Co to jest za wada?

Asymetria twarzy, gummy smile, zgryz otwarty itp

Co to jest za wada?

Postprzez runner » 29 listopada 2014, godz. 11:57

Witam jestem tutaj nowy rok temu zakończyłem leczenie aparatem ortodontycznym oczywiście jestem zadowolony z efektów bo zęby są proste ale jest coś co mnie martwi otóż to, że mam problem z zaciśnięciem zębów wydaje mi się że zęby zupełnie nie pasują w proporcji do mojej szczęki, cały czas mam otwarte usta muszę się dość namęczyć żeby je zamykać i gdy robię to przez dłuższy czas mam suche usta, jeszcze do tego dolna warga jest wysunięta do przodu, i nie widać u mnie górnej wargi wynika z tego, że mam niedorozwiniętą górną szczekę. Co to jest za wada czy to kwalifikuje się do operacji? wiem, że ludzie mają gorszę problemy ale sami spójrzcie na mój profil i zobaczycie, że coś jest nie tak. Za niedługo myślę odwiedzić jakiegoś ortodontę.

http://zapodaj.net/59c7e31a2ecc8.jpg.html
http://zapodaj.net/ecba429881734.jpg.html
http://zapodaj.net/136e1ae78723a.jpg.html
ZGRYZ OTWARTY
runner

Co to jest za wada?

Postprzez aga90210 » 29 listopada 2014, godz. 13:19

Jakby ortodonta zakonczyl leczenie i zostawił mnie z tak dużą wadą to chyba bym mu proces wytoczyła...
No to nie jest prawidłowy zgryz. Jeśli chciałbys leczyc operacyjnie to przygotowanie ortodontyczne trzeba zaczynać od początku.
https://www.youtube.com/watch?v=s9RFRTk2WI4
aga90210

Co to jest za wada?

Postprzez runner » 29 listopada 2014, godz. 20:15

aga90210 napisał(a):Jakby ortodonta zakonczyl leczenie i zostawił mnie z tak dużą wadą to chyba bym mu proces wytoczyła...
No to nie jest prawidłowy zgryz. Jeśli chciałbys leczyc operacyjnie to przygotowanie ortodontyczne trzeba zaczynać od początku.
https://www.youtube.com/watch?v=s9RFRTk2WI4
oj ten ortodonta i tak wiele zrobił moje zeby wcześniej były fatalne szkoda ze nie mam żadnego zdjęcia. Najgorszy był ten aparat hyrax czy jakoś tak mam nadzieje ze jak teraz miałbym nosić aparat to bez żadnych takich wynalazkow tylko zwykłe druty :D
ZGRYZ OTWARTY
runner

Co to jest za wada?

Postprzez awzan » 29 listopada 2014, godz. 22:18

Wiesz co, no zęby masz ładne, ale zgryz zostawił w fatalnym stanie. Udaj się pilnie do kogoś, kto się na tym zna. Kogoś polecanego na tym forum. Kogoś, do kogo Ci najbliżej. Bo tutaj jest trochę do roboty jak na moje oko :roll: Wiesz, ja też miałem okropnie krzywe zębiska (niedorozwój szczęki + przerośnięta żuchwa), ale trafiałem na na tyle uczciwych ortodontów, że mówili, że bez operacji się nie obejdzie, mimo że do każdego przychodziłem z prośbą o kamuflaż. Nie mówię, że Twój był nieuczciwy. Ale mógł pokierować Cię dalej moim zdaniem, bo to nie jest dokończone, widać gołym okiem.
awzan

Co to jest za wada?

Postprzez runner » 30 listopada 2014, godz. 11:07

Jestem z okolic Bełchatowa i tutaj nie ma w okolicy ortodontów którzy współpracują z chirurgiem :( Jedynie to kierunek Łódź kawałek mam (150km), ale pociągiem i nie daleko dworca Kaliska jest jakiś ortodonta polecony :)
ZGRYZ OTWARTY
runner

Co to jest za wada?

Postprzez aga90210 » 30 listopada 2014, godz. 23:18

runner napisał(a): oj ten ortodonta i tak wiele zrobił moje zeby wcześniej były fatalne szkoda ze nie mam żadnego zdjęcia. Najgorszy był ten aparat hyrax czy jakoś tak mam nadzieje ze jak teraz miałbym nosić aparat to bez żadnych takich wynalazkow tylko zwykłe druty :D

Uwierz mi, ze noszenie hyraxu to nic w porównaniu z noszeniem np, gumek pooperacyjnych. Miałam jedno i drugie.
Samo prostowanie zębów aby ładnie wygladaly nie jest trudne. Mnie sie wyprostowaly w kilka miesięcy. Trudne jest jak widać zaplanowanie właściwego leczenia...
aga90210

Co to jest za wada?

Postprzez runner » 1 grudnia 2014, godz. 00:30

Kiedy zaczynałem leczenie ortodonta powiedział mi ze ta wada kwalifikuje się do operacji a ja się tym nie przejmowałem bo przecież chciałem mieć tylko proste zęby teraz widzę jaki błąd popełniłem...
ZGRYZ OTWARTY
runner

Co to jest za wada?

Postprzez awzan » 1 grudnia 2014, godz. 15:36

Wiem, że różne są sytuacje w życiu i różne są możliwości, ale mieszkasz między Warszawą a Wrocławiem, z czego do tego drugiego masz chyba nawet bliżej jeśli dobrze kojarzę. Weź umów się na konsultację do zespołu chirurgicznego na Borowskiej. Jedni są na doloty - z Anglii, Hiszpanii, Francji, a na poczekalni przed gabinetem spotykam również ludzi ze Szwecji (na forum ich chyba nie ma), inni na dojazdy. Z Bełchatowa do Wrocka nie jest jakoś masakrycznie daleko dojechać raz na sześć tygodni? Nie wiem, szukam po prostu rozwiązania. Zastanów się nad tym.
awzan

Co to jest za wada?

Postprzez runner » 7 października 2016, godz. 15:14

Dosyć długo się do tego zabierałem ale lepiej późno niż wcale. Po wszystkich analizach zgryz otwarty no cóż zęby trzeba odkamuflować i usunąć wszystkie ósemki które są zatrzymane w dziąśle uj to się bedzie działo heh =P
ZGRYZ OTWARTY
runner

Powrót do Inne wady gnatyczne