Asymetria i mała szczęka

Asymetria twarzy, gummy smile, zgryz otwarty itp

Asymetria i mała szczęka

Postprzez Agraffka » 20 października 2015, godz. 21:55

Witam chciałabym sie zorientowac co mozna zrobic w wypadku mojej wady. Aktualnie mam 15 lat, miałam aparat wyjmowany, oczywiście nie pomógł za bardzo z reszta uwazam ze nie mialo to sensu.Nie bylam u ortodonty poniewaz na razie i tak nie mam pieniedzy na leczenie, dlatego prosze tez o podanie kosztow w miare mozliwosci. Otoz mam dolna szczeke przesunieta w lewo mysle ze o jakies 5mm, zauwazylam to moze 3 lata temu, ale jak patrze na zdjecia to chyba mialam juz wczesniej tylko nie wiem w jakim stopniu. Czy to moze sie poglebic? Dodatkowo zawsze slysze ze mam mala szczeke, zeby na siebie nachodza, aktualnie rosna mi dwie ósemki i troche sie obawiam ze bedzie jeszcze gorzej. Czy ta wade trzeba wyleczyc operacja czy aparatem? Jak chodzilam w sprawie aparatu wyjmowanego to ortodontka nic o tym nie mowila.. Dlatego tez glownie juz nie chodze. Jesli ktos moze mi troche powiedziec na ten temat to bede bardzo wdzieczna.
Agraffka

Asymetria i mała szczęka

Postprzez Agraffka » 21 października 2015, godz. 14:13

Dobrze postaram sie dodac zdjecia ale nie wiem czy bedzie te wade dobrze widac. A od jakiego wieku mozna miec operacje? I czy aparat wyrownalby taka asymetrie czy tylko operacja?
Agraffka

Asymetria i mała szczęka

Postprzez afi » 21 października 2015, godz. 14:32

Agraffka napisał(a):Dobrze postaram sie dodac zdjecia ale nie wiem czy bedzie te wade dobrze widac. A od jakiego wieku mozna miec operacje? I czy aparat wyrownalby taka asymetrie czy tylko operacja?

Jeśli zrobisz odpowiednie zdjęcia, to będzie. Dlatego sugeruję zdjęcie twarzy - en face i profil z szerokim uśmiechem, z zagryzionymi zębami, bo głównie na podstawie tego można cokolwiek podejrzewać.

Operację można mieć po zakończeniu wzrostu kostnego, ale w większości placówek jest to uśrednione do min. 18 lat.

Jeśli asymetria dotyczy twarzy - kości brody, nosa - raczej mało prawdopodobne, żeby jakieklowiek zmiany były zauważalne. Jeśli dotyczy linii pośrodkowej i układu zębów, to jest duże prawdopodobieństwo, że uda się to ładnie poprawić samym aparatem.

Proponuję namówić rodziców na konsultację u jakiegoś orto, polecanego na forum - myślę, że najszybciej rozwieje Twoje wątpliwości.
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Asymetria i mała szczęka

Postprzez charonio » 21 października 2015, godz. 16:12

samba napisał(a):Kochanie,

Nie podrywaj małolaty.
Koleżanko uważaj, on chce Twoje zdjęcia tylko, po to, żeby ocenić, czy jesteś ładna, podobnie afi - działa z nim w zmowie ;D.*

*oczywiście żartuję, bez zdjęć zgryzu i profilu nikt Ci nic nie powie.
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Asymetria i mała szczęka

Postprzez afi » 21 października 2015, godz. 18:18

charonio napisał(a):on chce Twoje zdjęcia tylko, po to, żeby ocenić, czy jesteś ładna, podobnie afi - działa z nim w zmowie ;D.*

No musiałeś wygadać?! Więcej się z Tobą nie bawimy :x
*WIM Warszawa,dr P.
Obrazek
afi

Asymetria i mała szczęka

Postprzez Agraffka » 21 października 2015, godz. 20:12

Myślałam że panuje tu sztywna atmosfera a tu taka niespodzianka ;)) Skoro wszyscy tak mowia to jutro sie postaram dodac zdjecia. Chociaz jak patrze na wasze koszty leczenia to nie ma to wiekszego sensu :)

--- 21 października 2015, godz. 21:14 ---

Zdjecie twarzy en face? O niee, nie macie na co liczyc =D
Agraffka

Asymetria i mała szczęka

Postprzez afi » 21 października 2015, godz. 21:03

Agraffka napisał(a):Chociaz jak patrze na wasze koszty leczenia to nie ma to wiekszego sensu

Moimi się nie sugeruj, bo to wynik mojego zboczenia zębowego.
Tak czy inaczej, polecam nie poddawać się na starcie. Jak będziesz chciała, wszystko się jakoś rozwiąże. ;-)
*WIM Warszawa,dr P.
Obrazek
afi

Asymetria i mała szczęka

Postprzez awzan » 21 października 2015, godz. 21:16

Agraffka napisał(a):Myślałam że panuje tu sztywna atmosfera a tu taka niespodzianka

Zależy do jakiego wątku trafisz :lol:
Sztywno to nie z nami, my jesteśmy elastyczni i kolorowi :love: :aparat:

Agraffka napisał(a):Chociaz jak patrze na wasze koszty leczenia to nie ma to wiekszego sensu

Każdy z nas wydaje inną kwotę, zależy od przypadku i efektu, jaki chce się osiągnąć. Próbować warto ;-)
awzan

Asymetria i mała szczęka

Postprzez charonio » 21 października 2015, godz. 22:34

Agraffka napisał(a):Myślałam że panuje tu sztywna atmosfera a tu taka niespodzianka )

Trafiłaś na tych zabawnych, zbyt wiele się nie spodziewaj w przyszłości... xD

Pamiętaj, ze to koszty rozłożone w czasie, w Warszawie jest tez trochę drożej, ogółem mi wyszło, że musiałem wydać 15 zł dziennie. Są ludzie, co palą paczkę fajek w podobnej cenie dziennie, albo i dwie paczki, a wcale nie zarabiają super, dopiero po podsumowaniu dwóch lat wychodzą piękne kwoty.
samba napisał(a):Moja Droga, nie chodzi o całą głowę tylko jej dolną połowę. Resztę usuń, nawet w paint'cie to zrobisz. Najważniejsze są szczęki.

fetysz żuchwy dostrzegam ;D

także ten...
Obrazek
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Powrót do Inne wady gnatyczne