Uśmiech dziąsłowy

Asymetria twarzy, gummy smile, zgryz otwarty itp

Uśmiech dziąsłowy

Postprzez chiana » 26 kwietnia 2011, godz. 11:32

Co do uśmiechu dziąsłowego, to ja taki posiadam niestety:/, przed operacją myślałam, że mi to jakoś skorygują ale albo się nie dało albo nie wiem co i tak sobie myślę, co można zrobić żeby się go pozbyć.
Wada: progenia
Aparat - od 02.10.2008r. do 22.09.2010r.
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: na szczęce i żuchwie - 02.02.2010r.
Płytki z żuchwy 19.05.2010r., ze szczęki 28.07.2010r.
chiana

Uśmiech dziąsłowy

Postprzez kasztanowa » 26 kwietnia 2011, godz. 11:38

No właśnie. Zastanawiam się, jak będzie ze mną. Też miałam dziąsłowy ( i to spoory...), a nieraz chyba trudno się go pozbyć. Obiecali, że się postarają ;) Zapowiada się ok, bo miałam sporą impakcję (podniesienie szczęki) i teraz cały zgryz mam dziwnie wysoko. Na razie nie jestem w stanie się szeroko uśmiechnąć...

Ciężko mi wymyślić coś dla Ciebie. Może dobre byłoby dla Ciebie jakieś "kombinowanie" z podnoszeniem dziąseł (tu już dokładnie nie pamiętam, na czym to polega, ale dentysta albo może ktoś z forum powinni wiedzieć, o co chodzi), choć nie wiem, Twoje zęby chyba są już całkiem pokaźne. Mi robili też plastykę wargi górnej, żeby pozbyć się gummy smile'u, ale Ty i tak masz już pełne usta, więc to chyba by się nie sprawdziło...
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Uśmiech dziąsłowy

Postprzez jagooo » 26 kwietnia 2011, godz. 12:28

*można u chirurga plastycznego podciąć mięsień.przestanie warga tak pacować.
(ja mam chwilowo "niedziałający"po robieniu nosa i się dziąsła nie pokazują:)tyle że mi spowrotem sie te mięśnie uaktywnią...)
** można iść do chirurga od ząbków który ma uprawnienia do obsługi lasera i on może po prostu podciać dziąsła tylko wtedy zęby wydają się większe.zalezy od zgryzu wszystko... u mnie np. laserowa korekcja dziąsel nic by dobrego nie dała.
i wreszcie ..operacja ; p liczę że jak ładnie poproszę żeby sie moimi dziąsełkami zajeli to zrobią to jak trzeba podczas operacji :razz:
każda metoda może być dobra,dużo zależy od zgryzu i wlasnie pracy mięśni:)niektórzy np. maja male rozne ząbki,dobry zgryz,i tylko te dziąsla sa nisko.a komu innemu np. nadmiernie pracują mięśnie gornej wargi,i wtedy moze byc dobre podcięcie mięśnia...
Ostatnio edytowano 26 kwietnia 2011, godz. 12:40 przez jagooo, łącznie edytowano 1 raz
tyłozgryz całkowity, zgryz głęboki częściowy, gummy smile7mm
w planach: dwuszczękowa- impakcja szczęki, wysunięcie żuchwy.
ortodonta: orto-aidi Poznań, koszt:8.500zł+wizyty
2016-2implanty:4.900zł
maj2018-aparat dół, czerwiec2018-aparat góra
29.08.18 pierwsza konsultacja u Sadowskiego - Opole

Obrazek
jagooo

Uśmiech dziąsłowy

Postprzez kasztanowa » 26 kwietnia 2011, godz. 12:33

jagooo napisał(a): liczę że jak ładnie poproszę żeby sie moimi dziąsełkami zajeli to zrobią to jak trzeba podczas operacji :razz:

Ja im nawet nic nie mówiłam o moim gummy smile'u, więc nie trzeba prosić :D Bardzo się na nim skupili, a i ortodontka dokładnie go obfotografowała (już sobie wyobrażam te zdjęcia... xD). Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Jak zniknie chociaż w części to już będzie dla mnie sukces.
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
Dziennik leczenia
kasztanowa

Uśmiech dziąsłowy

Postprzez Tula » 26 kwietnia 2011, godz. 14:05

kasztanowa napisał(a):jagooo napisał(a):
liczę że jak ładnie poproszę żeby sie moimi dziąsełkami zajeli to zrobią to jak trzeba podczas operacji

Ja im nawet nic nie mówiłam o moim gummy smile'u, więc nie trzeba prosić

Trzeba, na wszelki wypadek poproś. Mi przy pierwszej operacji zostawili gummy smiley, chociaż był ogromny.
aparat: I.2007 - VIII.2011
8.XII.2010 - operacja jednoszczękowa,
7.IV.2011 - operacja dwuszczękowa.
aparat: VI.2012 - ?
6.III.2013 - operacja jednoszczękowa.
Tula

Uśmiech dziąsłowy

Postprzez kasztanowa » 26 kwietnia 2011, godz. 14:39

Raczej mi chodziło o to, że jagooo operuje się w tym samym szpitalu, a tam sami zwrócili na to uwagę, więc nie musi, ale tak czy owak nie zaszkodzi. I w gruncie rzeczy warto mówić o wszystkich swoich oczekiwaniach :)
Dziennik leczenia
kasztanowa

Uśmiech dziąsłowy

Postprzez chiana » 26 kwietnia 2011, godz. 15:05

Ja tak byłam podekscytowana operacją, że jakoś uśmiech dziąsłowy nie miał dla mnie aż takiego znaczenia, a z drugiej strony myślałam, że skoro coś ze szczęką będą robić to automatycznie jakoś te dziąsła się schowają, fakt jest on chyba trochę mniejszy no ale nie znikł do końca, dalej jak się uśmiecham to widać mi dziąsła :(
Już jestem ponad rok po operacji i dopiero teraz zaczęło mi to przeszkadzać, może i racja, że człowiek ciągle doszukuje się u siebie jakichś wad :D
Wada: progenia
Aparat - od 02.10.2008r. do 22.09.2010r.
Operacja: na szczęce i żuchwie - 02.02.2010r.
Płytki z żuchwy 19.05.2010r., ze szczęki 28.07.2010r.
chiana

Uśmiech dziąsłowy

Postprzez dorcia » 26 kwietnia 2011, godz. 16:36

Ja miałam mały uśmiech dziąsłowy, nic nie mówiłam o nim lekarzowi bo szczerze mówiąc nawet nie myślałam o tym czy on zniknie po operacji czy nie - po prostu stwierdziłam, że jak już będę mieć normalny uśmiech to widoczne dziąsła nie będą mi przeszkadzać. :]
Po operacji jednak okazało się, że go nie ma, więc lekarz musiał coś zrobić.
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Uśmiech dziąsłowy

Postprzez Franko » 27 kwietnia 2011, godz. 00:05

A ja miałem uśmiech dziąsłowy i mam nadal. Pewnie dlatego, że operacja była jednoszczękowa ;)
| wada: spooora progenia żuchwy, mała retrogenia szczęki
| orto: dr. Kapera
| operacja: jednoszczękowa, Lublin, 22.01.2010
| etap: po operacji, rozaparacony (26.05.2010)

http://picasaweb.google.com/progenicy/Franko
Franko

Uśmiech dziąsłowy

Postprzez kasztanowa » 28 kwietnia 2011, godz. 18:45

dorcia napisał(a):Po operacji jednak okazało się, że go nie ma, więc lekarz musiał coś zrobić.

Pokaż zdjęcie! xD
A Twój uśmiech dziąsłowy był symetryczny? Bo z tego co wnioskuję, to miałaś impakcję szczęki z jednej strony (tym bardziej, że z jednej strony masz dwie płytki, a z drugiej jedną), żeby pozbyć się asymetrii (jakby z obu stron, to chyba by dali po dwie płytki z każdej strony, chociaż nie wiem, może przy małej impakcji...) - więc żeby wyleczyć wadę, musieli zrobić impakcję z jednej strony, bo nawet zgryz by się nie składał. Inaczej sprawa ma się, gdy wada jest symetryczna - wtedy nawet bez podniesienia szczęki zgryz się składa, ale gummy smile pozostaje...

Franko napisał(a):A ja miałem uśmiech dziąsłowy i mam nadal. Pewnie dlatego, że operacja była jednoszczękowa ;)

Hyh, na 100% dlatego ;) Ale nie rzuca się za bardzo w oczy ;) Nie wyobrażam sobie Ciebie po dwuszczękowej.
Dziennik leczenia
kasztanowa

Następna strona

Powrót do Inne wady gnatyczne