Asymetria twarzy, od czego mam zacząć?

Asymetria twarzy, gummy smile, zgryz otwarty itp

Postprzez lils27 » 23 lutego 2017, godz. 18:34

Cześć!
Przeglądałam to forum i szukałam informacji w internecie ale nadal mam problem z tym żeby dowiedzieć się od czego zacząć. Piszę tu bo mam nadzieję na jakąś wskazówkę.
Patrząc z przodu na moją twarz mój nos jest krzywy ( z dwóch stron z profilu jest różny), do tego moje usta są przechylone i mam też krzywą brodę. Również nadal patrząc na wprost widać, że jedna strona mojej twarzy jest bardziej rozbudowana(?).
Cały rząd tych zmian na pozór drobnych powoduje, że wyglądam brzydko.
Nie wiem od czego powinnam zacząć, tzn. do kogo powinnam się udać.
lils27

Postprzez Radunia » 23 lutego 2017, godz. 19:18

Cześć,
naprawdę przeglądając forum nie znalazłaś podobnych wątków? Coś mi się zdaje, że słabo szukałaś. ;)
Tak czy inaczej, rada jest zazwyczaj ta sama - otwórz dział "Dyskusja na temat szpitali i chirurgów", znajdź polecanego chirurga z Twojej okolicy, udaj się do niego na wizytę i zapytaj, czy Twoje problemy nadają się do leczenia operacyjnego.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Postprzez BonJovi » 27 lutego 2017, godz. 16:54

Mam tak samo, dosłownie dwie rozne twarze, tyle ze ja juz zacząłem działać by tak nie było, lecz z mizernym skutkiem. To znaczy, jestem po kilku operacjach plastycznych (bo to wlasnie do nich musisz się udac) i jest kiepsko. Bylem u jednego z najlepszych od tego co poprawiałem i tak nie zdołał poprawić tego co chciałem.
To co ci podpowiem, to czeka cie przeprawa po chirurgach i świadomy wybór odpowiedniego. Chyba ze zadowoli cie medycyna estetyczna, równie droga co plastyczna, ale mniej trwała, za to czasami bardziej rozsądna.
BonJovi

Postprzez lils27 » 27 lutego 2017, godz. 18:56

Po prostu nie mam progenii czy retrogenii tylko asymetryczną twarz. Dlatego spytałam od czego zacząć bo jednak aparat nosiłam i z moim zgryzem wszystko jest w porządku.

Medycyna estetyczna raczej tu nie pomoże. Zaczęłam wstępnie szukać chirurgów plastycznych, póki co znalazłam dwóch. Ciekawa jestem, co każdy z nich zaproponuje i ile to będzie kosztować.
lils27

Postprzez BonJovi » 27 lutego 2017, godz. 19:52

Czy ma się wade zgryzy czy nie, nie ma znaczenia. Jesli masz asymetrie twarzy to tylko chirurgia plastyczna bądź estetyczna moze pomoc, chodź nie zawsze.

--- 27 lutego 2017, godz. 19:52 ---

Czy ma się wade zgryzy czy nie, nie ma znaczenia. Jesli masz asymetrie twarzy to tylko chirurgia plastyczna bądź estetyczna moze pomoc, chodź nie zawsze.
BonJovi

Postprzez Shooop » 7 października 2017, godz. 11:19

Postaram Ci się pomóc. Ja również miałem asymetrię twarzy, spowodowaną przerostem kłykcia (łączenie żuchwy z czaszką). Może zacznijmy od tego - skąd jesteś?
Shooop

Postprzez celka » 16 grudnia 2017, godz. 13:50

Shoop, a Ty jak leczysz/leczyłes ta wadę? Skutecznie?
celka

Postprzez Shooop » 3 stycznia 2018, godz. 22:16

Najpierw aparat typu expander do rozszerzenia górnej szczęki.
Następnie dwa łuki aparatu ortodontycznego z ukierunkowaniem na zabieg.
Aktualnie jestem 3mce po zabiegu dwuszczękowym LF I z korekcją asymetrii i ostektomią trzonu żuchwy. To tak mniej więcej w ogromnym skrócie :)
Shooop

Powrót do Inne wady gnatyczne