Co ta za wada?

Asymetria twarzy, gummy smile, zgryz otwarty itp

Co ta za wada?

Postprzez Dominika2109 » 20 czerwca 2017, godz. 14:37

Witam, mam wielki problem, a raczej wadę. Nie mam już na to wszystko sił.
Moich zębów po prostu nie widać, ponieważ są wychylone do przodu. Nie mogę się uśmiechać jak inni ludzie.
Nosiłam stały aparat przez 4 lata! Zęby tylko się wyprostowały a zgryz jest jaki był. Ortodontka nic mi nie mówiła, aż nie wytrzymałam i wybuchłam płaczem, gdy mi powiedziała, że ściągamy aparat, a na pytanie dlaczego mi tych zębów nie widać odpowiedziała nie wiem.
Poszłam do innej ortodontki. Ta mi powiedziała, że mam taką budowę i już, nic się nie da zrobić.
Ile ja dni straciłam, ile nocy przez to wypłakałam. Nie czuję się swobodnie, cały czas myśle o moich zębach.
Moja broda też nie jest prawidłowa. Przez tyle lat noszenia aparatu nadal nie wiem jaką mam wadę.
Czy znacie kogoś, kto też tak miał, że mu zębów nie widać?
W dzieciństwie, do około 8 roku życia wszystko było w porządku, mam zdjęcia, na których mam piękny szeroki uśmiech, miałam już stałe zęby, nie były wychylone do przodu, więc to nie jest wada wrodzona.
Wydaję mi się, że te zęby takie są, bo kiedyś w szkole gryzłam ołówki :facepalm: , przez co zęby mogły pójść do góry.
Wyglądam jak nie człowiek, unikam kontaktów z ludźmi.
Nie mam problemów z gryzieniem. Czuję lekki ból gdy ruszam dolną szczęką. Jak widać na zdjęciu gdy podniosę sobie nos labo górną wargę, to ukazują się ładne, duże zęby.
Niedługo idę do trzeciego ortodonty na wizytę. Jak on mi nie pomoże, to nie wiem co zrobię...
Czy możliwe, że będę musiała mieć operację? Słyszałam, że aparat Damona jest lepszy od zwykłego i, w niektórych przypadkach może wyleczyć dużą wadę zgryzu. Proszę o pomoc i wsparcie. Tutaj zdj:
Obrazek
Obrazek
Dominika2109

Co ta za wada?

Postprzez JohnDoe » 20 czerwca 2017, godz. 22:30

Specjalistą nie jestem, ale może zbyt krótkie wędzidełko wargi górnej? Bródka wydaję się faktycznie przekrzywiona w prawo. Pomijam już jedno zdjęcie, które przypomina moją retrogenię sprzed operacji - mogło być po prostu zrobione pod złym kątem.

Zawsze możesz przejrzeć jaki polecany chirurg przyjmuje najbliżej twojego miejsca zamieszkania i umówić się na konsultację. Przynajmniej postawi profesjonalną diagnozę, zamiast "nie wiem", jak to powiedziała twoja ortodontka.
Wada: Zgryz Brodiego / Zgryz obustronnie przewieszony
11.2010 - Aparaty góra i dół
03.2014 - Dystrakcja pośrodkowa żuchwy - USK Wrocław
10.2014 - Ewakuacja dystraktora - USK Wrocław
07.2016 - BSSO - USK Wrocław
01.2017 - Ewakuacja płytek i ekstrakcja górnych ósemek - USK Wrocław
Reszta się nie mieści. :D
JohnDoe
Moderator

Co ta za wada?

Postprzez Radunia » 21 czerwca 2017, godz. 14:33

Diagnozę może postawić chirurg. Znajdź w odpowiednim dziale polecanych chirurgów i wybierz się na konsultację, weź ze sobą jakieś zdjęcia rtg zgryzu.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
Radunia

Co ta za wada?

Postprzez Dominika2109 » 21 czerwca 2017, godz. 16:28

Wędzidełko miałam podcinane (zaleciła mi to druga orto). Żałuję, że w ogóle się zgodziłam na ten zabieg, nic to nie zmieniło, a czekałam na niego w szpitalu przez 5 godzin.
Uważam, że ortodonci powinni się znać na wadach szczękowych, a nie tylko na prostowaniu zębów. Może miałam wyjątkowego pecha i trafiłam na złe ortodontki.
Obawiam się, że mogę mieć retrogenię :(.
Dzięki za odpowiedź :).
Dominika2109

Powrót do Inne wady gnatyczne