Pogłębienie wady w ciągu roku

Asymetria twarzy, gummy smile, zgryz otwarty itp

Postprzez ewcage » 23 czerwca 2017, godz. 19:34

Witajcie,

Moja historia jest bardzo złożona. Mam 26 lat, za sobą leczenie ortodontyczne w wieku 14-16 lat. Obecnie jestem pacjentką Face Clinic, miałam robione 3 przeszczepy dziąseł ze względu na recesje i przyszłe założenie aparatu.

Diagnoza Face Clinic: (w skrócie)
Leczenie przedoperacyjne 1,5 roku. Następnie operacja z zakresu chirurgii ortognatycznej. Do decyzji osteotomia jednoszczękowa /obuszczękowa - osteotomia szczęki typu Le Fort I oraz obustronna strzałkowa osteotomia żuchwy.
Nie jestem aż tak przerażona operacją, w rok od diagnozy zdążyłam się z nią pogodzić. Jest coś innego co mnie niepokoi. Chodzi o to w jak szybkim czasie zmienia się moja szczęka. Poniżej zdjęcia sprzed roku i dziś. Jest to dla mnie niezrozumiałe dlaczego tak się dzieje, przecież już nie rosnę. :( Boję się, że zrobię operację i nie będzie to miało sensu bo moja szczęka ciągle się zmienia. W sieprniu idę na konsultację do dr Walerzak, ale chciałbym już teraz wiedzieć dlaczego tak się dzieje? Co wpływa na to, że zgryz coraz bardziej mi się otwiera? :( Proszę o pomoc i wyjaśnienia. W Internecie nie mogę nic znaleźć.
Obrazek
Obrazek

--- 24 czerwca 2017, godz. 07:21 ---

Naprawdę nikt nie ma pojęcia o co chodzi? :(
ewcage

Postprzez Agga » 9 sierpnia 2017, godz. 11:23

Najlepiej udać się do dobrego prywatnego lekarza i uzyskać informacje.
Agga

Postprzez Valentina » 17 października 2017, godz. 19:16

Z tego co słyszałam, to że z wiekiem wady nasze się pogłębiają, ale Ty jesteś młoda bardzo. Może chodzi o przeszczepy?

Ja widzę zmiany na gorsze u siebie, ale ja mam już 36 lat. Bardziej opadniete policzki, może wiek, skóra, a może progenia.

Mam nadzieję, że po zabiegu będę młodsza :)

--- 17 października 2017, godz. 20:17 ---

Napisz co u Ciebie teraz? Już jest październik, czy są zmiany?
Progenia, aktualnie leczenie ortodontyczne przedoperacyjne, Warszawa, prywatnie
Valentina

Powrót do Inne wady gnatyczne