Wada gnatyczna i zgryzu; charakter long face+wąska szczęka

Asymetria twarzy, gummy smile, zgryz otwarty itp

Postprzez Beatrycze » 28 września 2017, godz. 17:52

Cześć Wam drodzy piękni i jeszcze niepiękni ;)

Zastanawiam się właśnie nad tym swoim rozpoznaniem. Long face - wąska szczęka, z wadą zgryzu, bródka w tył, zęby krzywe, przesunięta ich linia, nos krzywy - ogólnie wizualnie 1/10, brzydota.
Ta opinia oraz skierowanie zostało wystawione przez dr Sadowskiego z Opola. Jednak byłam i jestem taka męczy buła, że z głupoty (wiecie, desperacja, itp., itd..) napisałam do dr gorzki mail, czy da się tę operację przyspieszyć. Napisał, że prywatnie tak. Koszt jest wyceniany na wizycie. Ogólnie Pan dr bajka - no zrobił na mnie wrażenie. Duuuże. Jego polszczyzna. No i... jeszcze szczęka! Serio. Jednak ten wątek nie o tym.
W Łodzi będę miała za 3 tygodnie wizytę u prof. K.. Na konsultację w Wamie czekam od stycznia b.r.. Jeśli wystawi takie samo rozpoznanie, z szybszym terminem operacji niż rok 2021 (WĄTPIĘ W TO NIEMIŁOSIERNIE), to czy lepiej u prof. Kozakiewicza czy u dr Sadowskiego? Prywatnie u dr Sadowskiego czy prywatnie u dr Walerzaka? Czy w ogóle prywatnie czy w ramach kasy chorych? I czy operacja jest w tym przypadku potrzebna - z tym rozpoznaniem?
Nie wiem co mam robić? Jestem z jednej strony podekscytowana, z drugiej strony smutna, że nie zrobiłam przez 30 lat porządku z tym, chodząc po chirurgach plastykach, płacząc w poduszkę ze zgryzoty i samotności.
Nie ma co płakać na rozlanym mlekiem teraz, trzeba działać, a twarz to wizytówka. Chciałabym poznać Wasze zdania, opinie, doświadczenia. Może też macie już zoperowaną taką samą wadę long face? Jak teraz wyglądacie? Jak się czujecie? Gdzie Was operowano? Zrobilibyście to samo?

Dajcie znać moi milusińscy! )
Beatrycze

Postprzez soldiero » 1 października 2017, godz. 21:49

A jaką wadę zgryzu masz jeszcze zdiagnozowaną oprócz wąskiej szczęki? Jeśli piszesz, że masz long face to podejrzewam, że masz do tego zgryz otwarty? Bo zazwyczaj to właśnie zgryz otwarty towarzyszy tej wadze, i do tego zły kąt żuchwy - czyli zamiast rozwijać się do przodu to rośnie nam w dół.

A co do wąskiej szczęki - nie było wzmianki o SARPE?

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

Postprzez Beatrycze » 13 października 2017, godz. 19:25

soldiero napisał(a):A jaką wadę zgryzu masz jeszcze zdiagnozowaną oprócz wąskiej szczęki? Jeśli piszesz, że masz long face to podejrzewam, że masz do tego zgryz otwarty? Bo zazwyczaj to właśnie zgryz otwarty towarzyszy tej wadze, i do tego zły kąt żuchwy - czyli zamiast rozwijać się do przodu to rośnie nam w dół.

Tak! Pierwsza część zgada się w 100%. SARPE jako temat był poruszany w innym mieście, poza tym tutaj w ŁDZ mój ortodonta stwierdził, że tego nie da się już zrobić...raczej stwierdziło to dwóch cenionych ortodontów. Pierwsze wytłumaczenie: komplikacja wady oraz... jestem za stara, brakuje zębów i musiałabym wyrwać jeszcze więcej. Komplikacją.
Dopadł mnie dół, ponieważ za dwa tygodnie mam wizytę u prof a ja kompletnie nie wiem, jak temat ugryźć. Wiesz, wyznaczenie operacji za 3 lata nie poprawi mojego bytu tak szybko, jak operacja pełno-płatna. Lecz finansów brak, cohones też. Bytu - w sensie nie podniesie mnie to standardu psychicznego życia. Jak byłam u jednego z lekarzy, stwierdził, że nfz nie dokłada pieniędzy, bo woli dać na oddział chorych na raka małych dzieci. I rusza mnie sumienie. Czy być brzydką do końca życia, z dyskryminacją w przyszłości i przeszłością dyskryminacyjną (hehe, patrz, jaki ma krzywy ry*) czy sobie darować i puknąć w łeb?

Czasami, tz. dzisiaj, 13 w piątek, staję w opozycji do swoich myśli. Jakichkolwiek. Rusza mnie to. Biorę od razu dwa stanowiska. :D

Przepraszam za późny odzew. Zwalam na jesienną depresję, ale ja po prostu jestem samotna i brzydka.

xxx

--- 13 października 2017, godz. 20:36 ---

soldiero napisał(a):A jaką wadę zgryzu masz jeszcze zdiagnozowaną oprócz wąskiej szczęki? Jeśli piszesz, że masz long face to podejrzewam, że masz do tego zgryz otwarty? Bo zazwyczaj to właśnie zgryz otwarty towarzyszy tej wadze, i do tego zły kąt żuchwy - czyli zamiast rozwijać się do przodu to rośnie nam w dół.

Proszę, napisz mi więcej o swojej wadze? Może priv? Ponieważ Twój wpis mnie zaintrygował, teraz zobaczyłam, że szybko napisałaś, to jestem przeszczęśliwa, że w ogóle napisałaś komentarz. :D

Ja jak zobaczyłam jeszcze raz papiery przyjęcia na oddział, to tam jest tylko, że long face i inne wady gnatyczno-otrodontyczne, coś w ten deseń. Z jednej strony jestem wdzięczna za nazwanie wady, wszyscy mówili, że jak się umaluję to tego nie widać...oezu, szkoda gadać, ile nerwów i łez zjadłam.
Nieważka. W każdym razie - mam dolną szczękę cofniętą, ale ja mam widoczną asymetrię w samej żuchwie. Jedna jest prostokątna, a druga strona - owalna. Zęby, które się przechylają w poziom, za dużo ich w obrębie jednego łuku, a także do wyrwania - dwa-cztery. Oczywiście, że wypchnę język na zewnątrz, żeby nie było :)
To jest wszystko "mix" z każdej mini wady, i do tego ten long-face, ten uśmiech, który nie wygląda jak uśmiech... Krzywy nos. Krzywy podbródek.
Beatrycze

Postprzez soldiero » 17 października 2017, godz. 21:13

Jestem facetem nie kobitą :P.

Wiesz, ciężko wszystko to oceniać tak bez żadnych zdjęć itp. Co do sarpe - wg mnie wiek nie ma tu nic do rzeczy. Dzień przed moim zabiegem była kobieta po 40tce, która miała to robione ;). A czemu orto chcą wyrywać zęby (jak rozumiem zdrowe?), ja bym od takich uciekał co chcą wyrywać.

Co do mojej wady.. też był to raczej mix różnych wad czyli zgryz otwarty, retrogenia połączona ze złym kątem żuchwy (opada w dół), asymetria szczęki i do tego niedorozwój bródki. Także nie dość, że long face to jeszcze profil masakrycznie brzydki :P. Jestem ponad 4 miesiące po operacji i jest lepiej niż przed ;).

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

Powrót do Inne wady gnatyczne