Zgryz Otwarty

Asymetria twarzy, gummy smile, zgryz otwarty itp

Zgryz Otwarty

Postprzez and21 » 9 sierpnia 2011, godz. 13:52

Witam mam pytanie czy jak mam zgryz otwarty całkowity bez progenii to będę miał operacje dwu szczękową czy jedno?
and21

Zgryz Otwarty

Postprzez kasztanowa » 9 sierpnia 2011, godz. 14:11

Może być i taka, i taka, zależy, z czego wynika ten zgryz otwarty :P Chirurg Ci powie.
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Zgryz Otwarty

Postprzez and21 » 9 sierpnia 2011, godz. 14:25

Pierwszą wizytę będę miał dopiero w listopadzie na NFZ.

Przed operacją podobno będę miał nosić aparat z 8 miesięcy później po operacji trzy miesiące nie i później jeszcze kilka miesięcy.

Mam pytanie o co chodzi z tym za drutowaniem po operacji i z tymi gumkami ? Ile się to nosi. Po jakim czasie można iść do szkoły rozmawiać normalnie itp.

Na koniec leczenia będzie jeszcze wymagany aparat retencyjny ? Na noc czy jak ?

Z tego co mi mówił ortodonta to taki zabieg jest na NFZ.

Aparat to sporty koszt na jedną szczękę 1400zł czyli na dwie 2800zł do tego wizyta co miesiąc za 100zł Bo podobno to już nie jest na NFZ. Mam 21lat.

Dodam że miewam chwile słabości jak nad tym wszystkim pomyśle :)
and21

Zgryz Otwarty

Postprzez kasztanowa » 9 sierpnia 2011, godz. 14:40

Na forum są odpowiednie działy i odpowiedzi na takie pytania. Przeczytaj regulamin...

Proszę innych użytkowników o nieodpowiadanie tutaj, a jak już, to ewentualnie przekierowywanie do odpowiedniego tematu, żeby znowu nie robić bałaganu.
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Zgryz Otwarty

Postprzez marcin82 » 9 sierpnia 2011, godz. 15:13

Ja miałem zgryz otwarty całkowity i tyłozgryz i miałem tylko na szczękę operację. Początkowo miała być dwuszczękowa.
marcin82

Zgryz Otwarty

Postprzez Sunrise » 9 sierpnia 2011, godz. 15:45

Jeśli chodzi o przekierowanie do odpowiednich działów

and21 napisał(a):(...)

Dodam że miewam chwile słabości jak nad tym wszystkim pomyśle :)

- co do powyższego - PROSZĘ:

viewtopic.php?f=14&t=396

:cool: :cool: :cool: :cool:
Sunrise

Zgryz Otwarty

Postprzez cukier » 7 sierpnia 2014, godz. 12:09

Posiadam zgryz otwarty (zęby od trojki lewej do czworki prawej nie maja styku) zgryz nie przeszkadza mi w mówieniu, spożywaniu posiłków i funkcjonowaniu w zyciu codziennym.
Po konsultacjach z ortodontami mam wskazanie na leczenie ortodontyczno-chirurgiczne. Lecz bardzo obawiam sie operacji i prawdopodobnie jej nie zrobie.(choć jak patrze na wasze zdjecia po operacji sa bardzo motywujące)
Mam pytanie odnosnie jak strace w przyszlosci zeby ktore nie maja styczności, czy jest mozliwosc wstawienia implatow ??czy jest szansa na leczenie implatologiczne ? orientujecie sie jak to wyglada ?albo czy jest jakas sznasa wyleczenia otwartego zgryzu wyłacznie ortodontycznie ?

Pozdrawiam serdecznie
cukier

Zgryz Otwarty

Postprzez afi » 7 sierpnia 2014, godz. 20:00

Witaj,
trafiłeś na forum bezpośrednio związane z leczeniem operacyjnym, również wady, którą posiadasz ;-)
Jak się pewnie domyślasz, wszelkie nieprawidłowości związane z wadą zgryzu prędzej czy później wyjdą na światło dzienne... i tylko kwestią czasu jest, kiedy zaczniesz je odczuwać. Masz zasugerowane leczenie skojarzone, które może rozwiązać ten problem raz na zawsze. Jakie są konsekwencje pozostawienia tego "tak jak jest" tu: viewtopic.php?f=20&t=176
Jeśli chodzi o przyszłościowe "łatanie" tego co zostanie z Twoich własnych zębów... na pewno masz świadomość, że najszybciej zetrą Ci się trzonowe... bo siekaczy zwyczajnie nie używasz. Nie jest jednak powiedziane, że siekacze pozostaną, mimo, że nie używane w idealnym stanie... niestety tak nie będzie. Zwyczajnie może dojść do różnych ciekawych rzeczy (z resorpcją korzeni, paradontozą i innymi takimi :facepalm: ) i możesz za jakiś czas zacząć mieć problemy i tracić zęby sieczne. Pamiętaj, że własne zęby są najcenniejsze. Nie masz gwarancji przyjęcia się implantów... Jak się nawet przyjmą... nie masz gwarancji, że poprzez nieprawidłowości kostne/szkieletowe, nie wywołają późniejszych problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi... A uwierz, że to nic przyjemnego.
Twoja historia przypomina mi trochę moją sprzed paru dobrych lat... mnie też wada przed leczeniem nie przeszkadzała w mówieniu, jedzeniu czy w miarę normalnym funkcjonowaniu...
ale ja po wizycie u ortodonty przeraziłam się konsekwencji zostawienia tego, tak jak jest i perspektywy utraty własnych "niezniszczonych" zębów, przed 40.
Operacji, myślę, że boi się prawie każdy - mniej lub więcej, ale to normalne.
Od Ciebie natomiast zależy, jakie masz w życiu priorytety - czy teraz się odrobinę pomęczyć i za 2 lata cieszyć się idealnym zgryzem, na stałe... czy za parę lat kompletować nowe ząbki - za średnio 3,5 tys za sztukę ;)
Można próbować maskować wadę... choć w przypadku zgryzów otwartych w płaszczyźnie pionowej, to trochę niewykonalne...
Zgryzu otwartego kostnego nie wyleczysz tylko aparatem. Niestety.

Jako była już posiadaczka takiej wady, mogę Ci jeszcze polecić lekturę mojego dziennika, będziesz wiedział z czym się to je.
Reszta - Twoje życie - Twoja decyzja.
Powodzenia
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Zgryz Otwarty

Postprzez cukier » 7 sierpnia 2014, godz. 21:17

Afi dziekuje za wyczerpującą odpowiedź. Troche rozjaśniłaś mi jak to wygląda.
Wnioskując z forum sama operacja to nic, z tym co dzieje sie po niej ;/ Najbardziej przeraziły mnie odpowiedzi że nie mozna złapać oddechu, o dusznościach, ze krew caly czas spływa po gardle itp. ;/ jaakas masakra. Sam mam krzywa przegrodę nosową i teraz mi trochę przeszkadza w oddychaniu, a co dopiero po operacji ;/<strach> Jak wyglada ten pierwszy tydzien ? czy mozna oddychac ustami jakos, czy jestesmy tak na maxa zgumkowani "zesznurowani" ze o oddychaniu przez usta mozna zapomnieć, i ostatnia kwestia to jedzenie?? ktos pisal ze po piewszej dobie wymiotował ;/ przy zamknietych "związanych" zebach troche ciezko ;(

Sorry, ze tak wypytuje o wszystko ale strasznie sie waham czy podjąć sie leczenia chirurgicznego ;/
cukier

Zgryz Otwarty

Postprzez nathaly » 7 sierpnia 2014, godz. 21:30

Poczytaj no że forum. Wszystko tu jest!!!
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
nathaly

Następna strona

Powrót do Inne wady gnatyczne