Retrognacja czyli bliska kuzynka progenii

Asymetria twarzy, gummy smile, zgryz otwarty itp

Postprzez MojPierwszyRaz » 5 stycznia 2016, godz. 12:11

Valentino :) tak, u mnie jest tak samo, dolne zęby mam wysunięte przed górne. Na początku leczenia miałam na równo, górne z dolnymi a podczas leczenia dolne wysuwane przed górne.
retrognacja, zgryz głęboki, zgryz krzyżowy

Ortodonta: Gliwice
operacja: Zielona Góra, 16.03.2016

aparat:
góra od 10.09.2013
dół od 19.02.2014
MojPierwszyRaz

Postprzez Dominus Tenebrae » 5 stycznia 2016, godz. 19:57

valentino, tak, w moim przypadku dolne wysuwano przed górne. U mnie dochodził ten problem, że dolne zęby były całkowicie położone, co skutkowało tym, że korzenie przebijały mi dziąsła i robiły się bolesne rany :facepalm: teraz mam je postawione do pionu, więc nie mogę gryźć, tylko wyszarpuję jedzenie, nie miałabym w ogóle kontaktu między zębami, gdyby nie to, ze ostatnio moja orto nałożyła mi taki niebieski cement na jedynki, bo za mocno zwierałam szczęki i blokowałam zęby, które przed korektą były tak ściśnięte, że się kruszyły, a teraz zioną między nimi pół centymetrowe szpary... :roll:
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Postprzez valentino » 6 stycznia 2016, godz. 00:41

Nie przejmuj się. Ja w tej chwili też mam sporą szparę międy jedynkami. Już się trochę przyzwyczaiłam. No to powiem Wam, że totalnie mnie zaskoczyłyście. Od początku leczenia byłam przekonana, że zęby będą inaczej ustawiane. Możecie mi powiedzieć, czy to wychylenie zębów dolnych przed górne jest badzo widoczne o czy wpływa to jakoś na normalne funkcjonowanie przy niewielkiej wadzie?
wada: retrognacja - niedorozwój szczęki w wymiarze podłużnym (cofnięcie)
Planowana operacja: wysunięcie szczęki Le Fort I, Wrocław
Aparat góra: 0d 10.06.2015
Aparat dół: kwiecień 2016
valentino

Postprzez Dominus Tenebrae » 6 stycznia 2016, godz. 19:07

valentino napisał(a):Nie przejmuj się. Ja w tej chwili też mam sporą szparę międy jedynkami. Już się trochę przyzwyczaiłam. No to powiem Wam, że totalnie mnie zaskoczyłyście. Od początku leczenia byłam przekonana, że zęby będą inaczej ustawiane. Możecie mi powiedzieć, czy to wychylenie zębów dolnych przed górne jest bardzo widoczne o czy wpływa to jakoś na normalne funkcjonowanie przy niewielkiej wadzie?

w sumie trudno powiedzieć jak dla mnie. To bardzo subiektywne odczucie według mnie. Mogę powiedzieć za siebie, że dopóki miałam założony tylko dolny łuk, a moje zęby były już całkowicie postawione do pionu to rzeczywiście wada była mocno widoczna, gdyż oba łuki zębowe były bardzo od siebie oddalone i nie miały w ogóle kontaktu ze sobą. Szczerze to dopiero wtedy zaczęłam się wstydzić tego, jak wyglądam i nie byłam w stanie w ogóle normalnie gryźć...choć do tej pory w sumie nie mogę :facepalm: ALE jak założyli mi drugi łuk i nauczyłam się odpowiednio układać usta i żuchwę to jakoś to maskowałam. A teraz, w momencie kiedy mam założony cement na dolnych jedynkach i jakikolwiek kontakt pomiędzy zębami dzięki temu to nie jest źle, przynajmniej nie wyglądam AŻ TAK dziwnie, bo mam na czym oprzeć te zęby... ale moim zdaniem warto się pomęczyć żeby potem móc normalnie funkcjonować i wyglądać jak człowiek =D
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Postprzez bartosz95 » 6 stycznia 2016, godz. 21:02

To normalne. Przez zabiegiem dolny łuk ma być wysunięty przed górny. W trakcie operacji szczęki wysuwa się ją do przodu co skutkuje uzyskaniem pożądanego, anatomicznego efektu.
Prawda, zęby ustawiają się tak że w końcowym, przedoperacyjnym efekcie tworzą różnicę (szparę) między dolnym a górnym łukiem. No ale dlatego tak się dzieje bo zęby muszą być odpowiednio ustawione, a zazwyczaj są ustawione źle.
Na codzień przeszkadza to bardzo. Mówienie, jedzenie, gryzienie etc.
Każdy ma subiektywne odczucia jednak większość z nich jest uniwersalna :aparat:
"Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem."

Wada: progenia, zgryz otwarty, zwężenie szczęki, niedorozwój szczęki
Rozcięcie szwu podniebnego: 25.02.2014r.
Aparat góra: 08.05.2014r.
Aparat dół: 12.12.2014r.
Operacja: Wrocław, Borowska, dr Nowak, gdzieś w czerwcu 2017
bartosz95

Poprzednia strona

Powrót do Inne wady gnatyczne