dr Nowak, Zielona Góra

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez sabinełe » 3 grudnia 2017, godz. 12:00

Hej:) Ja miałam mieć wyjmowane płytki na początku października w ZG u dr Nowaka. Na konsultacji byłam w marcu płaciłam 300 zł, w tym pani robiła zdjęcia twarzy i zgryzu z tymi śmiesznymi lusterkami w ustach, potem wyznaczyli mi termin, który 500 razy przesuwałam. Na konsultacji pytałam dr czy zabieg będzie z nfz czy prywatnie to spytał- a jak pani chce? :D
Ostatecznie bezpośrednio przed zabiegiem kazali mi zrobić na własna ręke:
przed zabiegiem operacyjnym wykonaj diagnostykę obrazową w postaci tomografię komputerową twarzoczaszki lub tomografi kompterowej stożkowej (CBCT), pamiętaj aby płytę z badaniem zabrać ze sobą do szpitala
zabierz ze sobą do szpitala rtg pantomograficzne (na kliszy bądź na płycie CD)
bezpośrednio przed zabiegiem operacyjnym (na około 1-2 tyg. przed) proszę wykonać u lekarza rodzinnego lub internisty następujące badania:
1. morfologia, układ krzepnięcia (APTT, PT, INR), elektrolity (prosty jonogram)
2. oznaczenie grupy krwi (pieczątka z grupą krwi w książeczce zdrowia jest nieważna)
Nie mam pojęcia jakie są ceny cbct i zdjęcia pantomograficznego ale za badanie krwi płaciłam chyba z 70zł, koniec końców całą imprezę odwołałam bo zaczęłam wątpić w sens tego zabiegu, tym bardziej że nikt nigdy nie kazał ani nie doradzał ich wyjmowania, bardziej było to na życzenie, jedynie na konsultacji dr powiedział że nie trzeba ale on jakby miał coś takiego to by wyjął, bo kiedyś mogą dać o sobie znać a wiadomo im dłużej obrastają tk kostną tym potem gorzej. Z drugiej strony nie ma co gdybać że akurat za 5,10,20 lat coś się zacznie dziać złego a operacja to kolejna trauma dla organizmu, do tego cała ta narkoza, szkoda gadać :)
sabinełe

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów