WIM Warszawa, Szaserów

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

WIM Warszawa, Szaserów

Postprzez lena20 » 19 grudnia 2016, godz. 21:01

Hej:)
To czy będziesz miała robiona genioplastyke zalezy od doktorka.(u mnie ta sama wada co u Ciebie) Niestety o tym zapewne sie dowiesz juz po operacji za jakies kilka miesiecy. Mi tez mówil ze bede ja miala robiona ale jednak okazalo sie ze nie jest potrzebna bo ladnie wygladam itp. wiec ta genioplastyka to takie zalozenie teoretyczne bo kazdy jest inny i wszystkiego nie da sie przewidzec. Jezeli chodzi o plytki...z tego co wiem dr D wyciaga je teraz jak komus dokuczaja bo jezeli jest wszystko w porzadku to zostaja na zawsze:) Co do noszenia aparatu. Ja po operacji nosilam aparat 5 miesiecy bo trzeba bylo prawa strone troche dociagnac. Takze zalezy to wszystko od postepu w Twojej buzi:) Trzymam kciuki i zycze powodzenia i wytrwalosci:):)
lena20

WIM Warszawa, Szaserów

Postprzez okokm1081 » 5 stycznia 2017, godz. 18:04

Cześć :)
Jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką tyłożuchwia, zgryzu otwartego i jeszcze innych atrakcji w mojej buzi :facepalm: Byłam na konsultacji u ortodonty (dr. Myrda w Częstochowie) i potwierdziło się to co w sumie było od początku oczywiste- satysfakcjonujące efekty może przynieść jedynie leczenie ortodontyczne w połączeniu z operacją. Dostałam czas na zastanowienie, no i tak zastanawiałam się od wakacji, aż w końcu doszłam do wniosku, że w końcu trzeba się wziąć do roboty (może chociaż jedno postanowienie noworoczne uda się doprowadzić do końca :lol: )
I tu właśnie pojawia się moje pytanie- jak wygląda sprawa ze skierowaniem do WIMu, co prawda został mi polecony przez ortodontę dr Pawlak i dr Warych z Wrocławia, jednak krótkie terminy oczekiwania plus to, że po zabiegu będę mogła najgorsze dni przekoczować w Warszawie bardziej mnie przekonują. Do rzeczy ;) czy skierowanie może pochodzić od lekarza pierwszego kontaktu, czy może od chirurga ogólnego bądź ortodonty (mój nie ma podpisanej umowy z NFZ)?
Pytanie nr 2- czy mam wybrać się tam przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, zanim założę aparat? Tak wywnioskowałam z tego co mówił mój ortodonta, ale nie wydaje mi się to jakieś mocno pewne.
Z góry dziękuję za odpowiedź ;-)
okokm1081

Operacja na Szaserów w Warszawie

Postprzez SylwiaW » 14 stycznia 2017, godz. 16:52

Cześć,
szukam osób, które miały operowaną progenię dwuszczękową w klinice na Szaserów w Warszawie. Chcę poznać Wasze zdanie, opinie na temat zabiegu i jego jakości. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje. Pozdrawiam Was serdecznie :) :aparat:
SylwiaW

WIM Warszawa, Szaserów

Postprzez lena20 » 18 stycznia 2017, godz. 22:06

Hej :) ja miałam skierowanie od lekarza rodzinnego, bo moja ortodontka też nie miała umowy z NFZ. Także takie wystarczy. Z tego co mi wiadomo dr Dąbrowski (WIM Szaserów)prowadzi konsultacje teraz we wtorki, ale lepiej wcześniej zadzwonic i się upewnić. Przychodzi sie w dniu konsultacji i po prostu czeka w kolejce:) Każdy będzie przyjęty. Na początku przez jakies 1,5 roku czekałam na operacje w Lublinie ale tam sie nie doczekałam. Trafilam do WiM juz z zalozonym aparatem (prawie koniec leczenia ortodontycznego) i dostałam termin za 1 miesiac:)

Jeżeli chodzi o operacje to ja miałam dwuszczękową w lipcu 2016 r. I powiem tak: Ja na nią czekałam niemalże całe życie, bo z ta wadą żyłam 25 lat:( Nie żałuje tej decyzji i chwili, w której leżałam na stole. Mimo ze wiekszosc osob narzeka jak ciezko po operacji itd. ja sie tym nie przejmowałam. Z własnej perpsektywy powiem, że ta operacja wcale nie jest straszna. Cały ten bol i funkcjonowanie po moze przerazic. Sama sie balam przed operacja ale teraz wiem, że nie było czego. wszystko zależy od naszego nastawienia i szybkiej checi powrotu do zdrowia. Wiadomo trzeba się pomęczyć juz po zabiegu, ale to oczywiste. WARTO!!!

Jestem 7 miesięcy po operacji i jestem SZCZESLIWA, że trafiłam na Szaserów, że sie zoperowałam. Nie mam juz nawet aparatu na zębach. Moja buzia się zmienila na lepsze o wiele lepsze. Polubiłam zdjęcia i to, że mam "normalna" buzke, ze nic nie wystaje itp. Rodzina, znajomi też widza wielka roznice. Na poczatku nawet mnie nie poznawali bo tak sie zmieniłam.

Lekarze w WIMIe sa bardzo w porzadku. Ogolnie cala opieka tam:)
Dr Dąbrowski to złoty człowiek!!!! Do końca życia będę mu wdzieczna za to, że zmienil moje życie, samopoczucie i to, że znowu potrafie się smiac:)

Dziewczyny trzymam za was kciuki i w razie czego służe pomoca:)
lena20

WIM Warszawa, Szaserów

Postprzez watson123 » 26 stycznia 2017, godz. 21:11

Lena napisalam Ci wiadomosc prywatna. Chce sie operowac w Wim czy poza dr Dabrowskim ktos jeszcze operuje i jest wg Was godny poleceni? Czy ktos aktualnie wie jaki jest termin oczekiwania na zabieg? Dzwonilam, ale nie udzielono mi informacji :(
watson123

WIM Warszawa, Szaserów

Postprzez Dominus Tenebrae » 26 stycznia 2017, godz. 21:19

watson123, nie wiem na jakim etapie leczenia jesteś, ale z tego co wiem, to dr Dąbrowski jest do bodajże kwietnia na zwolnieniu, bo złamał rękę czy coś takiego. to taka informacja w razie czego, może się przydać =D
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

WIM Warszawa, Szaserów

Postprzez tyskaj » 30 stycznia 2017, godz. 14:41

Co to znaczy dla pacjentów? Czy doktor nie przyjmuje w ogóle, czy tylko nie operuje? Czy terminy operacji się wydłużają, przesuwają? Ktoś coś?
tyskaj

WIM Warszawa, Szaserów

Postprzez Dominus Tenebrae » 30 stycznia 2017, godz. 16:44

tyskaj, z tego co wiem to nie przyjmuje wcale, ale to czytałam jedynie na grupie na fb, bo sama jestem po zabiegu we wrocławiu. Najpewniej trochę się przesuną zabiegi, jeśli dr ma złamaną rękę..
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

WIM Warszawa, Szaserów

Postprzez lena20 » 2 lutego 2017, godz. 18:30

Watson123 nie otrzymałam żadnej wiadomości od Ciebie

--- 2 lutego 2017, godz. 19:35 ---

W WIM operacjami szczęki zajmuje się dr Dąbrowski i to do niego trzeba udać się na konsultacje. Lekarz jest kompetentny, odpowiada na wszelkie pytania i służy pomocą. Wiele osób to potwierdzi także nie ma się nad czym zastanawiać.
lena20

WIM Warszawa, Szaserów

Postprzez agataagataagata » 20 lutego 2017, godz. 19:19

Ida napisał(a):5 maja przeszłam operację przegrody nosa w Wojskowym Instytucie Medycznym na Szaserów (oddział Otolaryngologii). Czekałam na ten zabieg ponad 2,5 roku łapiąc w międzyczasie ciągłe całoroczne infekcje.
Dzięki rozmowie z dr Szczygielskim nie bałam się operacji. Na wszystkie pytania i wątpliwości dostałam pełną odpowiedź.
Operację przeprowadził doktor Marcin Szlązak (zabieg w całkowitym znieczuleniu). Następnego dnia wypis do domu i wyjęcie tamponady (nic nie bolało ale do przyjemności to nie należy). Doktor bardzo delikatnie mi to usunął. Dostałam do domu różne leki (Amotaks, Dexak, Pantherin, Quixx, Sulfarinol), które brałam systematycznie. Moja radość, że mogę oddychać nosem trwała krótko. Trzeciego dnia po operacji dostałam kataru. Z dnia na dzień katar był coraz większy, myślałam, że mi nos rozsadzi, do tego kichanie i uczucie strasznego zimna (dreszcze). Taki stan trwał przez półtora tygodnia tj. do dnia kontroli - byłam załamana. Uciążliwy katar przeszedł całkowicie po wyjęciu płytek na wizycie kontrolnej - jakieś czary ;). Doktor bardzo delikatnie mi je usunął. Nie bolało, ponieważ wcześniej wypiłam saszetkę przeciwbólową (zgodnie z zaleceniem doktora). Teraz stosuję Solcoseryl, Pantherin, Nollix, aby wygoić ranki. Wreszcie mogę oddychać nosem. To jest cudowne! Jestem bardzo zadowolona. Uważam, że doktor Szlązak jest specjalistą przez wielkie "S". To wspaniały, delikatny, troskliwy i bardzo sympatyczny człowiek. Pomógł mi i jestem za to ogromnie wdzięczna. Wielkie dzięki Panie Doktorze za wszystko :) :) :)
Wojskowy Instytut Medyczny to szpital, w którym lekarze i pielęgniarki starają się dbać o pacjenta, są cierpliwi, troskliwi i sympatyczni. Panie pielęgniarki wręcz cudowne, do rany przyłóż.

Hej, ja czekam juz 2,5 roku na wyznaczenie terminu operacji przegrody nosa. Czy jego wygląd jakoś sie zmienił czy prostują go czy tylko wycinają chrząstki? Moj jest bardzo krzywy i najlepiej by było jakby był całkiem zmieniony i nie wiem czego sie spodziewać. Masz może zdj przed i po? :)
agataagataagata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów