UJ Kraków, Rydygiera

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

Kraków

Postprzez pawelmal » 21 listopada 2012, godz. 01:52

Balaban napisał(a):ja z własnego i paru innych osób doświadczenia odradzam Ci operację w Krakowie , raczej namawiałbym Cię do konsultacji z którymś z chirurgów warszawskich

Mógłby ktoś napisać coś na ten temat?
Przeglądając forum mam wrażenie, że w Krakowie nikt się nie operuję, a wszyscy jeżdżą do Wrocławia, albo Warszawy.
Stoję przed wyborem chirurga i waham się właśnie czy operować się na miejscu czyli w Krakowie u prof. Zapały czy fatygować się do Warszawy (IMiD albo Szaserów ze wskazaniem na to drugie).

Dzięki za odpowiedzi.
pawelmal

Kraków

Postprzez Balaban » 21 listopada 2012, godz. 10:02

każdy ma pewnie własną opinię w tej sprawie...ja zdecydowanie bym sugerował Warszawę (państwowo albo prywatnie) , możesz też szukać pomocy we Wrocławiu i z tego co pamiętam w Lublinie jest też chirurg bardzo dobry - bodajże dr Tomaszewski...
Balaban

Kraków

Postprzez pawelmal » 22 listopada 2012, godz. 00:56

O tym właśnie mówię :D
Każdy poleca, żeby pojechać do stolicy ale nikt nie piszę DLACZEGO.
Odsetek nieudanych operacji jest większy?
Prof. Zapała nie jest za dobrym specjalistą?
Czy może coś innego?

Jeśli rzeczywiście w Warszawie rzadziej zdarzają się "wypadki" to chyba jednak się pofatyguję.
pawelmal

Kraków

Postprzez Sofii_Zoe » 25 listopada 2012, godz. 18:10

Ja byłam operowana (operacja dwuszczękowa) przez prof. Zapałę i dr Szczurowskiego 5 miesięcy temu. I jestem bardzo zadowolona z efektów. Oczywiście szpital jakto szpital państwowy nie poraża pięknem i luksusem, ale byłam tam tylko 5 dni. Nie rozumiem tych, którzy radzą aby jechać do Wrocławia albo Warszawy. Według mnie to narażanie się na niepotrzebne koszty i strata czasu na dojazdy.
Sofii_Zoe

Kraków

Postprzez agnieszka93 » 6 grudnia 2012, godz. 13:36

Ja jak już pisałam też operowałam się w Krakowie, jak już pisałam efekt jest całkiem niezły :))
Jeśli ktoś ma czas to owszem może jechać do Warszawy czy Wrocławia, ale według mnie niepotrzebnie bo w Rydygierze są naprawdę dobrzy specjaliści :)
Kiedy ja byłam dwa razy na oddziale to każdy z kim rozmawiałam był zadowolony :)
Progenia, retrognacja
Operacja dwuszczękowa: 11.08.2011
agnieszka93

Kraków

Postprzez nanhna » 12 grudnia 2012, godz. 01:03

Prof. dr hab. n. med. Jan Zapała operował mnie pięć lat temu w szpitalu im. Rydygiera i jestem mu wdzięczna za wszystko co dla mnie zrobił, wielki ukłon dla tego człowieka, życie ludzkie jest dla niego wartością najwyższą, operuje przypadki ,, beznadziejne'' jest wielkim człowiekiem, jestem dumna iż operowana byłam właśnie przez niego.
nanhna

Kraków

Postprzez skipek » 19 lutego 2013, godz. 14:38

Sorry, że odświeżam ale mam takie może głupie pytanie.
Czy ktoś z was odwdzięczał się jakoś profesorowi po zabiegu? Nie mówię tu o łapówkach bo sam jak najbardziej jestem przeciw ale powiedzmy jakąś dobry koniak czy coś :) No i ten koniak na zasadzie nie przed tylko już powiedzmy po gdy będę wychodził ze szpitala. Na zasadzie, że profesor był zaangażowany itd :)
skipek

Kraków

Postprzez xdon82 » 9 maja 2013, godz. 14:34

to Ciekawe ja jestem z Warszawy i Państwowo mnie olali [przeczytajcie mój problem w temaci o nowych forumowiczach] viewtopic.php?f=8&t=1255

myślałem o Rydygiera
ale nie wiem czy warto. ??
xdon82

Kraków

Postprzez aisog » 19 czerwca 2013, godz. 20:13

Pytanie do osób, które były konsultowane, bądź są już po operacji wykonanej w Szpitalu im. Rydygiera w Krakowie.

Nie rozpoczęłam jeszcze leczenia ortodontycznego, na razie się przyczajam i planuję żeby nie wyszły jakieś niespodzianki po drodze.
Byłam na konsultacji w Krakowie i dowiedziałam się, że współpracują oni praktycznie tylko z ortodontą z Krakowa (swoją drogą jest to żona lekarza, który asystuje przy operacjach), choć nie wykluczają wykonania operacji osobie przygotowywanej przez innego orto. Ja planuję założenie aparatu u ortodontki u siebie w mieście, która zajmowała się przypadkami operacyjnymi.
Na konsultacji dowiedziałam się, że powinnam się zjawić u nich dopiero wtedy, kiedy zęby będą już prawidłowo ustawione, przygotowane do operacji. Na wizytę mam zabrać ze sobą śródoperacyjne płytki (szyny) zgryzowe wykonane przez mojego ortodontę. Obejrzy mnie profesor i dostanę termin operacji.
Niby wszystko w porządku, ale...:)
Dowiedziałam się również, że to ortodonta miałby podjąć decyzję o rodzaju operacji (czy ma być jedno, czy dwuszczękowa), jak również o ile mm chirurg ma przesunąć żuchwę, ewentualnie szczękę.

Kiedy opowiedziałam ortodontce u której planuję leczenie, co mi powiedzieli w Krakowie to powiedziała mi wprost, że z czymś takim sie nie spotkała i że ona tego nie potrafi określić i według niej to chirurg powinien o tym decydować. Żadna z osób, które były leczone u mojej orto nie miały operacji w Krakowie, większość w Łodzi, jedna chyba w Olsztynie. Tak czy inaczej powiedziała mi, że po pierwszych konsultacjach w Łodzi osoby, które leczyła przyjeżdżały z konkretnymi informacjami. Chirurg na wejściu określał jakiś kąt nachylenia i chyba dopiero wtedy orto zabierała się za przygotowanie dokładnego planu leczenia.

Zastanawiam się o co chodzi z tymi wymaganiami, czy faktycznie to ortodonta zajmował się tak dokładną analizą i określał rodzaj operacji, o ile i co ma zostać skrócone/wydłużone?
Ta orto z Krakowa to dr nauk medycznych, może dlatego robi te wszystkie wyliczenia? A może wszystkie osoby, które miały operację w szpitalu w Krakowie podejmowały leczenie ortodontyczne właśnie u tej wspomnianej orto.
I o co chodzi z tymi płytkami zgryzowymi? powiem szczerze, że czytam to forum od dawna, ale o tych płytkach dowiedziałam się dopiero na konsultacji w Krakowie.

Chciałabym mieć operację wykonaną w Krakowie, głównie ze względów logistycznych, ale po tym co się dowiedziałam na konsultacji, nie wiem co powinnam zrobić. Muszę, albo zmienić miasto operacji, albo szukać innego ortodonty, który powylicza wszystko tak jak chcą w Krakowie.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Wada: szkieletowa klasy III
Aparat: od 3.VII.2013
Operacja: dwuszczękowa, 19.II.2015, Radom
aisog

Kraków

Postprzez agnieszka93 » 7 lipca 2013, godz. 11:01

Ja byłam operowana w Krakowie i to tam określili, jaka operacja i o ile przesunięcia. A moim ortodontą nie była wspomniana przez Ciebie pani doktor :) Na konsultacje przyjechałam bez płytek ale z moim ortodontą, zęby były już ustawione, termin dostałam mniej więcej za 3 miesiące czyli stosunkowo niedługo, a płytki były wykonane już po konsultacji

Ja Kraków jak już pisałam w tym watku mogę tylko chwalić :)
Progenia, retrognacja
Operacja dwuszczękowa: 11.08.2011
agnieszka93

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów