Katowice

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

Katowice

Postprzez and21 » 19 sierpnia 2011, godz. 10:02

Ewi dzwoniłem tam w celu poinformowania się i zapytałem czy długo się czeka na taki zabieg a tam mi powiedzieli przez telefon że na ten rok i tak już limitów nie ma.
and21

Katowice

Postprzez Ewi » 19 sierpnia 2011, godz. 20:03

:o no to pięknie...a łudziłam się że dostane szybki termin :(
no nic pojade to się dowiem co i jak
Pozdro ;-)

--- 29 sierpnia 2011, godz. 16:14 ---

Byłam dziś na konsultacji w Kato i dowiedziałam się że mają limity i operują normalnie :D
Natomiast okazało się że mam w dziąśle kawałek korzenia po ósemce i trzeba to usunąć przed operacją a mój orto chce jeszcze wychylić moje siekacze o 10 stopni a to potrwa ok.1,5 mies.
Więc mamy się zjawić za ok 2 mies i dostane termin listopad-grudzień :D
Wada:progenia,laterogenia,niedorozwój szczęki
aparat:góra 08. 2010,dół 10. 2010
Orto:dr.Doliński
Szpital:ASK Wrocław
Operacja dwuszczekowa 4 wrzesień 2012
Chirurg:dr.Pawlak
Ewi

Katowice

Postprzez and21 » 30 września 2011, godz. 16:40

Na ten rok dostaniesz termin operacji?
and21

Katowice

Postprzez Ewi » 1 października 2011, godz. 11:08

Tak tak :D
Jak byłam na wizycie z moim orto to spotkał on tam znajomego ze studiów i powiedział nam że operują normalnie i był bardzo zdziwiony skąd ja mam takie informacje :?
Jadę tam raz jeszcze może początkiem listopada i mam już dostać termin (powiedzieli mi że w tym roku mnie zoperują więc myśle że w grudniu to już na pewno będzie pa pa progenio!!) :D :D :D
Ewi

Katowice

Postprzez lailaxx » 23 grudnia 2011, godz. 15:21

Witam, a czy ktoś słyszał o tego typu operacjach w Zabrzu? a jeśli tak, który szpital ma najlepszą opinie? chodzi mi o poprawkę po nieudanej operacji progenii i laterogenii w innym szpitalu. Mieszkam teraz na Ślasku i chcialabym zrobic ta operację jak najblizej, ale tez boje się zaufać komukolwiek po swoim operacyjnych przejściach, dlatego bardzo proszę o opinie:):)
lailaxx

Katowice

Postprzez Ewi » 25 grudnia 2011, godz. 15:13

Ja na poczatku leczenia postanowiłam zoperować się w Kato na francuskiej.(ze wzgledu na szybkie terminy i ze w miarę blisko domu 100km)
Teraz jestem gotowa do operacji i pojechałam jeszcze z moim orto do Wrocławia i po tej konultacji wybrałam jednak Wrocław.Mam się pokazać jeszcze w maju i może dostane termin na czerwiec.
Orto radził mi poczekać i oddać się w ręce specjalistów(nie żeby takich nie było w Kato czy w innych miastach)
Ale Wrocław jak wiadomo specjalizuje się w takich operacjach.

Ja mam wadę bardzo podobną do twojej pro i latero a w dodatku szczęka sobie urosła na skos(jak przyłożę linijkę do szczęki to widać że linia pozioma jest pochylona w jedną strone)i jakoś tego w Kato nie zauważyli.A we Wrocławiu od razu dr.P zauważył że szczeka z jednej strony opada i że jeszcze podniosa górna warge zeby odsłonić bardziej górne zęby.Dr.pytał mnie o wiek a że mam 33 to stwierdził że trzeba to zrobić :)
Wiadomo z wiekiem grawitacja działa na niekorzyść i wszystko opada hehe
A pozatym wszystko mi dokładnie objaśnili co trzebo u mnie poprawić ile podnieść szczęke ile przesunąć dól
żeby wszystko ładnie się składało.

Gdybym była na twoim miejscu to i tak spotkałabym się z kilkoma chirurgami niezależnie od miejsca zamieszkania zwłaszcza jeśli chodzi o operację poprawkową.
Lailax a gdzie miałaś robioną operację?
Ewi

Katowice

Postprzez herrero » 27 grudnia 2011, godz. 12:45

Witajcie!
Jeśli chodzi o Katowice to nadal będe uparcie twierdzić,że od paru lat robią tu wiele operacji progenii,a i bardziej skomplikowanych wad nie brakuje i robią to dobrze.Znam przykłady :D ,a niedługo bo początkiem marca będe jednym z nich,w styczniu też znajoma tam będzie operowana.Ja myślę,że zawsze warto skonsultować wadę u paru dobrych chirurgów szczękowych,natomiast na samą operacje nie trzeba jechać na koniec Polski moje kochane dziewczynki:):):)
herrero

--- 27 grudnia 2011, godz. 13:07 ---

Poza tym moja droga Ewuniu :cool: Ty bylaś na konsultacji w Katowicach pierwszy raz i to dawno,byłaś na początku leczenia ortodontycznego i nikt wtedy,nawet Twój ortodonta nie widział tej wady do końca.Teraz już pod koniec przygotowań pojechałaś do Wrocławia i diagnoza była bardziej szczegółowa,ponieważ po przygotowaniu ortodontycznym,po odmaskowaniu nie raz okazuje się,że wada jest większa niż nam się wcześniej wydawało.I pewne rzeczy dopiero widać pod koniec leczenia.Więc już tak nie demonizuj od razu tych Katowic:):)
:)
herrero

Katowice

Postprzez Ewi » 27 grudnia 2011, godz. 17:02

Kochana ależ ja wcale nie demonizuje Katowic jak to ujęłaś
wyraziłam tylko moją opinię i moje wrażenia po konsultacji w obu szpitalach.
A żeby zobaczyć pochyloną szczęke wcale nie potrzeba odmaskowywać wady ;-)
tak było przynajmniej w moim przypadku.

Wierz mi Anetko ,że gdybym nie pojechała na kons.do Wrocławia to operowałabym się na pewno
w Katowicach
herrero napisał(a):Poza tym moja droga Ewuniu Ty bylaś na konsultacji w Katowicach pierwszy raz i to dawno,byłaś na początku leczenia ortodontycznego

I tu się mylisz bo pojechałam na kons.do Kato 29 sierpnia to byłam już gotowa do operacji ale że dentystka-sadystka zostawiła w moim dziąsle kawałek korzenia to dr.N kazała to usunąć
i pokazać się za 2 mies(bo tyle trwa gojenie się rany)i miałam dostać termin na koniec roku.
(mój post na ten temat jest widoczny trochę wyżej na tej stronie)

Ciag dalszy już znasz -konsultacja jeszcze we Wrocławiu i mój dylemat gdzie sie operować
Wrocław-Katowice :?:
Ostatecznie po rozmowach z rodziną i z orto wybrałam Wrocław

I wcale nie twierdzę że w Kato nie ma dobrych chirurgów po prostu czuję że to ma być Wrocław :]
Anetko czekam na Twoją relację po konsultacji u dr.P :razz:
Pozdrowionka :love:
Ewi

Katowice

Postprzez herrero » 27 grudnia 2011, godz. 21:07

hehe no dobrze,niech Ci będzie Ewuniu:0 Rozumime ,że mozesz mieć takie przeczucie,bo ja mam to samo w stosunku do Katowic. Relacje z wizyty zdam napewno,planuję wybrać się po 16tym stycznia prywatnie do dr.P:)
herrero

Katowice

Postprzez lailaxx » 27 grudnia 2011, godz. 22:49

Ewi, operacje mialam w Rzeszowie i mimo naprawde milej opieki, chce jak najszybciej o tym zapomniec. Nie wiem czy to niekompetencja czy mydlenie oczu przecietnemu Kowalskiemu ale po operacji bylam tam chyba z 3 razy za kazdym razem wmawiano mi ze jest pieknie i super, a ze nie jest widac na kazdym zdjeciu poza tym spokojnie i ja i ortodonta moglismy wyczuc gnat odstajacy od dzisla na dobry centymetr grobosci. Troche to przykre ze robia z czlowieka idiote, zamaiast przyznac sie ze nie dokonca wyszlo. Ciagle wmawiali mi ze to nadmiar okostnej ktory niby ma sie zetrzec pod nasciskiem pracujacych miesni. Konsultowalam sie tez w Lublinie u prof Tomaszewskiego i szczerze sie zasmial kiedy uslyszal historie o okostnej, kazal mi sie pokazac ze zdjeciem 3d, a ze u stdenta zazwyczaj ejst krucho z kasa nie przelknelam tych 300 zl i odlozylam na potem, potem tak sie uzlozylo ze nie mialam jak i kiedy tego zrobic i tak chodze z odstajacycm policzkiem do dzisiaj. Mialam wtedy i teraz tez ciezkie studia i wiem ze nie bardzo moge pozwolic sobie na operacje w ciagu roku akademickiego, dlatego teraz chcialabym zaczac jezdzenie i konsultowanie zeby jakos do wakacji sie wyrobic i nie zarywac studiow. Tyle tylko ze sama naprawde nie wiem juz gdzie mam isc i komu ufac, chcialabym wreszcie trafic do lekarzy a nie hmm rzemieslinikow, zaluje ze nie ucieklam 2 lata temu kiedy chirurg byl tak oszczedny w slowach ze sama musialam dopowiedzic ze oprcz wysunietej zuchwy, mam ja z jednej str dluza o praiw 1,5 cm i ze to orto zdecydowal o jednoszczekowej operacji, dlatego chcialabym byc madrzejsza tym razem:)
lailaxx

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów