WSS Rzeszów, Chopina

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

Rzeszów

Postprzez Kulfon » 23 czerwca 2011, godz. 11:32

Misia masz juz termin? Ile czekasz na zabieg?
Progenia.
Prawie asymetria.
Operacja 19.09.2011
WIM
Kulfon

Rzeszów

Postprzez Madeleine » 27 czerwca 2011, godz. 18:09

Misia 4 napisał(a):Podobno doktor robi to bardzo sprawnie i już na drugi dzień po zabiegu wygląda się dobrze. Moja znajoma nie miała szczęścia, operował ją jakiś inny lekarz na tym oddziale i przez dwa tygodnie wyglądała jakby przejechała jej po twarzy ciężarówka

To nie jest regułą :) Mnie operowali świetni chirurdzy, a jak stwierdził sam doktor dzień po operacji, że "wyglądam jakbym wpadła pod ciągnik" i "przejechał po mnie walec" :cool: Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji człowieka ;-)
Madeleine

Rzeszów

Postprzez kasztanowa » 27 czerwca 2011, godz. 18:12

Madeleine napisał(a):Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji człowieka ;-)

I od zakresu operacji. Ale ja spod ręki tych samych chirurgów co Madeleine wyszłam z 2 razy mniejszą opuchlizną, a miałam 2 razy więcej cięte (a nawet więcej niż 2 razy...).
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Rzeszów

Postprzez Pati » 2 czerwca 2012, godz. 09:22

Witam. Jestem tu nowa.Ciesze się że znalazłam to forum można naprawde się dużo dowiedzieć. Też mam progenie i co jeszcze to za 2 tyg się dowiem. Podjęłam już pierwsze kroki a mianowicie byłam na pierwszej konsultacji u Plaskacza w Rzeszowie na pewno bedzie to operacja koszty przygotowań mnie poraziły przypuszczalnie będzie to 8 500 PLN.Nastawiałam się na troche mniej a tu ceny warszawskie. Za 2 tyg dowiem się jaki bedzie przebieg i dokładny koszt leczenia. W zwiazku z tym moje pytanie do osób leczących sie u plaskacza na ile rat jest możliwe rozłożenie płatności i w jakich kwotach? tzn co miesiąc kwartał czy jak? nie chcialabym zrezygnować teraz z leczenia, rok sie nastrajałam żeby poczynić pierwsze kroki no i względy finansowe tez oczywiście odgrywaja duza role
Pati

Rzeszów

Postprzez nathaly » 2 czerwca 2012, godz. 12:57

Myślę, że te 8 500 to jest cały koszt jaki poniesiesz a nie tylko cena aparatu.. Z reguły aparaty są w cenie od 3000 do 5000 tys za 2 łuki, więc myślę, że lekarz zsumował Ci koszt aparatu z późniejszymi wizytami... :)
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
nathaly

Rzeszów

Postprzez Pati » 2 czerwca 2012, godz. 13:45

Tak wiem że to cały koszt u tego ortodonty spisuje się umowe na określoną cene leczenia ale myslałam ze będzie taniej takie ceny mniej więcej byly podawane przez leczących się w Warszawie miałam nadzieje ze jak na Rzeszów to moze w 6 000 się zamknę tymbardziej ze leczenie do operacji przewidywał na rok
Pati

Rzeszów

Postprzez mil » 2 czerwca 2012, godz. 14:25

Pati, niestety już raczej zacierają się granice pomiędzy cenami warszawskimi a tymi z mniejszych miast. W mnie w Lublinie (też wschód :) ) ceny są niemal identyczne jak w stolicy, jak rozmawiam ze znajomymi to płacimy mniej więcej tyle samo za wszystko
wada: prolaterognacja żuchwy
12.03.2012r. - operacja jednoszczękowa na żuchwie
23.01.2013r. - genioplastyka
chirurg - J.P. WIM Warszawa
orto - A.Ś. SCK Lublin
mil

Rzeszów

Postprzez Pati » 2 czerwca 2012, godz. 19:30

No właśnie szkoda tylko że zarobki nie sa podobne mam teraz super czas na leczenie bo jestem na wychowawczym ale niewiem czy podolam finansowo a...... zobaczymy czy orto pójdzie na ręke i zgodzi się na raty wogóle jestem przerażona łudziłam się ze może tak źle nie jest i operacja nie będzie potrzebna
Pati

Rzeszów

Postprzez Iwoneczka » 12 grudnia 2013, godz. 18:57

Odświeżam wątek
Potrzebuję informacji i opinii na temat szpitala i chirurgów.
Może ktoś coś słyszał, coś wie ;-)
Rozpoznanie: Progenia
Aparat góra i dół: 06.08.2013
Operacja: Osteotomia szczęki Le-Fort I, Rzeszów, 20.11.2014r.

Dotychczasowe koszty: 6.190 zł
Iwoneczka

Rzeszów

Postprzez mogx » 25 kwietnia 2014, godz. 22:40

Witam, mam prośbę czy ktoś mógłby napisać jak wygląda operacja w szpitalu w Rzeszowie? Jesienią czeka mnie zabieg i jestem ciekawa jak to wygląda. :)
mogx

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów