Wrocław/Zespół Chirurgiczno-Ortodontyczny/Borowska

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

Postprzez awzan » 12 lutego 2014, godz. 17:30

Jako że często pojawiają się pytania dotyczące rejestracji do zespołu składającego się z chirurgów i ortodontów, przyjmującego we wrocławskim szpitalu, postanowiłem założyć osobny wątek, który mam nadzieję rozwieje wszelkie wątpliwości użytkowników dotyczące kwestii formalnych.

1.Kto wchodzi w skład zespołu?
W Zespole Leczenia Chirurgiczno-Ortodontycznego Przyklinicznej Poradni Chirurgii Szczękowo-Twarzowej (tak brzmi pełna nazwa tegoż zespołu) jest dwóch chirurgów - dr Pawlak i dr Nowak oraz ortodontka dr Warych i czasami także dr Downarowicz. Przyjmują oni pacjentów co środę w gabinecie nr 56.

2.Skąd wziąć skierowanie?
Od jakiegokolwiek lekarza przyjmującego w Twojej przychodni na NFZ. Idziesz i prosisz o skierowanie do poradni chirurgii szczękowo-twarzowej we Wrocławiu. Jeśli zapyta, wyjaśnij dlaczego. Ważne jest, by skierowanie wystawił lekarz przyjmujący na fundusz, wtedy wizyta na Borowskiej także będzie na fundusz.

3.Jak się zarejestrować, żeby przyjął mnie zespół chirurgiczno-ortodontyczny?
Istnieją trzy sposoby rejestracji. Pierwszy - stawiasz się rano w rejestracji, znajdującej się po prawej stronie od wejścia do szpitala (za szatnią). Musisz mieć przy sobie skierowanie, ubezpieczenie nie jest już wymagane, aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo, więc nie zaszkodzi go mieć ze sobą. Rejestracja jest czynna od 7:30, zazwyczaj przyjmują dwie panie, więc cały proces odbywa się dość mozolnie (trzeba z godzinkę sobie zarezerwować na stanie w kolejce). Gdy przyjdzie już Twoja kolej, pani założy Ci kartę pacjenta i umówi Cię na konkretny termin. Jeśli chcesz koniecznie dostać się do zespołu, zaznacz, że chcesz w środę, ponieważ nie można umawiać się do konkretnych lekarzy (jak powiesz, że chcesz np. do dr Nowaka i dr Warych to pani znacząco rozłoży ręce), więc jedyne co pozostaje, to powiedzieć, że chcemy w środę i koniec. Obecnie czas czekania na wizytę środową to dwa tygodnie - miesiąc (można wybrać sobie dogodny termin). W dzień wizyty nie stawaj już w kolejce do rejestracji, tylko udaj się pod gabinet nr 56 i w czasie między konsultacjami zapukaj i zapytaj, czy Twoja karta znajduje się w środku. Jeśli nie - przejdź się do gabinetu nr 55 znajdującego się naprzeciw i poproś o kartę. Pielęgniarki Ci ją dadzą lub same zaniosą do gabinetu nr 56.
Drugim sposobem jest przyjście po godzinie 15:00 do gabinetu nr 55. Tam zapiszą Cię na konkretny termin, ale kartę pacjenta i tak będziesz musiał/a założyć w rejestracji, najpóźniej w dzień wizyty.
Trzecim sposobem jest zadzwonienie pod numer: 71-733-16-93 i umówienie się na dogodny dzień, przy czym należy pamiętać, jak w drugim sposobie, o założeniu karty w rejestracji głównej, przy wejściu do wszystkich poradni.

4.W jakich godzinach przyjmuje zespół?
Pani w czasie rejestracji zapisze Ci na kartce lub powie przez telefon godziny, w jakie w danym dniu będzie przyjmował zespół. Nie dostajesz odgórnie konkretnej godziny, na którą masz się stawić, tylko przedział "od-do". Warto tutaj zaznaczyć, że jeśli to Twoja pierwsza wizyta (a dla takich właśnie przeznaczam ten poradnik), to nie fatyguj się wcześniej niż godzinę po rozpoczęciu przyjęć (czyli np. zespół przyjmuje od 9:00, Ty bądź na 10:00), chyba że zależy Ci na byciu pierwszym z "dziewiczych pacjentów" :) W pierwszej kolejności przyjmowani są bowiem pacjenci pooperacyjni, następnie ci gotowi do operacji, a na końcu ci nowi. W efekcie nowi siedzą po cztery/pięć i więcej godzin na poczekalni, a reszta przychodzi, poczeka góra godzinę, czasem nawet piętnaście minut i wychodzi, co jest zrozumiałe, nikt po operacji nie chciałby siedzieć godzinami na poczekalni. Dodatkowo, jak informuje kartka na drzwiach gabinetu, o kolejności przyjmowania pacjentów decyduje zespół, więc nawet jakbyś siedział/a od wczesnych godzin rannych, to nie gwarantuje szybkiego wejścia, możesz wejść jako ostatni/a.

5.Co muszę mieć ze sobą na konsultacji?
Lekarze muszą mieć na czym oprzeć swoją diagnozę i z czym pracować, więc powinieneś/powinnaś mieć ze sobą:
:arrow: zdjęcie RTG pantomograficzne
:arrow: zdjęcie RTG cefalometryczne (tele-boczne czaszki)
:arrow: gipsowy model diagnostyczny, potocznie odlew zgryzu zrobiony u Twojego ortodonty :)

Lekarze na podstawie dostarczonych przez Ciebie materiałów przedstawią Ci plan leczenia, opowiedzą o procedurze przygotowania do operacji i odpowiedzą na wszelkie pytania, jakie im zadasz.

W razie jakichkolwiek pytań niedotyczących zespołu, lecz szpitala, zapraszam do tego wątku.
awzan

Postprzez monia wrocław » 12 lutego 2014, godz. 19:07

....
Ostatnio edytowano 21 września 2014, godz. 21:16 przez monia wrocław, łącznie edytowano 1 raz
monia wrocław

Postprzez awzan » 12 lutego 2014, godz. 23:10

Dzięki :) Chciałem rozwiać wszelkie wątpliwości i dopowiedzieć niedopowiedziane, bo mi samemu trochę brakowało tego na początku, mimo i tak wielu informacji, które przeczytałem na forum.
Tak, analizę cefalometryczną można przynieść ze sobą, ale nie jest wymagana. Ja przyniosłem i nikt z niej nie skorzystał, być może dlatego, że jestem pacjentem dr Warych to po co miałaby to przeglądać :razz: Ale nawet jak się nie jest pacjentem żadnej z przyjmujących tam ortodontek to nie trzeba przynosić analizy :)
awzan

Postprzez MojPierwszyRaz » 13 lutego 2014, godz. 13:38

ja mam troszkę inne doświadczenia jeśli chodzi o "kolejkę" do gabinetu - byłam tam w październiku na pierwszej konsultacji i weszłam jako 3, przyjmowali jakby na zmianę - jedna osoba po zabiegu, kolejna do zabiegu.
retrognacja, zgryz głęboki, zgryz krzyżowy

Ortodonta: Gliwice
operacja: Zielona Góra, 16.03.2016

aparat:
góra od 10.09.2013
dół od 19.02.2014
MojPierwszyRaz

Postprzez awzan » 13 lutego 2014, godz. 14:41

MojPierwszyRaz napisał(a):jedna osoba po zabiegu, kolejna do zabiegu.

No właśnie, stąd moje słowa:
awzan napisał(a):W pierwszej kolejności przyjmowani są bowiem pacjenci pooperacyjni, następnie ci gotowi do operacji, a na końcu ci nowi.

Ja nie jestem pooperacyjny, ani do operacji, jestem całkowicie nowy, stąd też mnie, jak i kilka innych nowych osób przyjęto na sam koniec. Tego dnia, którego byłem, akurat nie przyjmowali "wahadłowo", więc swoje trzeba było odsiedzieć. Ty też niedawno rozpoczęłaś orto, więc jeśli Ciebie przyjęto tak szybko jako nowicjuszkę, jedynym wytłumaczeniem tego faktu może być:
awzan napisał(a):Dodatkowo, jak informuje kartka na drzwiach gabinetu, o kolejności przyjmowania pacjentów decyduje zespół

Więc tego akurat dnia musieli mieć takie a nie inne "widzi mi się" :)
awzan

Postprzez MojPierwszyRaz » 13 lutego 2014, godz. 14:50

:) spoko bez nerwów ;) w sumie byłam w przychodni jakoś godzinkę aż sama się zdziwiłam że tak szybko :) kolejna konsultacja w maju więc zobaczymy jak to będzie :aparat:

i super pomysł z oddzieleniem wątku poradni od szpitala :)
retrognacja, zgryz głęboki, zgryz krzyżowy

Ortodonta: Gliwice
operacja: Zielona Góra, 16.03.2016

aparat:
góra od 10.09.2013
dół od 19.02.2014
MojPierwszyRaz

Postprzez awzan » 13 lutego 2014, godz. 15:54

MojPierwszyRaz napisał(a):spoko bez nerwów ;)

Hej, brak emotikonek nie oznacza, że się denerwuję x'D
Poza tym każdy może się dzielić swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, po to jest ten temat :razz:
awzan

Postprzez ktocz » 16 marca 2014, godz. 09:26

Hej, jestem tu calkiem nowa , dopiero zaczynam swoja przygodę... możecie mi powiedziec dlaczego tak wazne jest zarejestrowanie sie akurat w srodę? Moja pani ortodontka zlecila mi tylko zdjecia i powiedziala ze ona nic ze mna nie zrobi i kazala umowic sie wlasnie na kliniki. Ogolnie w ogole mi nie pomogla tylko rozkladala rece. Nie jestem z wrocka a dodatkowo musze wziac urlop w pracy zeby pojechac na konsultacje dlatego chcialabym dostac w ciagu tej jednej wizyty jak najwiecej informacji i od ortodonty rowniez... no i to znaczy ze w srode przyjma mnie i chirurdzy i ortodontka?
ktocz

Postprzez max55 » 3 lipca 2014, godz. 10:10

Witam.
Chcialbym operowac progenie i dąże w tym kierunku.Aparat staly (gora) nosze okolo 7 mies, a dol bede mial zakladany za okolo 2-3 mies.
Moja ortodontka powiedziala mi zebym juz sie interesowal co i jak.
Dzis dzwonilem do Wroclawia (Poradnia Chirurgii Szczękowo-Twarzowej) z zapytaniem kiedy mam sie rejestrowac i czy operacja dalej jest refundowana.
Pani powiedziala ze ona nie jest w temacie...
Potrzebuje informacji takich jak:
-kiedy mam tam jechac z zdjeciami itp
-Jak dlugo teraz czeka sie na operacje?
-Czy operacja dalej jest refundowana i jesli tak to gdzie musze sie zglosic aby taka refundacje dostac.
Pozdrawiam
max55

Postprzez awzan » 3 lipca 2014, godz. 10:39

ktocz napisał(a):Hej, jestem tu calkiem nowa , dopiero zaczynam swoja przygodę... możecie mi powiedziec dlaczego tak wazne jest zarejestrowanie sie akurat w srodę?

Tutaj była odpowiedź monii wrocław, ale chyba skasowała posta, więc odpowiem ja, żeby zostało dla potomności: trzeba rejestrować się na środę, bo zespół przyjmuje tylko i wyłącznie w środy w takim składzie, o jakim mowa jest na początku tego wątku. Czyli jeśli chcemy i chirurgów i ortodontów, rejestrujemy się na środę. Panie w rejestracji rzeczywiście się w tym nie orientują, więc jeśli będą proponowały wtorek lub czwartek, albo jeszcze inny dzień, to się nie zgadzamy i mówimy ŚRODA. Muszą nas zarejestrować.

max55 napisał(a):kiedy mam tam jechac z zdjeciami itp

Kiedy chcesz. Zapisy na to półrocze już były, następne będą zimą, ale z chirurgiem/całym zespołem (ortodonci+chirurdzy) możesz skonsultować się już teraz.

max55 napisał(a):Jak dlugo teraz czeka sie na operacje?

Jeśli przyjdziesz na zimowe zapisy i się dostaniesz, to w ciągu kilku najbliższych miesięcy od zapisów zostaniesz zoperowany. Dokładny termin zapisów zostanie podany na forum (za jakieś pół roku), więc śledź dokładnie ;-)

max55 napisał(a):Czy operacja dalej jest refundowana i jesli tak to gdzie musze sie zglosic aby taka refundacje dostac.

Tak, jest refundowana i jeśli masz obywatelstwo polskie lub jesteś legalnie przebywającym w Polsce imigrantem to nie musisz zgłaszać się nigdzie.
awzan

Następna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów