USK Poznań, Przybyszewskiego

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

USK Poznań, Przybyszewskiego

Postprzez chemiczka » 28 lutego 2011, godz. 20:44

A czy ktoś z obecnych tutaj forumowiczów operował się może w Poznaniu??
chemiczka

Poznań

Postprzez alca » 28 lutego 2011, godz. 21:42

chemiczka napisał(a):A czy ktoś z obecnych tutaj forumowiczów operował się może w Poznaniu??

Ja, ale nie byłam zadowolona. Zastanawiasz się nad Poznaniem?
16.10.2007 Poznań, segmentacyjna osteotomia szczęki
20.05.2008 Łódź, genioplastyka,
10.12.2010 Łódź, osteotomia żuchwy, wyciągnięcie płytek
13.04.2012 Łódź, wyciąganie płytek, korekta brody
wada: retrogenia, prognacja szczęki, niedorozwój brody
alca

Poznań

Postprzez corpus » 1 marca 2011, godz. 00:02

A właśnie. Dla zainteresowanych link do kliniki:
http://www.spsk2.pl/strona/index.php?op ... &Itemid=10

Numer telefonu do rejestracji Przychodni Chirurgii Szczękowo-Twarzowej : +61 8691724

Tutaj w Poznaniu mówi się, że domeną kliniki jest leczenie onkologiczne i urazówka. Przez pewien czas chirurgia ortognatyczna była traktowana trochę po macoszemu. Ale ponoć to się zmieniło, co podkreślone zostało na stronie www: "Istotnym polem działania kliniki jest chirurgia ortognatyczna zajmująca się leczeniem wad zgryzowo-szczękowych, skutecznie wspomagając leczenie ortodontyczne. W celu przywrócenia prawidłowych funkcji i oczekiwań estetycznych pacjentów wykonujemy różne typy osteotomii żuchwy i szczęki."

Znam zarówno osoby bardzo zadowolone, jak i wyrażające skrajną dezaprobatę.

Ja mam zamiar wybrać się na konsultację. Niebawem opowiem o swoich wrażeniach.
corpus

Poznań

Postprzez chemiczka » 1 marca 2011, godz. 16:39

alca napisał(a):Ja, ale nie byłam zadowolona. Zastanawiasz się nad Poznaniem?

niestety tak. A czemu nie byłaś zadowolona? musiałaś coś poprawiać(czyt.operować się ponownie w innym miejscu)?

--- 1 marca 2011, godz. 16:43 ---

corpus napisał(a):Ja mam zamiar wybrać się na konsultację. Niebawem opowiem o swoich wrażeniach.

a możesz bardziej przybliżyć termin planowanej tam wizyty?;)
chemiczka

Poznań

Postprzez alca » 1 marca 2011, godz. 17:55

Och powodów było kilka. 1-traktowanie pacjenta jak zło konieczne. 2-zero rozmów i brak informacji. Zarówno na konsultacjach jak i w szpitalu. 3-zamiast zabiegu segmentacyjnego, dwuszczękowego z likwidacją uśmiechu dziąsłowego zrobiono mi tylko operację segmentacyjną szczęki i powiedziano, ze powinno wystarczyć, a jeśli nie to mam się zgłosić po pół roku na drugą operację. 4 - po pół roku usłyszałam, że nie ma mowy o genioplastyce i drugiej operacji, bo nie jest źle więc czego jeszcze chcę.5 - po operacji ordynator stwierdził że mam martwicę kości i powiedział mi, że mam problem. Zabrzmiało to: ma pani problem a ja mam to w nosie. Na szczęście - okazało się, że to nieprawda. 6-moja koleżanka, z progenią, która miała mieć zabieg dwuszczękowy, obudziła się po operacji jednoszczękowej - mimo ewidentnej konieczności 2 i pisemnych zaleceń od orto. 7-słyszałam o kilku przypadkach ignorowania zaleceń ortodonty i zamiany operacji dwuszczekowej na jedno. 8-W szpitalu spędziłam kilka dni - czekając na operację i słysząc, że mają ważniejsze przypadki niż ja i mam czekać. 9- Żaden lekarz ze mną nie rozmawiał o operacji.

Nie wiem na ile zmieniła się atmosfera na oddziale, jeśli nie zmienił się ordynator.

Żałuję, że zdecydowałam się na Poznań.

Resztę operacji: genioplastykę, operację na żuchwie, przeszczep dziąsła, które miałam uszkodzone po operacji w Poznaniu, miałam robione w Łodzi.
16.10.2007 Poznań, segmentacyjna osteotomia szczęki
20.05.2008 Łódź, genioplastyka,
10.12.2010 Łódź, osteotomia żuchwy, wyciągnięcie płytek
13.04.2012 Łódź, wyciąganie płytek, korekta brody
wada: retrogenia, prognacja szczęki, niedorozwój brody
alca

Poznań

Postprzez ewa34 » 1 marca 2011, godz. 18:26

alca napisał(a):7-słyszałam o kilku przypadkach ignorowania zaleceń ortodonty i zamiany operacji dwuszczekowej na jedno.

jednoszczekowa jest tańsza więc wiadomo czemu :cool:

Ale włos się jeży jak to się czyta :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Wada:progenia.
Aparat górny:3.11.2008-... ; dolny:25.11.2009-...
Operacja:dwuszczękowa (osteotomia szczęki Le fort I z wysunięciem i impakcją,
obustronna osteotomia strzałkowa żuchwy z cofnięciem)
Data:31.01.2011r.
Szpital Dzieciątka Jezus w Warszawie przy ul.Lindleya 4
Chirurg: K. Walerzak
Ortodonta:A.Jagielak
ewa34

Poznań

Postprzez chemiczka » 1 marca 2011, godz. 19:57

alca, nie no masakra.......... :shock:
chemiczka

Poznań

Postprzez Kobbe » 13 marca 2011, godz. 18:05

Witam.
Zdecydowałem się na operację w Poznaniu mimo iż, wczesniej optowałem za Wrocławiem. Pod nóż mogę iść tylko w wakacje, a jak wiadomo we Wrocławiu terminy na lipiec/sierpień przyznanwane są w grudniu. Noszę już aparat prawie 3 lata i po prostu nie chcę czekać tak długo ( na tegoroczne wakacje się nie załapałem we Wro., więc czekałbym na przyszłoroczne).
Wbrew panującym opiniom w Poznaniu zostałem przyjęty przez lekarza w przychodni bardzo przyjaźnie. Podobnie było podczas wizyty na oddziale, gdzie ordynator wraz z całym konsylium zdecydował o operacji jednoszczekowej.
Czytając na forum o przygotowaniach progeników do operacji trochę niepokoi mnie fakt, iż lekarze nie chcieli abym przyniósł jakieś wytyczne od prowadzacego moje leczenie ortodonty. W ogóle nie był mowy o "mierzeniu kątów pod jakimi będą robione cięcia" (przepraszam, ale nie wiem jak nazywa się te badanie na podstawie zdj. cefalom.) Czytam też, o szynach do operacji i zastanawiam się: kiedy oni mi to zrobią (jesli w ogóle) jeśli dzień po przyjęciu na oddział mam być krojony?
Pozdrawia i dziekuję z góry za odzew!
Kobbe

Poznań

Postprzez dorcia » 13 marca 2011, godz. 18:08

Kobbe napisał(a):zytam też, o szynach do operacji i zastanawiam się: kiedy oni mi to zrobią (jesli w ogóle) jeśli dzień po przyjęciu na oddział mam być krojony?
Szyny stosuje się wtedy, kiedy operowana osoba nie ma aparatu. A jeśli chodzi o jakieś płytki nagryzowe czy inne tego typu rzeczy to nie każdy szpital tego wymaga, widocznie w Poznaniu tak jest. :]
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Poznań

Postprzez Kobbe » 13 marca 2011, godz. 18:16

A co z tymi pomiarami pod jakimi mają być prowadzone cięcia? Robi się je dopiero przed operacją?
Kobbe

Następna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów