dr Nowak, Zielona Góra

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez misiaewusia » 3 sierpnia 2017, godz. 11:14

Moja droga w Zielonej Górze może być kto tylko chce z Tobą na sali. Mnie po przewiezieniu z bloku na łóżko przekładał już mój chłopak i zostawał do 21:00. A pielęgniarki nie będą z Tobą siedzieć na sali. Chyba że teraz zrobili coś jakby sala pooperacyjna bo wcześniej wracało się z bloku prosto na swoją salę a pielegniarka przychodziła co jakiś czas pisać kroplówkę czy leki i tyle.
aparat: dół - 01.2014, góra - 09. 2014
17.10.2014: poszerzenie szczęki /dystraktor/, Zielona Góra
04.2016: kortykotomia, Zielona Góra dr N
09.01.2017: osteotomia szczęki z segmentacją klinową w linii pośrodkowej
ortodonta: dr P. Fudalej chirurg: teraz dr W.
koszta leczenia: ok. 22000zł + 19000zł /operacja/
misiaewusia

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez dassa » 6 sierpnia 2017, godz. 10:45

To wspaniale, będę się czuć o wiele spokojniejsza wiedząc, że ktoś mnie pilnuje =P =P

--- 16 sierpnia 2017, godz. 11:47 ---

Hej, hej jest tutaj ktoś komu dr operował retrogenie- dwuszczękowa i wszystko poszło dobrze :) ?
Wada klasy II: retrogenia, uśmiech dziąsłowy
Ortodonta: Dr.Tarnawski, Katowice
Chirurg: Dr. Nowak
Operacja: Borowska, 10.05.2018r
dassa

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez annajani » 24 sierpnia 2017, godz. 14:01

Witam,
czytając opinie diwię się że chyba ostatnio u Dr wzrosły chyba bardzo ceny dostałam plan leczenia z kwotami

--- 24 sierpnia 2017, godz. 15:03 ---

pierwsza wizyta 300 zł
diagnostyka 1500
plan leczenia 6000
po operacji 2000
jeszcze jeśli zabiegi wypadnoą z kontraktu z nfz dodatkowo 20 tyś
annajani

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez Radunia » 24 sierpnia 2017, godz. 15:09

W sumie nie ma się czemu dziwić - ceny wzrosły, bo zmieniło się miejsce i sposób diagnozowania/planowania. Kiedyś doktor przyjmował na Borowskiej i wizytę "obsługiwał" nfz, teraz wizyty są w prywatnej klinice doktora, więc płaci się jak w każdym prywatnym gabinecie. Zmieniła się diagnostyka - kiedyś pacjent sam załatwiał sobie zdjęcia rtg na nfz, teraz poza rtg jest jeszcze skanowanie zębów i tomo cbct, wszystko od ręki w prywatnym gabinecie doktora. Kiedyś planowanie było na zdjęciach rtg i wyciskach gipsowych, teraz poza tym jest jeszcze planowanie komputerowe na skanach.
Trudno żeby po wprowadzeniu tych wszystkich zmian ceny pozostały takie same.

Poza tym, z tego co kojarzę, to planowanie u doktora nigdy nie było bardzo tanie. Rok temu, gdy jeszcze nie było Ortognatyki, moja orto kazała mi przygotować minimum 2 tys. na samo planowanie operacji.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez aneczkkaa913_913 » 28 sierpnia 2017, godz. 10:42

ja też dostałam podobny kosztorys. byłam w szoku co do kwoty planu leczenia no ale za coś ma się wcześniej operacje...

--- 28 sierpnia 2017, godz. 11:15 ---

wybiera się ktoś w październiku na operację do Zielonej ?
Łuk górny: 08.06.2015r.
Łuk dolny: 07.12.2015r.
Miejsce leczenia: Kielce
Termin operacji: koniec 2017r. Zielona Góra
aneczkkaa913_913

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez dassa » 28 sierpnia 2017, godz. 16:11

aneczkkaa913_913 napisał(a):ja też dostałam podobny kosztorys. byłam w szoku co do kwoty planu leczenia no ale za coś ma się wcześniej operacje...

--- 28 sierpnia 2017, godz. 11:15 ---

wybiera się ktoś w październiku na operację do Zielonej ?

Ja 27 września jadę do centrum na konsultacje w celu ustalenia wcześniejszego terminu operacji, słyszałam coś od Pani w recepcji o jesieni tego roku, ale przez studia nie mogę do marca się zapisać :| Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś termin na wiosnę, kiedy będę już mieć wolny czas :))

A jaki masz koszt na 'planowanie leczenia' :) ?
Wada klasy II: retrogenia, uśmiech dziąsłowy
Ortodonta: Dr.Tarnawski, Katowice
Chirurg: Dr. Nowak
Operacja: Borowska, 10.05.2018r
dassa

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez aneczkkaa913_913 » 29 sierpnia 2017, godz. 10:23

5 tyś.

--- 29 sierpnia 2017, godz. 10:25 ---

ja mam studia podyplomowe i wyszło mi że nie będę na jednym zjeździe przez operację Ale to wszystko da się nadrobić... chce już mieć za sobą ta operację...
aneczkkaa913_913

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez gemmenis » 3 września 2017, godz. 20:52

W maju tego roku miałam robiony trimax w zielonej górze. we srode miała byc operacja i tak tez bylo , jedynie co mnie wqrzało to brak informacji o ktorej , chociaż mniej wiecej. Operacja rozpoczęła sie o 18 a zakonczyła o północy. Na sale operacyjna zachodzi sie o własnuch siłach z pielegniarką na stół operacyjny tez kladzie sie samemu po czy podaja juz usypiacz ;-) po wybudzeniu przewieziono mnie na sale pooperacyjna gdzie az do rana była ze mna pielegniarka , która czuwała i wstawała do każdego mego kaszlnięcia. około południa musiałam przejsc do normalnej sali. lekarze z wroclawia byli do piatku i moze nie za czesto ale zagladali do sali. Osobiście comogę polecic to oklady ale takie podłózne , ja miałam kwadratowe i były bardzo nie wygodne, ale wkłady ze 2 a nawet 3 trzeba miec dla własnego lepszego samopoczucia. I radze szybko wstac z łózka i dużo chodzic ja robiłam rundy dookola szpitala ,pomalutku ale warto . trafiłam do szpitala we wtorek, we srode była operacja a w niedziele wyszłam w sobote tez mogłam ale mi tak pasowało bardziej. leki przeciwbólowe brałam około 1,5 tygodnia po operacji z tym ze pod koniec juz tylko raz dziennie. co do personelu szpitala w zg to różnie ....ale raczej ok. nie bylo typowych obchodow dla pacjentów dr nowaka. w pokoju lezy sie z normalnymi pacjentami wiec jak tamci mieli obchod to normalnie sekundowy wywiad a nas od dr nowaka to pielegniarka mowiła lekarzowi ze to pacjent szczekowy i ten aha i nawet nie spojrzał.totouważam za lipe. jak jakiespytania to pisac.nawet mozecie na emaila gemmenis@gmail.com
gemmenis

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez aneczkkaa913_913 » 4 września 2017, godz. 07:07

gemmenis?

a jak wygląda sprawa zwolnień które wypisuje lekarz? na ile dał Ci zwolnienie i po jakim czasie można wrócić do pracy/studia? co z mówieniem?
aneczkkaa913_913

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez caleeneczka » 6 września 2017, godz. 13:49

Mnie również koszty mocno zaskoczyły, zwłaszcza że przez tel., przy okazji rejestracji na diagnostykę, usłyszałam najpierw 1100zł, potem, po nieznacznym przesunięciu terminu, 1300zł, więc zapytałam o tę różnicę, z czego wynika - usłyszałam, że są doliczone zdjęcia twarzy, więc pomyślałam ok, ale ostatecznie na miejscu zapłaciłam 1500zł.. a wyciski przywiozłam i zostawiłam swoje, więc potrzebny był tylko ich skan. Gdy telefonicznie prosiłam o podanie kwot badań składających się na te 1300zł spotkałam się z lekkim "oporem materiału", więc odniosłam wrażenie, że albo popełniłam jakiś nietakt albo pacjenci płacą i nie pytają. Ostatecznie te 1300zł dało się usprawiedliwić, choć nie ukrywam, że przymusowa konsultacja psychologiczna nie była mi potrzebna. Do końca nie wiedziałam, czy zobaczę się w ogóle z dr Nowakiem i niestety nie miałam takiej okazji, przy czym to p.psycholog pytała mnie o ewentualne wątpliwości, które chciałam rozwiać na konsultacji z chirurgiem. Na końcu wizyty otrzymałam kosztorys, gdzie zobaczyłam ok. 5tys. za planowanie, a po zabiegu 1tys. za konsultacje. Dosłownie wbiło mnie w fotel. Zapytałam co to takiego - tak konkretnie - to planowanie, więc usłyszałam, że wykonanie dokładnych pomiarów, na podstawie których zostanie zaplanowana operacja. Z tego co zrozumiałam nie bardzo pacjent ma wpływ na plan operacji, nawet jeśli da się coś zrobić na fundusz dodatkowo i mogłoby to poprawić estetykę twarzy, tę bezpośrednio związaną z wadą, bo opinia lekarska jest tutaj decydująca. Podobnie nie zobaczę żadnego modelu 3D - w sensie wizualizacji, ewentualnie zdjęcia twarzy przed i po innych pacjentów. Fakt, mogę sobie mniej więcej wyobrazić efekt, ale skoro już tyle należy zapłacić, to trochę dziwne, że zdanie pacjenta się nie liczy i nie dostaje w zamian żadnej wizualizacji - jaki problem skoro pracuje się na modelach 3D i zdjęciach? Zajmując się dodatkowo grafiką, trochę tego nie rozumiem. Po tej wizycie wysłałam maila z prośbą o potwierdzenie kosztów kolejnej wizyty - tego właśnie planowania - żeby uniknąć poprzedniej sytuacji i kolejny opór - telefon z recepcji, że jeśli mam pytania to kolejna konsultacja, podziękowałam z uwagi na odległość i poprosiłam o odpowiedź mailową (byłam w pracy) i w końcu tego maila dostałam, ale kwota wzrosła o 300zł..: 5tys. planowanie, 300zł analiza - tylko czego (?), czy planowanie nie jest analizą (?). Powiem tak, wszystkie te okoliczności lekko nadwyrężyły moje zaufanie, a może i niepotrzebnie, zdecydowanie lepiej byłoby umieścić wyraźny cennik na stronie i w placówce, do ogólnej wiadomości i rozliczać koszty nazywając badania po imieniu. Rok temu na konsultacji u chirurga nie było mowy o kosztach, bo gdyby była, to teraz problemu by nie było. Przez rok można się przecież zorganizować. Nie wiem, czy tylko ja mam takie zdanie, czy ogólnie wszyscy byli przygotowani na takie koszty albo nie pytacie o nie? Podejście osoby z recepcji na pytanie o koszty wskazywałoby na to, że wszyscy akceptują je bez słowa sprzeciwu. Myśląc o operacji na NFZ nie miałam pojęcia o takich kwotach, zresztą moja ortodontka też nie miała do końca świadomości tych cen - chyba nowych zatem. Chętnie przeczytam jakieś Wasze opinie w tym temacie.
caleeneczka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów