dr Nowak, Zielona Góra

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez Herons » 20 września 2017, godz. 18:05

Śmiech na sali. Mnie też nie podali szczegółowych kosztów tzn. na co DOKŁADNIE składa się cena końcowa. A psycholog moim zdaniem jest całkowicie zbędny. Każdy lekarz (według mnie) powinien być empatyczny, powinien pytać pacjenta o samopoczucie, o to czego oczekuje, jakich efektów? Niepotrzebne nabijanie kosztów...
Ostatecznie zmieniłam placówkę i polecam taki krok każdemu, no chyba, że już baaardzo długo czekacie/ macie dostatecznie dużo pieniędzy/ nie chcecie "kombinować"* skoro już tak daleko zaszliście.
* - niepotrzebne skreślić. :D

Dwa lata temu miałam dystrakcję szczęki u tego dr i nie ponosiłam żadnych dodatkowych kosztów, wszystkie badania wykonano mi w szpitalu itp.

Krążą plotki, że odkąd pan doktor przyjmuję w prywatnej klinice Thespian to potrzebuję pieniędzy na spłatę kredytu zaciągniętego na lokal, dlatego wyciąga od ludzi dodatkowe koszty.
Herons

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez dassa » 24 września 2017, godz. 15:12

Za tyle kasy, co on zarobi w Zielonej Górze, Wrocławiu na Borowskiej, Szpitalu Euromedicare, klinice stomatologicznej i w swoim prywatnym gabinecie powinno być go stać na lokal bez wyciągania takich sum od każdego pacjenta. Tak mi się przynajmniej wydaje..
Z resztą nie ważne, fakt jest taki, że jeśli się chce u niego być operowanym to trzeba płacić..
Wada klasy II: retrogenia, uśmiech dziąsłowy
Ortodonta: Dr.Tarnawski
Chirurg: Dr. Nowak
Operacja: Borowska, 05.2018r
dassa

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez Radunia » 24 września 2017, godz. 21:38

Herons napisał(a):Krążą plotki, że odkąd pan doktor przyjmuję w prywatnej klinice Thespian to potrzebuję pieniędzy na spłatę kredytu zaciągniętego na lokal, dlatego wyciąga od ludzi dodatkowe koszty.

To chyba zrozumiałe. Byłoby dziwne, gdyby facet zainwestował grubą kasę (czy kredyt) w prywatną klinikę w centrum dużego miasta, w sprzęt, oprogramowanie, szkolenia, personel, a potem oferował rtg, tomo 3d, cyfrowe analizy i komputerowe przygotowanie do operacji za friko. To jest droga oferta, ale ciągle tylko oferta, a nie przymus. Po to mamy też to forum, żeby ludzie wiedzieli, gdzie się płaci, a gdzie są chirurdzy w 90-100% na nfz i jakimi metodami pracują, żeby mieć wybór. W samym Wrocławiu jest alternatywa w postaci dr Pawlaka.

Nie bardzo rozumiem też, jak można wymagać od kogoś, żeby oferował prywatne specjalistyczne usługi za darmo (czy selektywnie za darmo), tylko dlatego, że dużo zarabia w innym miejscu :shock: (swoją drogą kto wie, jaki procent ceny operacji dostaje chirurg, a jaki cała reszta kilkunastoosobowego personelu, szpital, sprzęt, materiały?). Przecież on nie dostaje tych pieniędzy za dłubanie w nosie, to jest mega odpowiedzialna praca i dokształcanie się całe życie (najczęściej za swoją kasę). A potem po godzinach ma charytatywnie prowadzić prywatną klinikę, serio? :?
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez gagadek » 25 września 2017, godz. 10:24

gagadek napisał(a):dassa ja byłam operowana przez dr Nowak w ubiegłym roku i wszystkie koszty związane z przygotowanie do operacji, które poniosłam, konsultacje, badania, wizyty kontrolne, zdjęcia, tomografia, rtg, płytki zrobione u mojego ortodonty, zabiegi rehabilitacyjne to ok 4000 zł, z czego ponad połowę zapłaciłam u ortodonty

o kosztach mojego leczenia pisałam kilka wątków wcześniej.
powiem szczerze, że trudno mi zrozumieć osoby, które decydują się na leczenie, wybierają danego lekarza a wciąż krytykują, że trzeba za coś płacić.
Radunia napisał(a):
Nie bardzo rozumiem też, jak można wymagać od kogoś, żeby oferował prywatne specjalistyczne usługi za darmo (czy selektywnie za darmo), tylko dlatego, że dużo zarabia w innym miejscu :shock: (swoją drogą kto wie, jaki procent ceny operacji dostaje chirurg, a jaki cała reszta kilkunastoosobowego personelu, szpital, sprzęt, materiały?). Przecież on nie dostaje tych pieniędzy za dłubanie w nosie, to jest mega odpowiedzialna praca i dokształcanie się całe życie (najczęściej za swoją kasę). A potem po godzinach ma charytatywnie prowadzić prywatną klinikę, serio? :?

dassa za chwilę napiszesz, jakim samochodem dr N. jeździ i w związku z tym ma pracować w swojej klinice za darmo???
ktoś inny pisze, że psycholog niepotrzebny, że inne badania można zrobić lepiej (tzn taniej)...
ludzie, skoro sami wszystko wiecie lepiej to po co komuś zawracacie głowę? przygotujecie sami sobie wszystko i poszukajcie tylko chirurga, który zrobi operację według waszej wiedzy i pomysłu….

w chwili obecnej dr N. przygotowuje do leczenia mojego brata; fakt - koszty są prawie 2 razy wyższe niż było w moim przypadku, ale zdecydowaliśmy się na to świadomie; na konsultacji doktor szczegółowo wyjaśnił jakimi technikami się planuje leczenie i dlaczego koszty są taki a nie inne; być może ja będąc po operacji patrzę na to inaczej, ale wystarczy pogrzebać trochę w internecie i znaleźć informacje jak współcześnie powinno się przygotowywać operację.
więc jeżeli komuś nie odpowiada, że doktor korzysta z najnowszych technik, tomografii, planów trójwymiarowych to cóż prostszego niż zmienić zespół? jak pisze w poprzednim poście Radunia w samym Wrocławiu mamy alternatywę a w innych miastach też leczą nasze wady.

wybaczcie trochę emocjonalny ton mojej wypowiedzi, ale naprawdę nie potrafię zrozumieć osób, które wybierają lekarza a potem krytykują to co lekarz proponuje jakby wiedziały lepiej…
oczywiście, wydanie kliku tysięcy jest dla każdego z nas dużym wyzwaniem, ale przecież operujecie swoją twarz i zamiast cieszyć się, że ktoś daje wam możliwości na światowym poziomie to jesteście nieszczęśliwi bo trzeba za to zapłacić...

jeżeli taniej dla kogoś znaczy lepiej to cóż prostszego niż poszukać alternatywy?
gagadek

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez caleeneczka » 16 października 2017, godz. 20:44

Wiecie co, tu nie chodzi o kwoty same w sobie, tylko o zdrowy sposób podejścia do sytuacji. Jest to zrozumiałe, że wszystko co na dobrym poziomie, dobrze też kosztuje, ale... kiedy po 3 latach leczenia i czekania na operację refundowaną dowiadujesz się, że za dwa miesiące płacisz ekstra 5tys., za coś czego nikt nie chce Ci wyjaśnić i krzywi się na pytania o koszty, a rok wcześniej ani słowa o takich sumach nie było, to wybaczcie wszyscy eksperci od "operacji na światowym poziomie" =D (sorry), ale to jest lekko nie w porządku. To jest trochę tak, jakby czekać do momentu kiedy pacjent będzie przygotowany i wtedy mu oznajmić, że dodatkowo tyle do zapłaty, czyli ostatecznie zrobić to, gdy stoi pod murem, bo oczywiście alternatywa jest w samym Wrocławiu choćby, ale kto po takim czasie czekania zafunduje sobie kolejne lata w nowej kolejce (?) :cry: Nie wiem, co tu jest niezrozumiałe. Jest to lekko nie fair i już, nawet jeśli chodzi się na konsultacje prywatnie i płaci za prywatne badania. Nie wiem ile trzeba mieć pieniędzy, żeby ślepo godzić się na wszystkie koszty, np. na jedną konsultację/planowanie za 5tys. zł i nie pytać za co taka suma lub dziwić się, że ktoś może być zszokowany. Takie sumy wypadałoby dobrze umotywować, bo jeśli są zasadne, to czemu jest to tak drażliwy temat? :facepalm: Jesteśmy dorośli, rozumiemy, że wszystko kosztuje. :roll:
caleeneczka

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez Turystyka medyczna » 1 listopada 2017, godz. 18:59

Witam wszytkich.

Przeglądam sobie ten wątek z gruntownym planowaniem i przygotowaniem pacjenta od strony specyfiki tychże różnych badań do zabiegu chirurgicznego, które tutaj padły ze strony pacjentów, jak i samego chirurga Nowaka, który niedawno był na kursie szkoleniowym w USA i pacjentek tych „zadowolonych jakby były po zabiegu” i piszących tutaj w dobrym znaczeniu o tym specjaliście. Pisząc do kultury masowej: czy ten poziom usług chirurgicznych będzie zbliżony/przybliżony do zegarków szwajcarskich inaczej luksusowych (np. ZENITH, OMEGA...?). Co ma tu dorzeczy auto np. Porsche za milion czy innego typu auto brane pod leasing na firmę. Pomijam już tę klinikę, bo są inni też medycy z tej branży stomatologicznej, co mają po kilka klinik stomatologicznych i nie robią takiego problemu z pacjentami, jak tu piszą niektóre pacjentki. Przeczytałem też o braku szacunku od strony podejścia do Pacjenta ze strony tego chirurga, czy to prawda?. Moje pytania są następujące;

1. Czy chirurg Nowak podejmuje się zabiegów z zakresu ortognatyki np. Europejskich przypadków wad typu Overjet?

2. Czy są wykonywane zabiegi chirurgiczne z zakresu chirurgi periodontologicznej i ortodoncji chirurgicznej na zasadzie COME and BACK? Dziękuje za uwagę. Mazel Tov.
Turystyka medyczna

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez Radunia » 1 listopada 2017, godz. 19:28

Turystyka medyczna napisał(a):Witam wszytkich.
Moje pytania są następujące;
1. Czy chirurg Nowak podejmuje się zabiegów z zakresu ortognatyki np. Europejskich przypadków wad typu Overjet?
2. Czy są wykonywane zabiegi chirurgiczne z zakresu chirurgi periodontologicznej i ortodoncji chirurgicznej na zasadzie COME and BACK? Dziękuje za uwagę. Mazel Tov.

Te pytania to chyba bezpośrednio do chirurga, na forum chyba nie ma pracowników kliniki. Próbuj telefonicznie: 71 781 22 67, na maila: recepcja@chirurgiatwarzy.pl , albo umów się na wizytę (przy okazji będziesz mógł osobiście ocenić podejście i szacunek do pacjenta ;) ).

--- 2 listopada 2017, godz. 23:59 ---

Jeśli chodzi o wysokie koszty przygotowań do operacji, dr Nowka przestaje być wyjątkiem na skalę krajową - pacjenci z fb sygnalizują, że przygotowanie w Olsztynie to 4 tys. zł, a u dr Maciejaka w Ciechanowie - 5 tys. zł + dodatkowe koszty.
Najwyraźniej nowe (droższe) metody planowania operacji zaczynają być popularne, więc osoby, które liczą na zupełnie "darmowe" operacje w przyszłości, powinny być czuje.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez Turystyka medyczna » 5 listopada 2017, godz. 00:08

Radunia dziękuję za ponowne odpisanie, ale takich odpowiedzi nikt na pewno nie udzieli czy to za pomocą social media i niestety przypuszczalnie tez na żywo.

Jak widze planowanie do zabiegu chirurgicznego inaczej z zakresu ortognatyki i wygląda jak widze to podobnie w innych miastach. Te wymienione punkty medyczne. Przypominają one trochę mniej więcej prace w branży mięsnej na terenie UE, czyli wykrywanie, trybowanie mięsa wieprzowego, a także dobrej wykonalności, sprawności manualnej. Co do tej firmy medycznej, która reklamuje swój potencjał intelektualny oraz poziom usług chirurgicznych na poziomie "światowym".

Wyjątkowa jest sytuacja sektora medycznego. I do tego zagłębie nowych interesujących planowań operacyjnych z zakresu nowych technologii medycznych, i są rentowne z korzyścią dla medyków. Jedna tutaj z firm medycznych działa podobnie na zasadzie (np. sieci sklepów żabka). Jak z otwieraniem i założeniem tego typu firm medycznych a wygląda to przykładowo tak np. elektroniczny profil użytkownika, za kilka tysięcy można mieć spółkę zo.o. adres korespodecyjny na potrzeby procedur rejestracyjnych, dobór klasyfikacji EKD, PKD, podpis na dokumentach rejestracyjnych, uiszczenie opłat skarbowych, księgowość i rejestracje w KRS, NIP, REGON i wypełnienie deklaracji NIP -8, PCC-3, UPL-1 oraz wypełnienie deklaracji VAT innych czynności i dalej można wymieniać tak.
Czy ktoś wie, jak wygląda mechanizm działania tej firmy lub innych oraz tych różnych wycen do zabiegu ? Mazel Tov.
Turystyka medyczna

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez pepsi » 5 listopada 2017, godz. 16:21

Przeszlam operacje u dr n. Gdybym miala decydowac jeszcze raz nie zdecydowalabym sie na niego. Oto powody:
1. Tak jak ktos gdzies juz na forum pisal...doskonale radzi sobie z progenia ale z retrogenia i asymetria juz nie. Wynik operacji mnie nie zadowolil, pan dr zaproponowal mi wstrzykiwanie wlasnego tluszczu. No ale chyba o to w tym wszystkim chodzilo by efekt operacji byl a nie co roku wydawanie ok1tys na jakies zabiegi estetyczne. Jak mialam jedna strone twarzy wieksza od drugiej tak dalej mam. Miala to poprawic genioplastyka...wniosla niewiele:/owszem dr tlumaczyl ze nie zawsze efekt jest taki jak oczekujemy, ale nie rozumiem jednego:dlaczego jest jak bylo a nawet i gorzej. Po to chyba wydajemy u niego gruba kase na tomografie zeby czemus sluzyla!
2.koszty wizyt - tragedia!
3. Po operacji dr cie olewa.wizyty masz u kogos innego.
Nie robie panu doktorowi zadnej antyreklamy ale skoro bylam operowana mam prawo wyrazic swoja opinie. Jest moze swietnym specjalista bo wydzialam dziewczyny po progenii ale chyba retro i asymetrie sa nie dla niego.
pepsi

dr Nowak, Zielona Góra

Postprzez ann » 1 grudnia 2017, godz. 22:24

Witam.
Miał ktoś może teraz wyjmowane płytki w Zielonej Górze u dr. Nowaka? Chciałabym się dowiedzieć jakie są koszty przygotowania takiej operacji na dzień dzisiejszy? Z góry dziękuję
ann

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów