EMC EuroMediCare Wrocław, Pilczycka /prywatnie/

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

EMC EuroMediCare Wrocław /prywatnie/

Postprzez awzan » 4 stycznia 2015, godz. 21:43

Oł... ;> Brzmi kusząco.
A ile kosztuje wyjęcie płytek na chwilę obecną, wiadomo? Bo nie odnalazłem takowej info na stronie.
Widzę, że mają jednostkę w Dublinie. To zupełnie jak Praktyka Ortodontyczna (Vitalium, Goleszan i Dublin).
awzan

Postprzez kakarola04 » 11 marca 2015, godz. 16:42

coraz bardziej zastanawiam się nad operacją prywatną. Czy ktoś miał ją w w/w placówce?
kakarola04

Postprzez MaryA » 23 kwietnia 2015, godz. 09:19

Ja jestem przed zabiegiem w tym szpitalu - wczoraj z doktorem N ustaliliśmy termin na październik - ogólnie można by nawet dużo wcześniej, ale nie mogę mieć ze względu na wcześniejsze plany zabiegu latem, a przed wakacjami nie zdążę z powodu ósemek. Poza tym, lepiej chyba operować się gdy już nie jest tak ciepło - co zresztą doktor zasugerował ;)
Koszt operacji dwuszczękowej to tak jak wcześniej pisano w tym wątku +/- 18 tys. zł. do tej kwoty trzeba jeszcze doliczyć wydatki związane z przygotowaniem - łuki operacyjne, tomografia, wizyty przed itp, jakieś 2 tys zł.
Warto pamiętać, że ta kwota może być zupełnie inna w przypadku mniej lub bardziej skomplikowanych wad.
Wrażenia po konsultacji z doktorem bardzo pozytywne :)
MaryA

Postprzez alexa » 25 kwietnia 2015, godz. 20:06

Udało Ci się może dowiedzieć o koszt wyjęcia płytek ?
Nie chcę robić tego na Borowskiej, gdyż zajmują się tym asystenci, wolałabym oddać moją szczękę w dobre ręce ;D
alexa

Postprzez kakarola04 » 25 kwietnia 2015, godz. 21:42

a jak wygląda kwetia wyceny operacji? Czy robią to na pierwszej wizycie?
czy jest podpisywana jakaś umowa na świadczenie tej usługi?
kakarola04

Postprzez MaryA » 14 maja 2015, godz. 11:14

Ponieważ zniknął pierwszy post z tego wątku postaram się opisać jak wygląda leczenie w EMC we Wrocławiu - być może komuś się przyda.

1. Gdzie jest szpital?

EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią
ul. Pilczycka 144-148, 54-144 Wrocław
Obsługa pacjentów płatnych
tel. +48 71 71 17 411
tel. 801 000 830
e-mail: wroclaw@emc-sa.pl

2. Kto operuje?

Ordynator:
dr hab. n. med. Hanna Gerber prof. nadzw.
Zespół lekarski:
dr n. med. Wojciech Pawlak
dr n. med. Rafał Nowak
lek. stom. Szymon Przywitowski

3. Jak się umówić na termin zabiegu?

Umawiamy się na konsultację do jednego z trzech chirurgów – dr Gerber, dr Pawlaka lub dr Nowaka, każdy z nich konsultuje pacjentów prywatnie, na takiej konsultacji, jeśli nasz zgryz jest gotowy do zabiegu ustala się termin operacji – w moim przypadku dr Nowak ustalił termin orientacyjny, przekazał moje dane szpitalowi EMC, osoba odpowiedzialna za ustalanie terminów skontaktowała się ze mną mailowo i zaproponowała konkretny termin oraz potwierdziła koszt operacji podany przez doktora.
Pod linkiem poniżej znajduje się strona Chirurgia Twarzy, gdzie znajdziemy namiary na wszystkich chirurgów którzy operują w EMC:
http://www.chirurgiatwarzy.pl/index.php?grupa=1
Pod kolejnym linkiem można znaleźć informacje na temat samego szpitala, oddziału Chirurgii Twarzowo – Szczękowej, lekarzy którzy operują w tej jednostce:
http://euromedicare.emc-sa.pl/pl/eurome ... -twarzowej

4. Jaki jest koszt zabiegu?

Mogę podać tu koszt orientacyjny, ponieważ jest to ustalane indywidualnie w zależności od rozległości operacji
Operacja jedno-szczękowa +/- 14 000 zł
Operacja dwu-szczękowa +/- 18 000 zł
Do tych kwot należy doliczyć koszty „przygotowania” do zabiegu (TK, płytki, łuki operacyjne)

5. Terminy

Terminy zabiegów ustalane są na bieżąco, nie są odległe – uwzględniane są preferencje pacjenta w tym zakresie, od chirurga wiem, że potrzebuje około miesiąca na przygotowanie się do zabiegu – przede wszystkim chodzi o szczegółowe zaplanowanie operacji

6. Warunki hospitalizacji

Szpital jest nowoczesną placówką, wyposażoną w najnowszy sprzęt, warunki w salach chorych są bardzo dobre – nie sprawdziłam jeszcze osobiście, ale wnioskuję z kilku wpisów osób, które przeszły tam zabieg oraz galerii zdjęć na stronie EMC
Do szpitala zgłaszamy się dzień przed zabiegiem, w tym dniu czeka nas badanie krwi, rozmowa z chirurgiem oraz anestezjologiem.
Jeśli nasze wyniki są dobre i nie ma żadnych przeciwwskazań kolejnego dnia trafiamy pod nóż, czy raczej piłę piezoelektryczną.
Po operacji spędzamy 24 godziny pod stałym "nadzorem" (nasz stan jest monitorowany, sporządzane są raporty) oraz ścisłą opieką lekarską i pielęgniarską.
Po około 2-3 dniach otrzymujemy wypis a na kolejne kontrole pooperacyjne zgłaszamy się już do gabinetu wybranego wcześniej chirurga.
MaryA

Postprzez wmtc1 » 1 lipca 2015, godz. 14:48

Ktoś planuje się w EMC operować, lub ktoś był już operowany? Zastawiam się nad wyborem tej kliniki ze względu na długi czas oczekiwania na Borowskiej. Prosiłbym o jakieś info tutaj bądź na PW. Chodzi mi głównie o koszt jaki ponieśliście, warunki i oczywiście najważniejsze, czy jesteście zadowoleni z przebiegu i końcowego efektu.

Pozdrawiam :)

--- 4 lipca 2015, godz. 06:00 ---

Czyli nikt się tam nie oprował? Dziwne. Pamiętam, że był kiedyś użytkownik Viper i kojarzę, że właśnie był po operacji w EMC, tylko już tu chyba nie ma konta.
wmtc1

Postprzez kakarola04 » 4 lipca 2015, godz. 10:31

Córka ma tam termin na 27.08
Koszt 20 tys. zł.
Operowany był tam m.in.Viper niestety skasował konto, ale zdążyłam poznać jego opinię i był zadowolony.
kakarola04

Postprzez wmtc1 » 4 lipca 2015, godz. 12:49

Dziękuję za odpowiedź.

Jak długo trzeba oczekiwać na termin?
Ile czasu zajmuje okres od ustalenia terminu do operacji?

Ma Twa córka jakiś dziennik do poczytania? :-)
wmtc1

Postprzez kakarola04 » 4 lipca 2015, godz. 19:08

Córka dziennika nie ma, przyznam że nawet tu nie zagląda, od dziecka wie, że operację będzie miała i zdała się całkowicie na mnie.
W EMCt terminy wyznaczają od ręki, my same chciałyśmy sierpień, a dostałyśmy końcówkę, bo dr Pawlak w pierwszej połowie ma urlop.
kakarola04

Następna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów