Thespian, Centrum Chirurgii i estetyki twarzy.

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

Postprzez bodziowa » 27 lipca 2017, godz. 21:00

Radunia czy możesz nam podać koszt konsultacji i przedstawić cennik od dr N.
Jak wygląda konsultacja?
bodziowa

Postprzez Radunia » 27 lipca 2017, godz. 22:51

Tak.
Konsultacja kosztowała 300 zł, o czym byłam uprzedzona w momencie umawiania się na tę wizytę. W gabinecie siedziałam godzinę, miałam notes z kilkunastoma pytaniami do doktora, na wszystkie odpowiedział, na te mniej przyjemne też. W ogóle rozmowa była bardzo rzeczowa. Najbardziej obawiałam się, że za te 300 zł będę miała 15-minutową pogadankę z samymi ogólnikami. Tymczasem siedziałam równą godzinę i sporo się dowiedziałam, mimo iż to nie była ostatnia wizyta przedoperacyjna. Doktor mówił, że przeanalizował przesłane przez ortodontę materiały i w tym momencie nie ma uwag dla ortodonty i jestem gotowa do operacji. Powiedział, że w trakcie analiz bezpośrednio przed operacją może jeszcze coś wyjść, ale na etapie tej rozmowy on nie widzi niedociągnięć.
Zaproponował mi termin operacji na styczeń 2018 w Zielonej Górze, albo styczeń 2019 na Borowskiej. Jeśli się zdecyduję, to dwa miesiące wcześniej rozpoczniemy ostateczne przygotowania. Ich koszt to:
Diagnostyka (zdjęcia, skany, rtg, tomografia, psycholog): 1000 zł,
Koncepcja leczenia plus szablony operacyjne: 5000 zł
Wizyty pooperacyjne, badania kontrolne pooperacyjne: 1000 zł.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Postprzez dassa » 28 lipca 2017, godz. 16:04

aha, czyli koncepcja leczenia dopiero 2 miesiace przed operacja :o
Bo ja np. mialam się zglosic na kolejna konsultacje punkt 2 czyli omowienie planu leczenia, bo jestem juz po diagnostyce, zęby ustawione, a w sumie operacje dopiero mam miec na koniec 2018 na Borowskiej xD
Więc.. z twojej wypowiedzi wynika, ze nie musze tak wczesnie tam sie pojawiac . Z drugiej strony tak mysle, ze oni kazując mi sie zapisac na wizyte po uszeregowaniu luku zebowego, mogli nie przypuszczac, ze to bedzie tak szybko :D sory za brak polskich znakow =P
Wada klasy II: retrogenia, uśmiech dziąsłowy
Ortodonta: Dr.Tarnawski, Katowice
Chirurg: Dr. Nowak
Operacja: Borowska, 10.05.2018r
dassa

Postprzez Radunia » 28 lipca 2017, godz. 17:16

Tak, półtora-dwa miesiące przed operacją, żeby mieć wszystkie skany i analizy najbardziej aktualne.
Pytałam też o jakieś dodatkowe badania, które mogłabym wykonać - posiew bakterii z nosogardła, /bo w maju miałam tam jakiś problem, potem brałam antybiotyki/, to powiedział, że żeby to miało sens, to musi być robione niedługo przed operacją.
Umówiliśmy się, że jeśli się zdecyduję na operację u niego, to w porozumieniu z orto zaczniemy analizy 2 miesiące przed terminem ope.
progenia
Radunia

Postprzez dassa » 31 lipca 2017, godz. 21:54

mhm wszystko jasne :D wiesz może, czy Centrum nie ma jakiegoś nowego maila? Z jakiego ty pisałaś? Bo już dwa tygodnie czekam na odpowiedź i nic :(
dassa

Postprzez whitebuzz » 31 lipca 2017, godz. 22:22

recepcja@chirurgiatwarzy.pl

Mnie dziś odpisali na e-mail z tego adresu.
whitebuzz

Postprzez Radunia » 31 lipca 2017, godz. 22:26

Nie pisałam do nich maili, tylko zadzwoniłam.
progenia
Radunia

Postprzez dassa » 2 sierpnia 2017, godz. 06:18

A no to ten email :mrgreen:
dassa

Postprzez janinkaem » 17 listopada 2017, godz. 22:03

U mnie sprawa wyglądała tak: przychodzę na konsultację do doktora P. dostaję cenę zabiegu dwuszczękowego : 30 tysięcy złotych!! Po tym jak pozbierałam szczękę z podłogi (bo orto twierdziła, że jakieś 18 tysięcy) to mówię doktorowi, że niestety ale na chwilę obecną nie stać mnie na taki wydatek i że dostałam wcześniej inne informacje od jego koleżanki ortodontki. Doktor zadzwonił do orto przy mnie, że co i jak, że prawdopodobnie będzie operacja na NFZ. Wyszedł aby dokończyć rozmowę, wrócił. Cena nagle stopniała do 25 tyś. Z czego 18 tyś. do zapłacenia na rachunek szpitala EMC a 7 tysięcy za "chirurgiczny plan leczenia". Tego dnia została wykonana pełna diagnostyka (1500 zł mniej w kieszeni), plus zostałam poinformowana, że po operacji są przewidziane trzy wizyty kontrolne: w 2, 4 i 6 tygodniu po zabiegu i koszt będzie wynosił kolejne 1500 zł.
Zaczynam również się obawiać, że orto współpracująca z lekarzem (momo, iż zapłaciłam za całe leczenie również u niej) swoją dodatkową "dolę" również jeszcze ściągnie jakimś zabiegiem z listy "terapeutycznych działań dodatkowych" i dostaną te 30 tysięcy tylko nie tak "directly".... Chciałabym, bardzo chciałabym się mylić.
Aha. W Centrum czeka was jeszcze rozmowa z psychologiem ale jest to już ujęte w tych 1500 zł. Poza tym kiedy napisałam maila z zapytaniem c mam jeszcze przygotować, co zabrać do szpitala itd to dostałam odpowiedź w formie pytania w jakiej formie chcę zapłacić te 7 tysięcy :) To wszystko co Centrum miało do powiedzenia na temat mojego zabiegu...Nie chcę się negatywnie nastawiać bo zabieg mam za 2 tygodnie ale nie wygląda to dobrze do tej pory.
Wish me luck people!!!
https://picasaweb.google.com/progenicy/ ... sybpeTsVg#
"Człowiek, który przenosi góry musiał zaczynać od kamieni..."
janinkaem

Postprzez Radunia » 17 listopada 2017, godz. 22:15

Powodzenia!!! Odezwij się po operacji!
Ostatnio prywatne ope dwuszczękowe w EMC faktycznie kosztowały ok. 18 tys. zł (wcześniej 24 tys. zł).
Plus od niedawna nowa diagnostyka ok. 7 tys. , więc ceny się zgadzają.

Z info w Twoim dzienniku myślałam, że jesteś w kolejce na NFZ, bo Twoje leczenie trwa od dawna. :-|
Tak czy inaczej - trzymaj się dzielnie! :love:
progenia
Radunia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów