Prośba o opinie prof- Kozakiewicz - retrogenia

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

Postprzez Lumen » 25 września 2017, godz. 11:30

Witam,

Rok temu odkryłam, że posiadam wadę retrogeni. Od 8 mc nosze aparat ortodontyczny mający na celu przygotować mnie do operacji wysunięcia żuchwy (retrogenia). Termin operacji przewidziany jest na maj w klinice WAM w Łodzi, operować ma profesor Marcin Kozakiewicz, polecony przez mojego ortodontę.

Mam wiele pytań jak i obaw zw.z tym zabiegiem. Chciałam zapytać czy są tu osoby które były operowane przez Pana Profesora Kozakiewicza, który jak czytałam jest znaną i szanowana postacią w świecie chirurgi szczękowej.
Będę wdzięczna za każdy kontakt oraz opinię , opis przebiegu zabiegu , zdjęcia pokazujące efekt mam też kilka pytań:

-ile trwa realny okres rekonwalenscencji po zabiegu? po jakim czasie można normalnie mówić?
-jak silny jest ból zaraz po zabiegu
-czy posiada ktoś zdjęcia ukazujące realny efekt operacji w klinice WAM lub innej?
-czy są jakieś skutki uboczne poza bólem i chwilową utratą czucia w brodzie

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. :love:

Pozdrawiam,
Lumen
Lumen

Lumen

Postprzez klara125 » 25 września 2017, godz. 22:46

Ja byłam operowana w marcu 2016r. przez profesora Kozakiewicza w WAMie :love: Też miałam retrogenie. Jesteś w bardzo dobrych rękach :)
-U mnie czas rekonwalescencji trwał 2,5 miesiąca - zeszła wtedy ta najbardziej widoczna opuchlizna, rysy twarzy i ta mniej widoczna opuchlizna kształtują się do roku po operacji
-Nie ma żadnego bólu - jesteś na środkach przeciwbólowych, więc nic nie czujesz
-Ja mam zdjęcia, ale nie umiem ich tu wstawić :)
-Czucie tracisz nie tylko w brodzie (przynajmniej w moim wypadku tak było) - mi czucie całkowicie wróciło. miałam jeszcze przez kilka dni problemy z oddychaniem,ale podawali tlen i było w porządku :)
Najlepsza decyzja w życiu i najlepszy chirurg na świecie :love: Jak coś to pisz :)

Ja miałam retrogenię, ale miałam operację dwuszczękową, a Ty będziesz miała jednoszczękową z tego co czytam, tak?
dziennik leczenia: viewtopic.php?f=9&t=2333
Wada:Retrogenia, Prognatyzm
Aparat: grudzień 2014r.(góra) styczeń 2015r.(dół)
Operacja: Dwuszczękowa
Termin: 09.03.2016r. WAM,Łódź
Ortodonta: P.Machała
Chirurg: M.Kozakiewicz
Zdjęcie aparatów 05.10.2016r.
Wyjęcie płytek: 13.03.2017r.
klara125

Postprzez Beatrycze » 13 października 2017, godz. 20:02

klara125 napisał(a):Ja byłam operowana w marcu 2016r. przez profesora Kozakiewicza w WAMie :love: Też miałam retrogenie. Jesteś w bardzo dobrych rękach :)
-U mnie czas rekonwalescencji trwał 2,5 miesiąca - zeszła wtedy ta najbardziej widoczna opuchlizna, rysy twarzy i ta mniej widoczna opuchlizna kształtują się do roku po operacji
-Nie ma żadnego bólu - jesteś na środkach przeciwbólowych, więc nic nie czujesz
-Ja mam zdjęcia, ale nie umiem ich tu wstawić :)
-Czucie tracisz nie tylko w brodzie (przynajmniej w moim wypadku tak było) - mi czucie całkowicie wróciło. miałam jeszcze przez kilka dni problemy z oddychaniem,ale podawali tlen i było w porządku :)
Najlepsza decyzja w życiu i najlepszy chirurg na świecie :love: Jak coś to pisz :)

Ja miałam retrogenię, ale miałam operację dwuszczękową, a Ty będziesz miała jednoszczękową z tego co czytam, tak?

Hej, jakie wrażenia w wizyty u prof? W sensie, czy bierze poważnie wadę, którą posiadałaś? Obawiam się, bo mam za dwa tyg. wizytę, czy nie będzie to wyglądało znowu na zasadzie: "pomaluje się Panie, i będzie ok"?
Nie wiem jak mam podejść do tej wizyty, strasznie się boję, bo dopiero zaczynam swoją karierę z naprawieniem "natury".
Czy oprócz tej wady, miałaś inne? Np. gnatyczną? I najważniejsze, ile zajęło to wszystko? W sensie ile lat? Wraz z aparatem, operacją, zdjęciem wkładek?

Pozdrawiam Cię serdecznie! :)
Beatrycze

Postprzez klara125 » 14 października 2017, godz. 14:21

Profesor nie wyśmiewa, bierze każdy przypadek na poważnie, odpowiada na pytania i wszystko tłumaczy. Bardzo miły człowiek i zna się na tym, co robi :) Nie, nie miałam innej wady. Aparat nosiłam 15 miesięcy, później operacja i później jeszcze pół roku w aparacie :) Płytki wyjęłam w tym roku :)
dziennik leczenia: viewtopic.php?f=9&t=2333
Wada:Retrogenia, Prognatyzm
Aparat: grudzień 2014r.(góra) styczeń 2015r.(dół)
Operacja: Dwuszczękowa
Termin: 09.03.2016r. WAM,Łódź
Ortodonta: P.Machała
Chirurg: M.Kozakiewicz
Zdjęcie aparatów 05.10.2016r.
Wyjęcie płytek: 13.03.2017r.
klara125

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów