DR ANDRZEJ BRUDNICKI I DR IRENEUSZ DAMEK

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

DR ANDRZEJ BRUDNICKI I DR IRENEUSZ DAMEK

Postprzez itakas1 » 25 października 2017, godz. 14:07

Urodziłam sie 07. 07. 1997r., byłam dzieckiem zdrowym ale niestety panująca wtedy powódź w Polsce doprowadziła do takiego syfu, że gronkowiec złocisty chodził sobie od osoby do osoby (niczym dżuma w średniowieczu). Przyszedł i do mnie (miałam wtedy 2 miesiące), tylko nie sam, towarzyszyło mu zapalenie opon mózgowych (taki gatisik). Kiedy już wyzdrowiałam moja mama zauważyła, że z moją buzią jest coś nie tak. Chodziła od lekarzy do lekarzy którzy zawzięcie twierdzili, że to przez smoczki. Smoczki zostały wyrzucone ale buzia przy otwieraniu nadal leciała na jedną stronę. W końcu trafiłam do dr T. Munir która powiedziała, że jest to wada którą można wyleczyć tylko w klinice, w ten sposób trafiłam do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Tam dr M. Kulewicz rozpoznał ankylozę prawego stawu skrowiowo- żuchwowego. Niedorozwój prawostronny żuchwy. Postanowił przeprowadzić zabieg osteodystrakcji (2001r). Wszystko poszło zgodnie z planem, efekty były niesamowite i pozwoliły mi funkcjonować przez kolejnych parę lat. Później Pan Doktor wyjechał, ja musiałam podrosnąć i kiedy znowu przyszłam do IMiDu (2010) moim lekarzem prowadzącym (chyba tak się to nazywa) został dr Andrzej Brudnicki. Specjalista w swoim zawodzie, to piszę na serio. Musiałam poczekać trochę na operację ponieważ rosłam a Pan Doktor nie chciał mnie męczyć i kłaść na stole operacyjnym parę razy tylko przeprowadzić zabieg raz a porządnie (za co bardzo dziękuję :D ). 14 grudnia 2016r. przyszłam na oddział w celu usunięcia ósemek i jednej siódemki. Wtedy poznałam dr Ireneusza Damka który usuwał te zęby wraz z dr Brudnickim. Po tym zabiegu musiałam poczekać aż wszystko się zagoi i 22 września tego roku obaj lekarze przeszli samych siebie przeprowadzając na mnie 3,5-godzinną operację-----> obustronną osteotomię strzałkową żuchwy i genioplastykę. Zespolili mi odłamy kostne za pomocą minipłytek tytanowych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Podziwiam ich za wytrzymałość przy stole operacyjnym i niesamowity PROFESJONALIZM. Operacja udała się w 200%. Cudowni lekarze, a przede wszystkim ludzie. Zrobili kawał dobrej roboty. Inni lekarze chowają się przy tym dziele które dr Brudnicki wraz z dr Damkiem stworzyli. Po zabiegu obaj lekarze otoczyli mnie niesamowitą opieką. Dzisiaj mija 22 dni od operacji i dalej nie mogę w to uwierzyć. Stojąc przed lustrem nie mogę się napatrzeć i nadziwić temu jaka jestem śliczna dzięki obu lekarzom (a dodajmy, że byłam przypadkiem bardzo ekstremalnym). W końcu mam brodę i równe oba stawu żuchwy. W końcu po 20 latach nie muszę robić zdjęć z lewego profilu, czy płakać po odebraniu dowodu osobistego!!!!!! Nie wiem jak mam dziękować, żadne słowa tego nie opiszą. Dziękuję Bogu, że stworzył tych dwóch lekarzy bo dzięki nim moje największe marzenie się spełniło. Nikt już nie będzie mnie wyzywał od paszczurów, rzucał we mnie kamieniami, bił kijami czy pluł mi w twarz- możecie wierzyć lub nie ale takie sytuacje zdarzały się gdy chodziłam do szkoły podstawowej. Po tej operacji w końcu zaczęłam wierzyć w siebie. Do końca życia nie zapomnę tego co zawdzięczam dr Brudnickiemu i dr Damkowi. Polecam ich z całego serca, jeżeli szukacie profesjonalistów, szczękowców to już wiecie do kogo się zgłosić. Na wizyty jechałam 220 km w jedną stronę ale było warto. Jeszcze raz dziękuję :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
itakas1

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów