WCM Opole, Witosa

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

WCM Opole, Witosa

Postprzez sailordream » 15 lutego 2016, godz. 20:35

Dodzwoniłam się do rejestracji za 129 razem - rekord :D Nawet na Borowską za 14-tym odebrali _-_
Anyway, 21 marca mam tam ustaloną konsultację z S. pozostało czekać do marca i dostać termin.
sailordream

WCM Opole, Witosa

Postprzez Dusia » 2 marca 2017, godz. 11:28

Hej!
Podłączam się do opinii Dorci i reszty :razz:
Opole - The Best!!!
Dr Sadowski - mistrz!!!
Ja miałam operację 3 tyg temu, dwuszczękową z segmentalizacją (nie wiem, czy opis w moim podpisie jest widoczny dlatego dopisuję), mam czucie w całej twarzy (oczywiście bez podniebienia, bo mam tam tytanu chyba z kilogram :lol: ) i ani jednego siniaka!!!!
Co to znaczy? Że ordynator i jednocześnie główny operator - dr Sadowski, to mistrz, nie naruszył żadnego nerwu :razz:
Naprawdę POLECAM Opole!!! :love:
Tylko od tego roku nastąpiła mała zmiana - konsultacje są w środy od godz. 11.00. :)
Najlepiej, żeby trafił się wtedy dr Sadowski i warto poprosić o wskazówki dla ortodonty, żeby zdążył przygotować jak najlepiej do operacji (ja nie miałam tego szczęścia, bo konsultował mnie tam inny lekarz, który miał inną koncepcję niż główny operator czyli dr Sadowski i były pewne problemy ale dało się temu zaradzić, teraz ortodontka będzie "szlifowała" dzieło :razz: ).
Wybierajcie WCM Opole :)

--- 2 marca 2017, godz. 12:11 ---

Ja czekałam na operację 2 lata (od 2015 do 2017). Pojechałam bez aparatu (koniecznie trzeba zabrać model), bo tak zaleciła mi moja ortodontka (żeby wiedzieć, jak ustawić leczenie w razie, gdyby mnie nie zakwalifikowali). Na wizytę konsultacyjną czekałam ok 4 m-cy ale podejrzewam, że to zależy od limitów jakie daje NFZ na dany rok.
Ogólnie - zróbcie wszystko, żeby na konsultację dostać się do dr Sadowskiego i niech koniecznie da wskazówki dla ortodonty, co bardzo ułatwi samą operację i dalsze leczenie już po.
Rozpoznanie: Progenia, retrognacja, wychylenie zębów odc. przedniego szczęki i żuchwy
Aparat: góra od 6.2015, dół od 8.2015
Ortodonta: dr A. Pękala, Toruń
Operacja: 8.2.2017 WCM Opole, osteotomia szczęki typu Le Fort I z segmentalizacją-uwolnienie kości przysiecznej i żuchwy typu BSSO
Operator: dr R. Sadowski z zesp
Dusia

WCM Opole, Witosa

Postprzez OlexRollex » 2 lipca 2017, godz. 15:19

Czy ktoś moze sie ostatnio zapisywał na operacje? Jakie są terminy? Bo ja miałam robić we Wrocławiu u doktora Pawlaka ale sie przeprowadzam do Opola i jednak wole na miejscu robić u dr Sadowskiego żebym wszystko pod ręka miała, a jestem juz gotowa do operacji. Teraz sie zastanawiam ile bede czekac, dwa lata, trzy? Ktoś cos wie?
OlexRollex

WCM Opole, Witosa

Postprzez Dusia » 9 lipca 2017, godz. 12:52

musisz zadzwonić i jak porozmawiać z dr Sadowskim po prostu. :)
Rozpoznanie: Progenia, retrognacja, wychylenie zębów odc. przedniego szczęki i żuchwy
Aparat: góra od 6.2015, dół od 8.2015
Ortodonta: dr A. Pękala, Toruń
Operacja: 8.2.2017 WCM Opole, osteotomia szczęki typu Le Fort I z segmentalizacją-uwolnienie kości przysiecznej i żuchwy typu BSSO
Operator: dr R. Sadowski z zesp
Dusia

WCM Opole, Witosa

Postprzez siewierski » 3 września 2017, godz. 19:05

Czy dr Sadowski jest zwolennikiem wyciagania plytek?
siewierski

WCM Opole, Witosa

Postprzez dorcia » 9 września 2017, godz. 19:24

Za moich czasów było to zalecane i płytki się wyciągało. :)
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

WCM Opole, Witosa

Postprzez aisha1 » 16 października 2017, godz. 08:52

do 0311 ja tez mam zacząć leczenie u dr Lewandoskiej jestem z PIŁY PROSZE NAPISZ MI dlaczego dno bo się martwie pozdrawiam
aisha1

WCM Opole, Witosa

Postprzez OlexRollex » 30 marca 2018, godz. 11:09

Tydzień temu miałam operacje, Dr Sadowski to bardzo miły i konkretny człowiek, aczkolwiek widziałam go tylko raz jak mnie przyjęli do szpitala, później lekarzem prowadzącym był ktoś inny. Po operacji siniaka miałam jednego pod brodą którego już praktycznie nie widać, czucie w twarzy mam w większej części, tylko broda i kawałek dolnej wargi jest bez czucia ale tydzień po operacji to i tak zaskakująco dobry wynik. Opuchlizna minimalna, dziś byłam na kontroli i doktorek powiedział ze wygladam jak miesiąc po operacji, wiec ogólnie szpital i opiekę bardzo polecam, bo wszyscy lekarze ze szczękówki bardzo sympatyczni i mili, a pielęgniarki tak samo bardzo opiekuńcze i współczujące. Pełen profesjonalizm :)

Operacje miałam dwuszczekową plus bródka ;)
OlexRollex

WCM Opole, Witosa

Postprzez monnic » 31 marca 2018, godz. 12:31

OllexRollex, czy ja dobrze widzę, że czekałaś na termin w Opolu niecały rok?

--- 31 marca 2018, godz. 12:31 ---

OllexRollex, czy ja dobrze widzę, że czekałaś na termin w Opolu niecały rok?
monnic

WCM Opole, Witosa

Postprzez OlexRollex » 31 marca 2018, godz. 22:00

Poszczęściło mi się, miałam mieć operacje w maju 2020 ale zwolniły się terminy i miesiąc temu się dowiedziałam ze jednak teraz. Dla mnie plus bo byłam całkowicie przygotowana już, ale jeżeli chodzi o kolejki w Opolu, to są podobne do tych z Wrocławia 2-3 lata ;)
Tak z innej beczki, dostałam zwolnienie do 18 kwietnia ale nie sądzę żebym była gotowa na powrót do pracy po miesiacu, czy w Opolu przedłużają zwolnienie bez problemu czy trzeba się płaszczyć?
OlexRollex

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów