USK Wrocław, Borowska

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

USK Wrocław, Borowska

Postprzez Leśmian » 25 marca 2017, godz. 07:43

Dominus Tenebrae i jak po zabiegu? :D Szczególnie chciałbym wiedzieć jak to wygląda w pierwszych tygodniach? Kiedy mogłeś wrócić do pracy? Trochę się boję tej operacji, szczególnie że na każdej konsultacji wynajdują mi jeszcze coś nowego "co można by poprawić przy okazji" :? A no i jak długo musiałeś czekać na operację, bo tutaj czytałem o 3 latach. To trochę długo ;p
Leśmian

USK Wrocław, Borowska

Postprzez Dominus Tenebrae » 25 marca 2017, godz. 09:22

Leśmian, po zabiegu nie jest najgorzej, mi ciezko bylo oddychac z uwagi na krew w nosie, ale caly czas po zabiegu czuwala przy mnie pielegniarka :D spoko, tez mialam dodatkowo operowany nos, poczytaj sobie moj dziennik leczenia, link masz w podpisie. w sumie od pelnego przygotowania u mnie minal miesiac do ope, ale o tym tez jest mowa w dzienniku :)
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

USK Wrocław, Borowska

Postprzez czubajkaa » 25 marca 2017, godz. 17:22

Nie mogłam uzyskać informacji telefonicznie, a maila nie dostałam od nich żadnego, więc sama do nich napisałam i taką dostałam odpowiedź:

Szanowna Pani Weroniko
Jest Pani wpisana na listę z datą 14.09.2016r.
Przed Panią na zabieg oczekuje 128 osób. Daje to około 2 lata oczekiwania na zabieg.
Z wyrazami szacunku
Konrad Wilgosz

W Zielonej Górze ktoś wie ile się czeka?
Dolny łuk: 03.04.2015r.
Górny łuk: 29.05.2015r.
Planowana operacja we Wrocławiu.
czubajkaa

USK Wrocław, Borowska

Postprzez Leśmian » 25 marca 2017, godz. 18:33

Dominus Tenebrae dzięki za info, poczytam sobie dziennik :) U mnie też chirurg wspominał o korekcji krzywej przegrody nosowej w ramach operacji szczęki.
Leśmian

USK Wrocław, Borowska

Postprzez AlaAla » 27 marca 2017, godz. 05:22

Przepraszm, że dopiero teraz pisze "wbijajac się" tym samym w inny temat. Odnośnie Waszych propozycji mojego szybszego leczebia to Francuska w Katowicach odpada (byłam tam raz z niezbyt przyjemnie to wspominam). Co do wizyty u dr Nowaka, to opcja do rozwarzenia. Szczególnie ze względu na to, że współpracował z dr Pawlakiem a jemu zaufalam. Dzisiaj umowie się na wizytę. Ps. Czy dr Nowak współpracuje z dr Warych czy jakims innym orto?
AlaAla

USK Wrocław, Borowska

Postprzez Radunia » 27 marca 2017, godz. 06:53

Na pewno współpracuje z dr Minch z Limedu we Wrocławiu.
O współpracy z dr Warych nie słyszałam, zapewne operuje jej pacjentów, ale chyba nie na zasadzie ortodonta+chirurg jako zespół prowadzący leczenie.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

USK Wrocław, Borowska

Postprzez sabinełe » 27 marca 2017, godz. 08:20

Rok temu o tej porze dr N współpracował z dr Warych. Całe leczenie orto miałam w Katowicach ale tuż przed operacją dr N wysłał mnie właśnie do dr Warych po modele typowo do operacji, ona załatwiała płytki i kierowała na artykulację.
sabinełe

USK Wrocław, Borowska

Postprzez gagadek » 27 marca 2017, godz. 10:02

współpracuje na pewno; ja się leczyłam u dr W
co prawda przeniosłam się do innej orto ale to już inna historia ;-)
gagadek

USK Wrocław, Borowska

Postprzez marcin1 » 4 kwietnia 2017, godz. 18:48

Witajcie, po drugiej wizycie ortodontka zaleciła mi umówić się na konsultację z zespołem ortodontyczno- chirurgicznym na borowskiej, jednak kiedy zadzwoniłem do rejestracji, powiedziano mi, że aktualnie nie ma szans i mogę zadzwonić w sierpniu (!) się zarejestrować. Nie wiem, czy coś im się nie pomyliło, ale jeśli nie, to czy na taką konsultację mogę umówić się z jakimś chirurgiem prywatnie?
Dodam, że jeśli czas oczekiwania na zabieg w tym szpitalu wynosi 2-3 lata to nie zamierzam wpisywać się tam na listę oczekujących, lecz wykonać go prywatnie lub w innym szpitalu, jeśli istnieje taka możliwość. Z góry dziękuję za odpowiedź ;-)
marcin1

USK Wrocław, Borowska

Postprzez Dominus Tenebrae » 4 kwietnia 2017, godz. 19:02

marcin1, owszem, czas oczekiwania to około 2-3 lat, zależy do którego chirurga, większe są do dra Pawlaka. Zespołów ortodontycznych jako takich już nie ma, ale dr Pawlak konsultuje w poradni chirurgii szczękowo - twarzowej w każdą środę, jednak czas oczekiwania dla nowych pacjentów jest mniej więcej taki jak opisałeś, to nie żart. Możesz umówić się prywatnie do dr Warych, gabinet w arkadach wrocławskich, w czwartki tam konsultuje orto dr Warych i chirurg dr Pawlak. Możesz się zapisać do Thespiana do dra Nowaka, ale musisz przygotować się na duży wydatek.
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów