USK Wrocław, Borowska

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

USK Wrocław, Borowska

Postprzez marcin1 » 4 kwietnia 2017, godz. 19:15

Dzięki wielkie za odpowiedź, czy ta prywatna konsultacja z dr Pawlakiem i dr Warych zastąpi tą konsultację na borowskiej i będe po niej mógł już zacząć leczenie ortodontyczne (bez czekania do sierpnia)? Co do dra Nowaka i dużego wydatku chodzi również o tą pierwszą konsultację, czy mówisz już o zabiegu?
marcin1

USK Wrocław, Borowska

Postprzez Leśmian » 4 kwietnia 2017, godz. 20:12

Również dostałem taką odpowiedź z borowskiej, tylko u mnie mówiła babka, że do września już wszystkie terminy konsultacji zajęte... i nie można się teraz zapisać. Czy ktoś wie czy może dr Pawlak wykonuje też takie zabiegi prywatnie? Albo może ktoś ma do niego jakiś kontakt, mail czy coś. Bo na borowskiej nikt nie odbiera u chirurgów....
Leśmian

USK Wrocław, Borowska

Postprzez Dominus Tenebrae » 5 kwietnia 2017, godz. 05:24

marcin1, tak, zastapi, spokojnie bedziesz mogl zaczac leczenie. co do Nowaka tp koszty przed zabiegiem sa duze, bo zleca badania peywatnie u siebie w klinice.
Leśmian, napisz na ortognatyka.usk@gmail.com to email do asystenta dra Pawlaka
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

USK Wrocław, Borowska

Postprzez vulpes » 5 kwietnia 2017, godz. 13:21

marcin1 napisał(a):Dodam, że jeśli czas oczekiwania na zabieg w tym szpitalu wynosi 2-3 lata to nie zamierzam wpisywać się tam na listę oczekujących, lecz wykonać go prywatnie lub w innym szpitalu, jeśli istnieje taka możliwość. Z góry dziękuję za odpowiedź ;-)

Gdy ja czekałam na termin operacji i okazało się, że najbliższe 2-3 lata nie ma szans, by mnie zoperowano na Borowskiej, polecono mi udać się do Polanicy-Zdroju, gdzie po 1,5 roku zostałam zoperowana przez dr Pawlaka. Sugeruję umówić się na prywatną konsultację do dr P. i zapytać o taką możliwość.
Wada: Progenia. Niedorozwój szczęki
Zabieg: Osteotomia szczęki typu Le Fort I + osteotomia żuchwy BSSO
Data: 1. grudnia 2016
Szpital: Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy- Zdroju
Chirurg: Magdalena O.-W. + Wojciech P.
vulpes

USK Wrocław, Borowska

Postprzez dafbe12 » 5 kwietnia 2017, godz. 14:13

Ja jestem tydzień po usunięciu płytek i pół roku po bardzo ciężkiej dwuszczękówce na Borowskiej, wszystko u dr Pawlaka robione i jak widzę ile lat u mnie to trwało kiedy jeszcze kolejki nie były tak ogromne i jako tako te środy na borowskiej z warych pawlakiem i nowakiem funkcjonowały to jak teraz słyszę widzę i czytam jak to wygląda i na jak początkowym etapie swoich przygód z Borowską są niektórzy to powiem tak.... z całego serca życzę Wam powodzenia :D A tak na poważnie - mi przesuwali zabieg łącznie ponad 1,5 roku od terminu jaki był teoretycznie kiedy się zapisałem na operację. Dostałem kiedyś maila od nich, dokładnie 4 kwietnia 2015 roku po 2 latach czekania już, że do dra Pawlaka przede mną jest jeszcze 18 osób, i żebym sam sobie policzył przewidywalny termin licząc , że miesięcznie operują 3 osoby. Więc myślałem, że na jesień 2015 wreszcie się uda. Ale zamiast tego pod koniec 2015 roku dostałem kolejnego maila, że uwaga w ostatnim kwartale 2015 nie odbyła się połowa planowanych operacji plus jak zawsze x z przyczyn losowych, więc w 2016 weszli z opóźnieniem chyba 16 zaległych osób.. a ja byłem tam na liście chyba 26 jak nie dalej. Ostatecznie udało się to zrobić pod koniec września 2016 i to tylko dlatego, że przypadkiem jak byłem prywatnie u jakiegoś dentysty to trafiłem na dr Wilgosza, który mnie wpisywał na tą listę w szpitalu i miał na kompie do niej dostęp i okazało się, że byłem tam dwa razy wpisany, chyba jako 16 i 26 w kolejce zresztą jak milion innych osób, a w co drugim polu na liście był taki burdel, że brakowało połowy danych i generalnie nikt nie wie o co chodzi :) Pod koniec 2015 roku na liście do dra Pawlaka było 106 osób. Teraz ktoś na forum pisał, że aktualnie do dra Pawlaka jest 128 osób chyba... Także zakładając, że dr Pawlak operuje 3 osoby miesięcznie i raczej tak jest bo robi bimaxy we wtorki raz na tydzień lub dwa, to jak ktoś mi mówi, że do niego się czeka aktualnie 2-3 lata to....XD Z czystej matematyki wynika, że to jest 3,5 roku czekania, ale weźcie pod uwagę wszystkie opóźnienia losowe tzn. wypadki z Soru , które operują i których szczegółnie w wakacje to jest mnóstwo, to że cały sierpień wszyscy chirurdzy mają urlopy i ich nie ma, to że dyrektor szpitala jak nie ma kasy to wstrzymuje zabiegi jak właśnie w 2015 i operują np. 1 osobe co miesiąc,to że czasami ktoś sobie nie przyjdzie na swój zabieg i wszystkie inne czynniki więc generalnie do tych 3,5 roku to można 2 lata minimum dorzucić, niech posłuży za przykład to, że ja w czasach relatywnie nie dużych kolejek ( jestem w poradni zapisany od 2010 roku) czekałem łącznie 3,5 roku od momentu kiedy łaskawie pozwolili mi przyjść na zapisy (które kiedyś były co pół roku i zjeżdżało się na nie pół polski i ludzie koczowali całą noc pod słynnym pokojem nr 55 i robili jakieś komitety kolejkowe jak za komuny a lekarze się bali i robili co pacjenci tam sobie wymyślili) przyjmując na listę zamiast 20 osób na pół roku chyba z 50 co oczywiście było absurdem, więc słusznie zarzucili pomysł tych zapisów i teraz każdy sam przychodzi i go dopisują jak uznają, że się zgadzają.

Moja rada dla nowych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę- jeżeli macie hajs róbcie prywatnie u najlepszych chirurgów, dowiedzcie się ile się u nich czeka prywatnie ( przepłacicie każde badanie i konsultacje razy 3, no ale taki rynek operacji ortognatycznych jest zepsuty niestety) i załóżcie aparaty czy plan leczenia dostosujcie tak żeby przemęczyć się jak najmniej i zmieścić całość leczenia w max 2 lata co prywatnie da się spokojnie zrobić. Jeżeli nie macie hajsu, objedźcie jak ja całą polskę wzdłuż i wszerz gdzie ci lepsi chirurdzy lub jak wam nie zależy na ich nazwisku i renomie w ogóle każdy szpital, w którym się wykonuje takie zabiegi i w każdym się wpiszcie na listę, nie we wszystkich się zgodzą, ale w większości tak. Na Dolnym Śląsku polecam Polanice-Zdrój bardzo, ewentualnie Wałbrzych, ale jak mówie ja dotarłem nawet do Sosnowca i tam mogłem zrobić w 3-4 miesiące gdybym chciał i gdybym wszystko dostarczył w terminie co chcieli od ortodonty itd. Ja miałem to szczęście, że czekałem z aparatem 5-6 lat na to wszystko, ale na szczęście nie licząc tego co trzeba wydać przy samej operacji nie wydałem ani grosza na żadne niepotrzebne, konsultacje, badania etc. no i trafiłem na dr Pawlaka, który mimo sytuacji podbramkowej podczas zabiegu uratował operację i w trakcie zabiegu dzwonił do znajomego chirurga z Francji, który miał podobny przypadek już, w efekcie czego wszystko się po 9h skończyło dobrze i nie zostałem kaleką ani nie grożą mi żadne kolejne operacje, a jestem pewny że wielu innych chirurgów mogłoby sobie nie poradzić w podobnej sytuacji.

Tak czy inaczej, polecam korzystać z rad osób, które w ostatnim czasie miały bimaxy w szpitalach lub u chirurgów, do których chcecie się dostać, bo to trzeba przeżyć na własnej skórze żeby wiedzieć na jakich zasadach to wszystko "funkcjonuje" ;)
dafbe12

USK Wrocław, Borowska

Postprzez marcin1 » 5 kwietnia 2017, godz. 18:01

Dzięki wielkie za konkretne odpowiedzi, a czy orientuje się ktoś ile aktualnie może kosztować operacja dwuszczękowa prywatnie + badania i konsultacje przed i po niej?
marcin1

USK Wrocław, Borowska

Postprzez misiaewusia » 5 kwietnia 2017, godz. 18:56

Jestem w Face Clinic w Warszawie i cała dwuszczękowa z wizytami przed i po i badaniami kosztuje 24000zł.
aparat: dół - 01.2014, góra - 09. 2014
17.10.2014: poszerzenie szczęki /dystraktor/, Zielona Góra
04.2016: kortykotomia, Zielona Góra dr N
09.01.2017: osteotomia szczęki z segmentacją klinową w linii pośrodkowej
ortodonta: dr P. Fudalej chirurg: teraz dr W.
koszta leczenia: ok. 22000zł + 19000zł /operacja/
misiaewusia

USK Wrocław, Borowska

Postprzez marcheeewka » 6 kwietnia 2017, godz. 23:07

Dominus Tenebrae napisał(a):marcin1, owszem, czas oczekiwania to około 2-3 lat, zależy do którego chirurga, większe są do dra Pawlaka. Zespołów ortodontycznych jako takich już nie ma, ale dr Pawlak konsultuje w poradni chirurgii szczękowo - twarzowej w każdą środę, jednak czas oczekiwania dla nowych pacjentów jest mniej więcej taki jak opisałeś, to nie żart. Możesz umówić się prywatnie do dr Warych, gabinet w arkadach wrocławskich, w czwartki tam konsultuje orto dr Warych i chirurg dr Pawlak. Możesz się zapisać do Thespiana do dra Nowaka, ale musisz przygotować się na duży wydatek.

Poprawka - dr Pawlak co drugi poniedziałek teraz ma konsultacje
Piątki dr Nowak
Progenia, laterogenia oraz mikrognacja szczęki.
Aparat: górny łuk - grudzień 2016
dolny łuk - luty 2017
Operacja: dwuszczękowa - 9 maj 2017
USK Wrocław
Dr Pawlak, dr Wilgosz

(na avatarze mam swoje zdjęcie :) - proszę nie kopiować go itp.)
marcheeewka

USK Wrocław, Borowska

Postprzez AlaAla » 15 maja 2017, godz. 21:06

Hej, jakiś czas temu pisałam Wam o moich długoletnich zmaganiach się z ortodontami i chirurgami. Na Borowskiej jestem zapisana na za 3 lata na operację. Zasugerowaliście mi wizyte u dr Nowaka. Niezwłocznie do Niego zadzoniłam i umowiłam się na wizytę. Termin - na 15 maja ( tj. jutro). Tydzień wcześniej dzoniłam do Vitalium as w sprawie przygotowania mojej dokumentacji bym mogła ją odebrać we wtorek. Pani z recepcji po konsultacji z jakąś osobą poinformowała mnie, że bez zgody dr Warych nie jest to możliwe... pomyślam, że nie będę wchodzić w dyskusję z tą panią tylko pojade w poniedIałek tj. dzisiaj do Wrocławia i sprawę załatwię osobiście. W końcu były tam moje zdjęcia dokumenty i materiały nie należące do Vitalium tylko pochodące z innych prywatnych gabinetów.. Nawet gdyby były to za nie zapłaciłam. W poludnie zanim dotarłam do gabinetu postanowiłam się jedenak zaanonsować telefonicznie. Pani z recepcji powiedziała tym razem, że ich poszuka ale nie gwarantuke że je znajdzie. Przyjechałam i okazało się że teczka jest pusta... nie było w niej nic!!! Były tylko zdjęcia robione przez doktor W. Miałam tam wyciski 3 zdjęcia RTG, zdjecia z artykulacji robione przez dr Wiśniewską... Została tylko odręczna adnotacja że materaiły zostaly pobrane.. do kogo i gdzie?
Czy wiecie może coś na ten temat? Gdzie mogą być moje rzeczy? Czy zostały przekazane do szpitala?
AlaAla

USK Wrocław, Borowska

Postprzez sabinełe » 16 maja 2017, godz. 19:31

Hej ;) mogło tak być, ja przed swoją operacją zostawiłam dr Warych moje modele, zdjęcia CBCT, rentgeny a ona przekazała to wszystko dr Nowakowi (bo to z nią widziałam się na samym końcu) mimo ze ona jedynie robiła modele przed sama operacją
sabinełe

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów