USK Wrocław, Borowska

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

USK Wrocław, Borowska

Postprzez AlaAla » 5 czerwca 2017, godz. 09:07

Ale czy tak może być, że powierzone materiały i dokumenty zostają bez WIEDZY pacjenta przekazane komuś innemu. Wydaje mi się to naprawdę dziwne, zważywszy na fakt , że operację mam mieć za 3 lata a dokumenty stanowią moja własną. Chciałam iść do doktora Nowaka na konsultację a tak jest to nie możliwe ... :(
AlaAla

USK Wrocław, Borowska

Postprzez Hrabia Monte Christo » 9 czerwca 2017, godz. 14:23

Witam. Mam skierowanie na zabieg ortognatyczny (jednoszczękowy) - dość prosty z racji przypadków niektórych tu użytkowników i na pierwszą linię jeśli chodzi o specjalistów moja ortodontka poleciła właśnie Wrocław i właśnie doktora Pawlaka. Jednakże 3-letnie oczekiwanie na zabieg jest w moim przypadku o kilkanaście miesięcy za długie, a leczenie prywatne opiewające kwotą ponad 20 tys. złotych odpada. Co w takiej sytuacji? Jakie inne miejsca i lekarze, którzy w ramach NFZ wykonują takie zabiegi, polecacie? Padały tu miasta takie jak Sosnowiec i Łódź. Gra będzie warta świeczki, czy poczekać na zabieg u doktora Pawlaka, którego tak wszyscy chwalą i ma wyrobioną renomę?
Hrabia Monte Christo

USK Wrocław, Borowska

Postprzez sinusoidalna » 9 czerwca 2017, godz. 17:43

Nie chcę tu zasiewac zbędnej paniki, ale 3 lata to naprawdę dużo czasu i na Twoim miejscu próbowałabym rozejrzeć się za innym miejscem. Ja operowalam się w Lublinie, jednak tam kolejki są podobnej długości. Moja ortodontka mówi, że NFZ powoli wycofuje się z refundacji i jej operacyjni pacjenci są juz "zamrażani" na listach. Jednak z drugiej strony to się może zmienić chociażby za rok, kilka miesięcy. Wiem, że są jakieś miejsca, gdzie czas oczekiwania wynosi kilka miesięcy. Normalnie radzilabym Ci popytać na forum, jednak powoli to miejsce staje się martwe, wiec może podzwoń po przychodniach i dopytaj?
como no te voy a querer...
sinusoidalna

USK Wrocław, Borowska

Postprzez Turystyka medyczna » 10 czerwca 2017, godz. 11:13

Dzień dobry,

Czytam, że większości tutaj pacjentów i jednogłośnie wskazuje na chirurgów z Wrocławia. Wybór jest chyba trudny i to pomiędzy doświadczeniem a ciągłym szkoleniami nowych wyzwań z koncepcji usług chirurgicznych, i gdzie nazwisko jednego z chirurgów przoduje w tego typu zabiegach chirurgicznych. I kogo możecie wskazać z tych wyżej, wymienionych nazwisk? Pozdrawiam.
Turystyka medyczna

USK Wrocław, Borowska

Postprzez klara125 » 10 czerwca 2017, godz. 12:01

Spróbuj w Łodzi :) Ja tam byłam operowana :)
dziennik leczenia: viewtopic.php?f=9&t=2333
Wada:Retrogenia, Prognatyzm
Aparat: grudzień 2014r.(góra) styczeń 2015r.(dół)
Operacja: Dwuszczękowa
Termin: 09.03.2016r. WAM,Łódź
Ortodonta: P.Machała
Chirurg: M.Kozakiewicz
Zdjęcie aparatów 05.10.2016r.
Wyjęcie płytek: 13.03.2017r.
klara125

USK Wrocław, Borowska

Postprzez Hrabia Monte Christo » 12 czerwca 2017, godz. 20:37

Długie oczekiwanie na termin?
Hrabia Monte Christo

USK Wrocław, Borowska

Postprzez afi » 13 czerwca 2017, godz. 08:43

Blisko masz też Opole - może tam?
Poza tym jest jeszcze Kraków, Bydgoszcz, Warszawa, Olsztyn... zależy od tego jak bardzo Tobie zależy na czasie?
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

USK Wrocław, Borowska

Postprzez Hrabia Monte Christo » 16 czerwca 2017, godz. 17:59

afi napisał(a):Blisko masz też Opole - może tam?
Poza tym jest jeszcze Kraków, Bydgoszcz, Warszawa, Olsztyn... zależy od tego jak bardzo Tobie zależy na czasie?

Wszystkie te miasta wykonują zabieg na zasadzie refundacji?
Hrabia Monte Christo

USK Wrocław, Borowska

Postprzez Turystyka medyczna » 19 czerwca 2017, godz. 07:40

Dziękuję za odpowiedź - klara125.

Czy może ktoś wie, czy są to te same procedury i jakość świadczonych usług chirurgicznych z wypisanych tutaj miast? Tak naprawdę trudno o prawidłowy wybór z wypisanych miast i nazwisk. Polecany tutaj i reklamowany jest chirurg o nazwisku Nowak, i co wyróżnia tego chirurga, że są tutaj chętni pacjenci czy pacjentki, którzy wybierają i się zachwalają tym nazwiskiem? Jakie są rezultaty usług świadczonych w zakresie ortognatyki przez tego chirurga? Pozdrawiam.
Turystyka medyczna

USK Wrocław, Borowska

Postprzez Radunia » 19 czerwca 2017, godz. 11:10

Każdy szpital ma swoje procedury, każdy chirurg ma swój pakiet doświadczenia i swoje podejście, ale tak naprawdę to są niuanse, ogólnie opieka i metody wszędzie są podobne. Na efekt operacji składa się wiele czynników, także te niezależne od chirurga i szpitala, więc gwarancji efektów nikt nie da.
Jeśli przez "rezultaty usług świadczonych w zakresie ortognatyki" rozumiesz rezultaty operacji, to doktor Nowak ma na koncie wiele udanych operacji i kilka wpadek (głównie przy dystraktorach albo retrogenii).
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów