dr Wiśniewski

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

dr Wiśniewski

Postprzez luckymania » 5 listopada 2011, godz. 03:24

Proszę, aby wypowiedzieli się pacjenci operowani przez doktora Wiśniewskiego
Co sądzicie na temat:
podejścia do pacjenta
efektu zabiegu
zachowania doktora w przypadku ewentualnych powikłań po zabiegu.

Zastanawiam się nad wyborem tego doktora do operacji dwuszczękowej i zależy mi na jak największej liczbie opinii, bo im bardziej zagłębiam się w wypowiedzi pacjentów różnych lekarzy, tym bardziej jestem skołowana.

PS. czy ktoś był operowany u doktora w jego prywatnej klinice z zastosowaniem techniki piezosurgery ?
luckymania

Doktor Wiśniewski - opinie

Postprzez meganka1 » 5 listopada 2011, godz. 14:52

Ja byłam u tego doktora tylko na konsultacji. Plusy są takie, że przynajmniej nie czarował jak to będzie pięknie ładnie, tylko z mostu powiedział, że nie lubi sprzątać bałaganu po kimś...i daje sobie taką klauzulę, że jak po wykonaniu różnych badań (kosztownych)dojdzie do wniosku ,że nie jest mi w stanie pomóc, to on ma prawo sie wycofać....-i to mi się bardzo nie spodobało.Poza tym też stwierdził,ze jeśli nasze oczekiwania do operacji też będą różne...to on też ma prawo się wycofać....Ja to poniekąd rozumiem..ale kierowanie mnie na badania do swoich lekarzy...moje płacenie a potem jego rezygnacja to chyba niezbyt dobre podejście do pacjenta...To co mnie zdziwiło to to, że oglądał tylko moje modele z czasów leczenia, a zdjęcia stwierdził ,ze są z innej epoki (cefalometria robiona w czerwcu tego roku i zdjęcia stawów)i on z takich zdjęć nic nie będzie odczytywał,nie usiadłam nawet na fotel i nie otworzyłam buzi...
Poza tym sprawiał wrażenie kogoś konkretnego i bardzo dokładnego, powiedział że nie będzie robił nic juz teraz i że to może potrwać kolejnych kilka lat...wiec radzi mi bym może poszukała kogoś innego i porównała oferty.
meganka1

Postprzez charonio » 5 listopada 2011, godz. 17:17

Cóż, ja nie jestem obiektywny, ale rozważałem swojego czasu kilku chirurgów, a wybrałem W*, bo jego pacjenci szybko dochodzili do siebie, nikt nie był posiniaczony po zabiegu, ale to pewnie zasługa piezoelektryki ;). Bardzo konkretny, tylko tajemniczy, nie powiedział mi od razu jaki ma na mnie plan leczenia, mimo, że go już stworzył w głowie, musiał wszystko poprzeć obliczeniami, perfekcjonista i tyle. Zwraca też uwagę na zmianę wyglądu pacjenta, co mnie w pewnym momencie wprowadzało w poirytowanie, bo jak zapytał co chciałbym zmienić w wyglądzie, nie wiedziałem co odpowiedzieć.. Później pokazał mi kilka rzeczy, przy okazji tłumacząc co mi zrobi.. Po operacji widywałem się z Nim bardzo często (co 2-3 dni), wszystkie wizyty były za darmo i bez żadnych kolejek. Generalnie jakbym miał się operować drugi raz to też bym go wybrał, ma fach w ręku i jest bardzo ambitny, nawet aż za bardzo. Nie słyszałem też o żadnym z nieudanych zabiegów z Jego ręki.
Zresztą poczytaj mój dziennik leczenia, może od momentu konsultacji u chirurga, Wiśniewski rox i tyle ode mnie na ten temat.
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Postprzez kamzelka » 6 listopada 2011, godz. 10:49

4 lata temu usłyszałam diagnozę, po której zdecydowałam się na operację chirurgiczną i usunięcie rozpoznanej wady. Prywatnie. Niestety, ani pierwsza ani druga operacja nie udały się…
Pożegnałam dotychczasowego lekarza i zrozpaczona, bez nadziei po pomoc zwróciłam się do dr W. Ten spontanicznie oznajmił: „Pomogę Pani!”. Ucieszyłam się bardzo, ponieważ był moją ostatnią „deską ratunku”. Inaczej musiałabym szukać pomocy za granicą, na co nie byłoby mnie stać…
Jego decyzja mnie zaskoczyła. Dlaczego? Byłam pewna, że odmówi, ponieważ nie byłam „dziewiczym” pacjentem. Nie mógł zacząć leczenia od nowa, tylko musiał zmierzyć się z tym, co zastał, co było bardzo trudne i wymagało dużej odwagi. Poza tym, co ważne, postanowił zoperować mnie w państwowym szpitalu, bezpłatnie. A mógł to zrobić w prywatnej klinice, w której również wówczas pracował i zarobić (jak domniemam) znacznie więcej…
Zaufałam mu. Operował mnie 3 razy – tyle trzeba było wykonać operacji, aby mnie „naprawić”. Udało się! Ostateczny efekt to nie tylko dobrze przeprowadzony zabieg. To również długie, rzetelne i nie łatwe przygotowania do niego oraz opieka doktora po operacji…
Dr W. pomógł mi nie tylko z medycznego punktu widzenia. Naprawił również moją mocno nadszarpniętą psychikę…
To połączenie wspaniałego lekarza i człowieka – co niezwykle rzadkie. Zaangażowany, oddany temu co robi, z ogromną pasją i wielkim sercem dla drugiego człowieka, altruista.
Dzięki niemu dziś jestem szczęśliwą dziewczyną…
I co najważniejsze! Dr W. pomógł nie tylko mnie. Znam wielu jego szczęśliwych pacjentów… Myślę, że również Oni podzielą moje zdanie…
kamzelka

Postprzez luckymania » 6 listopada 2011, godz. 16:11

A jak z Waszym czuciem po operacji ? Odzyskaliście w 100 %
luckymania

Postprzez charonio » 6 listopada 2011, godz. 16:41

99,9 % xD Czucie w pełni odzyskane, ale jakby to powiedzieć, zmieniło się w jednym nieistotnym miejscu, pewnie z racji rotacji żuchwy, w sumie objawia się to tym, że mam malutki paseczek, gdzie jak się miziam czuję jakby gładsza skórę niż obok xD Chociaż może to dlatego, że akurat w tym miejscu zarost średnio mi rośnie, nawet na pewno, bo to raczej receptorami z placu czuję różnicę ^^.W każdym razie jak mi jakiś komar usiądzie, czy się zaleję, to wyczuwam bez problemu ;). Nie wiem trudno to opisać, to głupota o jakiej nie myślę, bo rzadko sam miziam się po twarzy, a jak miziają mnie to odczuwam wszystko tak samo jak przed operejszyn ;).
Koszta:
charonio

Postprzez Natalcia » 8 listopada 2011, godz. 23:58

Czesc nie wiedzialam gdzie mam umiescic moje pytanie przepraszam jezeli to nie odpowiedni dzial. Chodzi mi odnosnie o dr W. a dokladnie czeka mnie operacja dwuszczekowa z genioplastyka tak stwierdzila moja ortodontka ktora przygotowuje mnie do operacji.Z racji tego ze konsulacji jeszcze nie mialam ( czeka mnie po nowym roku) a operacjie bede miala prywatnie u dr W zastanawiam sie jak jest z cena.Wczesniejsza ortodontka ktorej nie wybralam a byla to dr W. :) stwierdzila ze zrobimy tak ze bede miala jedna operacje w tym dwuszczekowa i genioplastyke a wiec daze do mojego pytania zastanawiam sie ile mnie to wyniesie liczyc mam dwuszczekowa okolo 19 tys plus genioplastyke 7 tys???? .Przeraza mnie to ze wciagu roku cena operacji zdrozala o prawie 5 tys zl
Natalcia

Postprzez charonio » 9 listopada 2011, godz. 01:57

Natalcia napisał(a):Czesc nie wiedzialam gdzie mam umiescic moje pytanie przepraszam jezeli to nie odpowiedni dzial. Chodzi mi odnosnie o dr W. a dokladnie czeka mnie operacja dwuszczekowa z genioplastyka tak stwierdzila moja ortodontka ktora przygotowuje mnie do operacji.Z racji tego ze konsulacji jeszcze nie mialam ( czeka mnie po nowym roku) a operacjie bede miala prywatnie u dr W zastanawiam sie jak jest z cena.Wczesniejsza ortodontka ktorej nie wybralam a byla to dr W. :) stwierdzila ze zrobimy tak ze bede miala jedna operacje w tym dwuszczekowa i genioplastyke a wiec daze do mojego pytania zastanawiam sie ile mnie to wyniesie liczyc mam dwuszczekowa okolo 19 tys plus genioplastyke 7 tys???? .Przeraza mnie to ze wciagu roku cena operacji zdrozala o prawie 5 tys zl

Źle liczysz ;). W* swojego czasu miał w zgodzie na operacje pewien podpunkt, który osobiście mi nie przypadł do gustu. Mianowicie trzeba było się zgodzić na wykonanie genioplastyki jeśli nie była zaplanowana oraz na jej niewykonanie jeśli była. Pozostaje pytanie czemu? Otóż o wiele więcej widać na stole niż dają symulacje, modele i inne obliczenia. W moim przypadku było tak, że zapłaciłem wstępnie 16,5k, pomimo, że nie chciałem genioplastyki i w sumie W* powiedział mi, że raczej jej nie zrobi, bo pomiary mówią, że będzie ok, jednak jest to na granicy i może być tak, że wyjdzie lepiej jeśli ją wykona. Obudziłem się bez genioplastyki, W* poinformował mnie, że wszystko ładnie się złożyło i będzie dobrze bez tego zabiegu. Następnego dnia dostałem przelew zwrotny na 1k ;).
Genioplastyka osobno może kosztować 7k, za moich czasów kosztowała chyba 4k. Jednak większość tej ceny to opłata za salę operacyjną, anestezjologa, pielęgniarki, leki, płytki, pobyt w szpitalu itp.. W pakiecie z operacją dwu szczękową wychodzi to więc tanio, płacisz jedynie za płytki, czy inne śrubki, bo chirurga i cały zespół w zasadzie już opłaciłaś, a nie kosztuje to wiele pracy i chirurg nie nalicza sobie kilku tysięcy ekstra.
Koszta:
charonio

Postprzez Natalcia » 9 listopada 2011, godz. 21:03

Dzieki Charonio za odpowiedz :)
Natalcia

Postprzez pibon » 22 listopada 2011, godz. 08:24

O doktorze Wisniewskim moge opowiadac w samych superlatywach.
Wspanialy czlowiek, z podejsciem do pacjenta takim ludzkim i na luzie, a jednoczesnie konkretny i fachowy.
Jesli chodzi o doktora jako chirurga to dla mnie to jest mistrz. Widac ze podchodzi do swego zawodu jak do powolania, z pasja. Wykonuje mnostwo skomplikowanych operacji. Pacjenci sie do niego zjezdzaja z calej Europy (akurat lezal ze mna na oddziale Anglik).
W dodatku mnie operowal za drugim razem za darmo. Wprost powiedzial, ze zle by sie czul, zarabiajac na czyims nie wiem jak to nazwac, pechu czy nieszczesciu, wiec placilam tylko koszty bloku operacyjnego, itp.
pibon

Następna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów