USK Łódź, Żeromskiego

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

USK Łódź, Żeromskiego

Postprzez alca » 20 stycznia 2011, godz. 12:25

W Łodzi progenię, retogenię i inne tego typu przypadłości można zlikwidować w szpitalu WAM na ulicy Żeromskiego ( http://www.usk.umed.lodz.pl ). Szefem Kliniki Chirurgi Twarzowo-Szczękowej jest prof. Marcin Kozakiewicz, który operuje wraz z dr. Marcinem Sutem i dr Anetą Widerską. Można z nimi spokojnie porozmawiać o wszystkich wątpliwościach.
Do Poradni trzeba się zarejestrować: Rejestracja: poniedziałek - piątek w godz. 7.30 - 18.00, tel. 42 639 34 27 lub 42 639 34 69. Poradnia czynna jest we wtorki i środy.
e-mail: poz@skwam.lodz.pl

Profesor przyjmuje także prywatnie w STOMEDZIE: http://www.stomed.org.pl/

Oddział Chirurgii Szczękowej połączony jest z Oddziałem Otolaryngologii. Lekarze z laryngologii robią codziennie obchód, ale szczękówkę zostawiają w spokoju. Chirurdzy w obchód się nie bawią.
Do szpitala trzeba zgłosić się dzień wcześniej (czwartek), operacje są w piątki. Lekarze zalecają oddanie krwi do autotransfuzji. Do zabiegu dostaje się białą koszulę i czepek na włosy, można zostać w swoich spodniach od piżamy. Koszuli nie trzeba zdejmować. A cewnik podobno zakładany jest tylko przy bardzo długich operacjach. I jak mnie zapewniał przemiły pan anestezjolog, gdyby zaszła tak potrzeba, to zrobiłaby to kobieta. Po zabiegu na ogół zakładana jest sonda.Wypis ze szpitala następuje najczęściej piątego dnia po zabiegu.
Na sali pooperacyjnej cały czas przebywa pielęgniarka. Przyznam, że miałam małe problemy pooperacyjne i byłam pod wrażeniem tego jak się mną tam opiekowano (i pielęgniarka, i całe grono lekarzy).
Oddział jest niewielki, każdy pokój ma własną łazienkę (uwaga, brak papieru toaletowego) i telewizor (2 zł za godzinę). Na oddziale jest lodówka i czajnik. Warto zabrać własne sztućce i kubek. O żelki do chłodzenia, nie trzeba się troszczyć. Jedzenie jest średnie: ciągle ten sam zestaw: śniadanie - owsianka, obiad - zupa w kolorze brązowym, kolacja - -zupa w kolorze czerwonawym (albo na odwrót). W każdym razie mix obiadowy jest lepszy od kolacyjnego.
W Łodzi zakładane są gumki- następnego dnia po operacji. Zdjęcie szwów następuje 10 dni po zabiegu. Jeszcze jedno: przy wypisie dostałam receptę na płyn do płukania - litrowa butla za 10 zł.:)

/poprawiłam adres kliniki - kasztanowa
Ostatnio edytowano 15 kwietnia 2012, godz. 20:36 przez alca, łącznie edytowano 1 raz
16.10.2007 Poznań, segmentacyjna osteotomia szczęki
20.05.2008 Łódź, genioplastyka,
10.12.2010 Łódź, osteotomia żuchwy, wyciągnięcie płytek
13.04.2012 Łódź, wyciąganie płytek, korekta brody
wada: retrogenia, prognacja szczęki, niedorozwój brody
alca

Łódź

Postprzez janinkaem » 4 marca 2011, godz. 22:09

Alca a ile się czeka na operację u dr Kozakiewicza??
https://picasaweb.google.com/progenicy/ ... sybpeTsVg#
"Człowiek, który przenosi góry musiał zaczynać od kamieni..."
janinkaem

Łódź

Postprzez alca » 4 marca 2011, godz. 22:24

Jakoś krótko - z tego co wiem. Pierwszy raz dzwoniłam w sprawie terminu we wrześniu i dostałam termin na październik. Z tego co kojarzę to na przykład Tuli wyznaczyli kilka dni temu operację na maj, więc nie czeka się bardzo długo. Podejrzewam, że okres wakacyjny może być bardziej obłożony.
alca

Łódź

Postprzez AgaLabia » 4 marca 2011, godz. 22:55

Racja, jeżeli chodzi o operacje w okresie wakacyjnym to trzeba sobie zarezerwować termin kilka m-cy wcześniej. Tym bardziej, że chirurg w drugiej połowie sierpnia ma urlop. Operacje na łódzkim WAMie są przeprowadzane stosunkowo od niedawna. Dlatego póki co jest dość łatwo o termin. Wcześniej
prof.Kozakiewicz operował w szpitalu na Barlickiego, jednak zamkneli tam oddział. Po licznych perturbacjach Łódź w końcu dostała swoją "szczekówke"na WAMie, na której czele stanął prof.Kozakiwicz. On operuje juz od dawna i przeprowadzał wiele skomplikowanych zabiegów "na czaszkach" nie tylko żuchwy/szczeki ale np. rekonstruował oczodoły czy coś w ten deseń :) Złoty człowiek z tego profesora. Jak zamkneli odział szczekowy na Barlickiego to swoich pacjentów nie zostawiał na lodzie .Wynajmował sale operacyjną w Elblągu i tam przeprowadzał operacje. Zresztą każdy kto miał przyjemność leczyć sie u Niego potwierdzi to co napisałam.
AgaLabia

Łódź

Postprzez janinkaem » 5 marca 2011, godz. 14:05

alca, AgaLabia, dziękuję wam bardzo, a jak to wygląda z konsultacjami u doktora??
https://picasaweb.google.com/progenicy/ ... sybpeTsVg#
"Człowiek, który przenosi góry musiał zaczynać od kamieni..."
janinkaem

Łódź

Postprzez Tula » 6 marca 2011, godz. 22:56

janinkaem napisał(a):Alca a ile się czeka na operację u dr Kozakiewicza??

3 miesiace u mnie :)
aparat: I.2007 - VIII.2011
8.XII.2010 - operacja jednoszczękowa,
7.IV.2011 - operacja dwuszczękowa.
aparat: VI.2012 - ?
6.III.2013 - operacja jednoszczękowa.
Tula

Łódź

Postprzez chemiczka » 12 marca 2011, godz. 20:22

alca napisał(a):W Łodzi progenię, retogenię i inne tego typu przypadłości można zlikwidować w szpitalu WAM na ulicy Żeromskiego ( http://www.usk5.umed.lodz.pl ).

ten adres nie działa, poprawny jest: http://www.usk.umed.lodz.pl/ :]

/poprawione ;] - kasztanowa
chemiczka

Łódź

Postprzez corpus » 17 marca 2011, godz. 01:35

A czy w coś szczególnego (poza modelami i zdjęciami) trzeba zaopatrzyć się podczas wizyty u profesora Kozakiewicza :?:
corpus

Łódź

Postprzez alca » 17 marca 2011, godz. 10:30

Z
corpus napisał(a):A czy w coś szczególnego (poza modelami i zdjęciami) trzeba zaopatrzyć się podczas wizyty u profesora Kozakiewicza

Nie trzeba. Przynajmniej ja nigdy nic więcej nie miałam i nie było problemu. Tylko pamietaj rtg: panoramiczne i boczne.
Idziesz prywatnie czy do poradni?
alca

Łódź

Postprzez maxi » 31 marca 2011, godz. 02:27

Ja juz bylam kiedys na konsultacji u dr.Kozakiewicza w Stomedzie na Retkini,wtedy pracowal jeszcze w szpitalu Barlickiego.Chociaz juz wtedy terminy u niego na zwylke zabiegi typu implanty etc. byly dlugie, udalo mi sie praktycznie od razu dostac na konsultacje,krotkie pol godzinki miedzy pacjentami.Bardzo mily i cieply czlowiek nie wysmial mnie,ze jestem za stara.Potwierdzil,ze takie wady sie poglebiaja.Powiedzialam mu,ze wydaje mi sie,ze zmienia mi sie ksztalt nosa.Powiedzial,ze mi sie nie wydaje,ze faktycznie z wiekiem rosna chrzastki i dlatego staruchy w bajkach maja dlugie nochale i sterczace brody-bo nochal rosnie a kosci zuchwy i szczeki zanikaja.Kazal sie zastanowic czy chce leczenia operacyjnego.Zastanawiam sie juz 3 rok.A do Kozakiewicza trafilam przez mojego stomatologa,ktory juz niestety wyprowadzil sie z Lodz.Zwierzylam mu sie,ze ta wada doprowadza mnie do rozpaczy,powiedzial,ze samo leczenie orto nic nie pomoze musi byc operacja i jesli chce to on sie zorientuje kto takie zabiegi robi.Na nastepnej wizycie juz mial dla mnie odpowiedzi,ze Jagielak w Raszynie.Ale,pytal sie wsrod kolegow i w Lodzi tez jest specjalista,prawdziwy pasjonat,calkowicie oddany swojej pracy.W zeszlym roku poslalam do Kozakiewicza kolezanke z progenia,operacja ma planowana pod koniec tego roku.
maxi

Następna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów