UCK Gdańsk, Dębinki

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

UCK Gdańsk, Dębinki

Postprzez ansza » 23 stycznia 2011, godz. 21:06

Hej,
czy ktoś może posiada informacje na temat lekarzy - chirurgów w Gdańsku? Jeśli tak proszę o wieści ;).
Ja kiedy byłam u ortodonty dr Czajkowskiego on poinformował mnie, że bez konsultacji chirurga nie założy mi aparatu więc wysłał mnie do dr Zedlera i od niego zaś otrzymałam wiadomość że spokojnie mogę decydować się na aparat, a potem na operację lecz jednak zaproponował abym udała się do lekarza, który robi tego typy zabiegi - i sam umówił mnie do dr Niekry. Niestety tak jak pisałam w innym wątku nic poza tym co już wiedziałam więcej się nie dowiedziałam powiedział że sama muszę podjąć decyzję.
Take me by the hand and dance with me in my dreams...
ansza

Gdańsk

Postprzez grom085 » 31 stycznia 2011, godz. 16:20

Ja też byłem u Dr Niekry w Gdańsku. Na innym forum poznałem osobę która była u niego operowana w wakacje i jest zadowolona. Na razie muszę przejść przygotowanie ortodontyczne do operacji.
grom085

Gdańsk

Postprzez pol_150 » 10 października 2011, godz. 17:47

siema,

miałem operację w Gdańsku rok temu w lipcu. Generalnie spoko. Kiedyś na meilu z dentonetu wrzuciłem zdjęcia z efektem przed i po ;) w razie pytań pisz ;)

Dawid
pol_150

Gdańsk

Postprzez yasco » 10 lutego 2012, godz. 23:20

Siemanko:)
W sumie, z tego co się orientuje to tylko jedna osoba z woj.pomorskiego podejmuje się operacji ortognatycznych (np. progenia, retrogenia)- a mianowicie Dr Niekra. Jestem już prawie trzy tygodnie po szczęśliwym zabiegu i również jestem MEGA ZADOWOLONY...:) .

Pozdrawiam
Jaśko
Consuetudo laborum perpessionem dolorum efficit faciliorem.

(Przyzwyczajenie do trudów sprawia, że łatwiej znosi się cierpienia)

aparat: górny -16.11.2005 , dolny - 27.09.2006
operacja jedno-szczękowa - 23.I.2012
yasco

Hey;]

Postprzez charonio » 18 kwietnia 2012, godz. 14:39

Nie chciałem straszyć, ale pytałaś, to napisałem co wiem :P To było dawno 5-4 lat temu. Próbowałem znaleźć pewne pozostałości, ale relacje osób poszkodowanych były nagminnie usuwane przez moderatorów starego forum.
Jedyne co znalazłem to kilka postów o "negatywnych opiniach", oraz mój o znikających postach http://forum.dentonet.pl/viewtopic.php? ... ht=#226167 :D. Jest jeszcze post picco, http://forum.dentonet.pl/viewtopic.php? ... ht=#186375 był to maj 2008, afera była wcześniej. Wszystko to oczywiście Gdańsk... Może odezwij się do picco, pewnie pamięta sprawę lepiej niż ja albo coś jest na Jej blogu...
Ps. Z kontaktem z osobami z Gdańska zawsze był problem, mało kto z pomorze (Trójmiasto, Szczecin) operuje się u siebie, większość jedzie do Lublina, Warszawy i Wrocławia. Pewne powody są, ale jak jest teraz, szczerze mówiąc nie wiem.
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Hey;]

Postprzez Sunrise » 18 kwietnia 2012, godz. 17:12

charonio napisał(a):Nie chciałem straszyć, ale pytałaś, to napisałem co wiem :P To było dawno 5-4 lat temu. Próbowałem znaleźć pewne pozostałości, ale relacje osób poszkodowanych były nagminnie usuwane przez moderatorów starego forum.
Jedyne co znalazłem to kilka postów o "negatywnych opiniach", oraz mój o znikających postach http://forum.dentonet.pl/viewtopic.php? ... ht=#226167 :D. Jest jeszcze post picco, http://forum.dentonet.pl/viewtopic.php? ... ht=#186375 był to maj 2008, afera była wcześniej. Wszystko to oczywiście Gdańsk... Może odezwij się do picco, pewnie pamięta sprawę lepiej niż ja albo coś jest na Jej blogu...

Ale co mają nieudane operacje rozszczepów podniebienia wspólnego z operowaniem progenii? :facepalm:
Czy to jest wystarczająca przesłanka, żeby przekreślić Gdańsk? Operowane były dzieci, nie wiadomo czy to był oddział szczękowo-twarzowy czy dziecięcy, i kto operował, czy dalej tam pracuje, etc...

Spoko, parę dni temu przeczytałam w gazecie, że odesłano kobietę na początku porodu do domu z porodówki w "cudownym, nowoczesnym i kochanym" Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu bo stwierdzono, że jeszcze trochę czasu minie, a poza tym nie mają wolnych łóżek. Kobieta z trudem wróciła do domu i w efekcie urodziła dziecko na podłodze własnej łazienki. Dziecko dostało zapalenia płuc, trafiło do inkubatora.
Jeden z artykułów tu: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wroclaw/wroclaw-urodzila-we-wlasnej-lazience-bo-wyrzucili-,1,5029651,wiadomosc.html

więc idąc podobnym tokiem, to jest dowód na to, że trzeba uważać na Wrocław, bo tam się dzieją różne dziwne rzeczy :geek:
Sunrise

Hey;]

Postprzez marrrtha » 18 kwietnia 2012, godz. 17:42

Ja też myślę że to nie powinno przesądzać o wszystkim. Kurczę no, po tak długim wyczekiwaniu na zabieg, po konsultacjach, odsyłaniu na poprawki do ortodonty, poprawki, poprawki poprawki, konsultacje i znowu poprawki... Teraz gdy operacja jest już w zasięgu ręki chciałabym, żeby nic już tego czasu nie przecikągało. Dlatego sama myśl na poszukiwanie innego szpitala, kolejne konsultacje i nie wiadomo jaki termin mnie po prostu dobija...:)
Operacja w moim przypadku jest na NFZ dlatego przypuszczam, że w innych szpitalach nie byłoby już tak hop-siup z terminem
marrrtha

Hey;]

Postprzez Sunrise » 18 kwietnia 2012, godz. 17:45

A kto Cię konsultował? Wiesz już, kto ma Cię operować?
Sunrise

Hey;]

Postprzez charonio » 18 kwietnia 2012, godz. 18:00

Dystraktorowa napisał(a):Ale co mają nieudane operacje rozszczepów podniebienia wspólnego z operowaniem progenii? :facepalm:
Czy to jest wystarczająca przesłanka, żeby przekreślić Gdańsk? Operowane były dzieci, nie wiadomo czy to był oddział szczękowo-twarzowy czy dziecięcy, i kto operował, czy dalej tam pracuje, etc...

Nie, byli operowani też dorośli ludzie z progenią, to, że artykuł w gazecie akurat o dzieciach nic nie znaczy. Tak dziennikarze poruszyli serca ludzi, lepiej taki tytuł brzmiał w gazecie oraz była to akcja rodziców poszkodowanych dzieci - uderzyli do lokalnej gazety, by sprawę nagłośnić i tyle. U dzieci nie wykonuje się też operacji progenii itp. pamiętaj o tym. Było kilka osób skrzywdzonych na dentonecie, ich posty były kasowane, było to dziwne, bo pisali swoje historie codziennie. Na zasadzie ctrl c, ctrl v i mody zawsze usuwali, być może nawet zbanowali. Przeczytałem co niektóre, a akcja znikających postów i braku wolności słowa zapadła mi w pamięć. To była jeden z powodów założenia "własnego forum".
Rozumiem, że nie było Ci wtedy na forum i o całej akcji dowiedziałaś się dziś i czerpiesz informacje tylko z tego posta picco. Podejrzewam, że sama chcesz się tam operować, bo blisko do domu, ale radzę się zastanowić i dowiedzieć jak wygląda to teraz. Niesława jest i trochę komentarzy w necie na ten temat było, jak jest teraz nie wiem, nie interesuje mnie Gdańsk :P.

Ogółem to masa ludzi operujących się w innych miastach, która nadal trwa do dziś o czymś świadczy. Zwyczajnie niektórzy ortodonci pamiętają, ze było głośno i nie kierują tam pacjentów.
Jednak to stare dzieje, 5 lat minęło, może personel jest nowy (lepszy? Jakie ma doświadczenie?), może stary personel się czegoś nauczył na błędach?
Postawcie sobie takie pytania i zróbcie wywiad środowiskowy, ja mówię jak było, jak jest nie wiem, co podkreślam. Dawno nie rozmawiałem z nikim, kto by się tam operował.

Ps. To powitalnia, jak chcecie sobie pogadać to na priv, w dziennikach lub tematach szpitali.
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Hey;]

Postprzez Sunrise » 18 kwietnia 2012, godz. 18:21

charonio napisał(a):Nie, byli operowani też dorośli ludzie z progenią, to, że artykuł w gazecie akurat o dzieciach nic nie znaczy.

Czyli Gdańsk zniszczył życie dorosłym ludziom operowanym z rozszczepem, tak? :twisted:
/ :lol: :lol:

charonio napisał(a):Tak dziennikarze poruszyli serca ludzi, lepiej taki tytuł brzmiał w gazecie oraz była to akcja rodziców poszkodowanych dzieci - uderzyli do lokalnej gazety, by sprawę nagłośnić i tyle. U dzieci nie wykonuje się też operacji progenii itp. pamiętaj o tym.

W ogóle nie zrozumiałeś mojego posta. :facepalm: Przytaczasz aferę sprzed kilku lat, podając w linku artykuł, że DZIECI operowane w Gdańsku na rozszczep podniebienia wymagają poprawek i rodzice muszą ponosić dalsze koszta. Na jakiej podstawie TA INFORMACJA ma być wytyczną do uformowania sobie własnej opinii o Gdańsku w kontekście operowania progenii - wytłumacz mi to :]

charonio napisał(a):Rozumiem, że nie było Ci wtedy na forum i o całej akcji dowiedziałaś się dziś i czerpiesz informacje tylko z tego posta picco. Podejrzewam, że sama chcesz się tam operować, bo blisko do domu, ale radzę się zastanowić i dowiedzieć jak wygląda to teraz. Niesława jest i trochę komentarzy w necie na ten temat było, jak jest teraz nie wiem, nie interesuje mnie Gdańsk :P.

Rozumiem, że zwracasz się do załozycielki tematu ;-)
Sunrise

Następna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów