Porządek i przejrzyste funkcjonowanie forum :)

 

Porządek i przejrzyste funkcjonowanie forum :)

Postprzez afi » 5 marca 2017, godz. 18:17

Piszę ten post, choć z góry mogę zakładać, że nie zostanie właściwie zrozumiany. (czekam na zdania o zazdrości, bo to lubię najbardziej :] )
Od dłuższego już czasu, na forum ciężko utrzymać porządek, mimo że ekipa moderatorów jest liczna jak nigdy przedtem. W sygnaturkach użytkowników reklamy, użytkownicy reklamujący wszystko od środków do zdejmowania kamienia, usług hydraulicznych po produkcję wizytówek, stali się już codziennością. Mimo, że to łamanie jednego z podstawowych punktów regulaminu - nikt z zacnego grona nie zwraca na to uwagi…
Ponieważ wielu z Was Drodzy Moderatorzy i użytkownicy, jest tu tak krótko stażem, jak krótki jest staż ortodontów przejmujących leczenie poszkodowanych pacjentów, bez konsultacji z tymi, którzy im zrobili kuku, coś Wam zdradzę. Dawno temu, żeby uniknąć nieporozumień i dać użytkownikom w miarę jasne wytłumaczenie sposobu pracy i przyczyn określonych działań moderacji, powstał specjalny wątek w dziale “REGULAMIN FORUM” - jeśli moderatorzy go nie znają - polecam nadrobić zaległości.
Tam czynnie dbający o porządek na forum moderatorzy, zapisywali, co dzieje się po drugiej stronie lustra i jak się już dzieje, to z jakiego powodu.
Od dłuższego już czasu - nikt z “pracujących” tu, nie nadmienił nawet słowa, nie napisał jednego złamanego posta, mimo że już co najmniej kilku użytkowników zostało zbanowanych lub dostało ostrzeżenie z jakiegoś nieznanego, niewytłumaczonego, kompletnie pozaregulaminowego powodu.
To przykre, że forum które miało służyć pacjentom, zwykłym użytkownikom, stało się miejscem personalnych rozgrywek i leczenia kompleksów osób, które miały pełnić funkcję strażników, które miały pomagać i możliwie najbardziej bezstronnie rozwiązywać lub chociaż łagodzić zaistniałe w różnych watkach spory.
Forum jest miejscem wymiany zdań, wymiany opinii, tak różnych, jak różni są użytkownicy, którzy je współtworzą. To co się od jakiegoś czasu dzieje - brak szacunku, niestosowanie się do regulaminu przez samą moderację, dawanie ujścia jakimś własnym, prywatnym problemom emocjonalnym, w ogóle nie związanym z nadrzędną tematyką forum, jest (wybaczcie za słowo Ci najbardziej przewrażliwieni na swoim punkcie) OHYDNE.
Mam czasami wrażenie, że niektórzy tu pomylili zarówno funkcję, jak i miejsce w którym się znajdują.
Drodzy użytkownicy i moderatorzy - jeśli ktoś z Was ma problem z oceną i ze zrozumieniem własnych słów, które przelewacie tu codziennie, może warto czasem odejść od komputera, zrobić sobie dobrej herbatki, dać mężowi skręcić łóżeczko, zrobić dobre ciasto i przeczytać się jeszcze raz, zanim skompromitujecie nie tylko swoją wiedzę w niektórych tematach, ale przede wszystkim skompromitujecie siebie, jako dorosłych ludzi (bo zakładam, że 90% użytkówników ma powyżej 18 lat).
I nie chodzi tu o słodką cukierkową atmosferę, czy pełną zgodę w każdym temacie, ale po pierwsze - o przyznawanie się czasami do błędów (wszyscy jesteśmy tylko ludźmi), umiejętność przeproszenia, czy przyznania, że rację miał ktoś inny. To się tutaj od dawna nie dzieje. Wręcz przeciwnie, czasami mam wrażenie, że dla niektórych naciskanie guziczka z krzyżykiem działa jak środki powodujące “penis enlargement” czy inne wprowadzające w jakieś ekstatyczne stany… taki syndrom polskiego polityka, który jak już dorwie się do władzy, to zapomina po co tak naprawdę przyszedł.

W tym miejscu, dobre słowa należą się moderatorce Dominus, która jak już błądzi, to do tego błędu niekiedy się przyznaje, albo chociaż podejmuje jakiś dialog, chcąc rozwiązać choć częściowo sytuację.


Chcę jeszcze dorzucić kilka słów, nt. prostych zależności na forum, bo nie zdążyłam tego zrobić w wątku, który tradycyjnie bez uprzedzenia został usunięty.
Kochani moderatorzy - jak Wam się nie chce/nie umiecie/idziecie na łatwiznę (niepotrzebne skreślić) naciskacie guziczek z krzyżykiem przy poście - wtedy użytkownikowi pod awatarem ubywa cyferek z liczbą postów. Jak przenosicie te posty, do innych działów (choćby na przykład legendarnego “śmietnika”) cyferki z liczbą postów pozostają bez zmian. Może po tym ktoś z Was, kto nie zrozumiał wczoraj słów Britni, dlaczego nie potrzeba do tego wybitnej inteligencji, ani umiejętności, zostanie oświecony dzisiaj ;)

Dlatego mam prośbę, jako zwykły użytkownik, który jest tu odrobinę dłużej niż większość z moderatorskiej ekipy - po pierwsze informujcie o swoich działaniach, po drugie sprzątajcie, reagujcie, wypełniajcie obowiązki których się zobowiazaliście decydując się na pełnienie określonej funkcji (tu od razu uprzedzę tłumaczenia - nikt, ze względu na charytatywny charakter tej “pracy” nie ma na to czasu, więc tego rodzaju argumenty od razu każdy może sobie darować). Nie leczcie kompleksów władzą, która polega na posiadaniu kilku dodatkowych przycisków i zielonym kolorze. No i to, co najważniejsze - błagam - WYCIĄGAJCIE WNIOSKI I KIERUJCIE SIĘ LOGIKĄ, chociaż Wy - moderacja. Czytajcie, pytajcie i pogłębiajcie wiedzę w tematach o których piszecie, to nie boli, są książki, jest internet. To się przydaje, jak nie Wam, to może innym. Spróbujcie czasem dopuścić do siebie, że ktoś inny może mieć rację, a jak już uważacie, że tak nie jest - to uargumentujcie rzetelnie swoje stanowisko, używając jakiś faktów lub rzeczywistych argumentów, a nie przeżyć z kilkunastoma spotkanymi ortodontami. (strasznie żałuję, że nie zdążyłam poprosić o namiary/nazwiska, bo znajomość tak wybitnych specjalistów bardzo by się przydała obecnym na forum pacjentom).
Odkurzcie wątek niewidzialnej pracy, uderzcie piąstką w stół, jak coś Was za mocno poruszy i zacznijcie używać swojej funkcji, tak jak się najbardziej wszystkim przyda - czyli do pomocy innym i utrzymywania porządku. Zobaczycie z czasem, że to nie boli, a wręcz przeciwnie przynosi sporo satysfakcji ;)

I jeszcze jedno - jak coś argumentujecie i podpieracie się regulaminem, to go najpierw przeczytajcie - wtedy będzie trochę bardziej w zgodzie z tą LOGIKĄ ;)


P.s. Ciekawa jestem jak szybko to zostanie skasowane ;)
P.S.2 Jeśli ktoś będzie potrzebował paru cennych wskazówek, jak szybko i sprawnie sprzątać w przyjaznej atmosferze, polecam się.
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
Avatar użytkownika
afi
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 26/08/2011
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Kobieta
 

 

Porządek i przejrzyste funkcjonowanie forum :)

Postprzez charonio » 7 maja 2017, godz. 19:34

Jejku afi, Ty nadal dbasz o te forum ;D :lol:
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
Avatar użytkownika
charonio
 
Posty: 1560
Dołączył(a): 15/01/2011
Lokalizacja: 100lica
Płeć: Mężczyzna
 

 

Porządek i przejrzyste funkcjonowanie forum :)

Postprzez afi » 10 maja 2017, godz. 13:59

charonio napisał(a):Jejku afi, Ty nadal dbasz o te forum ;D :lol:


To już nie to samo. Na walkę z ignorancją, chamstwem i głupotą, nawet najświętszym kiedyś kończy się cierpliwość ;-) ;-) ;-) ;-)
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
Avatar użytkownika
afi
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 26/08/2011
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Kobieta
 


Powrót do Problemy z forum, propozycje zmian i pomysły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości