EMC EuroMediCare Wrocław, Pilczycka /prywatnie/

Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.

Postprzez pepsi » 29 stycznia 2016, godz. 17:36

bart1244 napisał(a):
IwonaC napisał(a):Opisze moje doswiadczenia po ponad tygodniu od wypisu. Jestem rozczarownana pielegniarkami. Mialam dosc spory problem z jedzeniem i zadna pielegniarka nie zainteresowala sie ani nie zachecila do jedzenia,mimo, ze lekarz nie raz je o to prosil. Do tego stopnia, ze 4 dzien po operacji moj chirurg przyjechal wieczorem a ja juz mialam nie dostawac kroplowek, nie moglam nic jesc takze caly dzien bylam bez jedzenia i kroplowek. Bylam oczywiscie mega oslabiona. Dwa dni po operacji doktor poprosil pielegniarke, zeby przypilnowala mnie pod prysznicem, zebym sie nie przewrocila. Ona powiedziala, ze nie ma problemu. Po powrocie do pokoju pielegniarka stwerdzila, ze jest zajeta i wyslala mnie sama pod prysznic. Innym razem gdy przywolalam pielegniarke, stwierdzila, ze ja jestm chodzaca i moge sama sobie poradzic. W ciagu mojego prawie tygodniowego pobytu telewizor dzialal ze dwa dni, a za kazdym razem jak zglaszalam usterke pielegniarka, mowily ze one nie wiedza jak to naprawic ( a co ja mam wiedziec ?), nawet panie salowe byly bardziej pomocne i chociaz probowaly cos tam majsterkowac. Moj chirurg musial wyjechac dwa dni po mojej operacji, takze odwiedzali mnie dwa inni przez reszte pobytu, raz dziennie. Sam szpital dosc nowoczesny, jedzenie dobre i jest internet. Obchody dwa razy dziennie.

Myślę, że warto wspomnieć o tym w e-mailu do osoby odpowiedzialnej za kontakt z pacjentami zważając na to iż nie jet to placówka publiczna.

w dodatku operacja malo nie kosztuje
pepsi

Postprzez jznwq » 24 listopada 2016, godz. 23:15

Witajcie, czy mi się wydaje, czy ceny operacji w EMC są niższe? Wg cennika dwuszczękowa to koszt 17 tys. zł.
http://chirurgiatwarzy.emc-sa.pl/EMC_cennik.pdf
- operacja dwuszczękowa dr Walerzak - nieudana
- reoperacja - ... (serdeczna prośba o informacje odnośnie lekarzy podejmujących się zrobienia poprawki po innym)
jznwq

Postprzez Andzik » 16 września 2017, godz. 14:47

Chciałam się zapytać czy ktoś wie czy osoby z rozszczepem wargi, podniebienia i wyrostka zębodołowego miały w tej klinice operacje jedno lub dwuszczękową ??
Andzik

Postprzez janinkaem » 23 listopada 2017, godz. 14:54

Pytanko formalne: po ilu dobach wypuszczają z EMC?
Termin zabiegu mam na 5.12.2017 (wtorek) i zastanawiam się czy weekend spędzę już w domu czy raczej nastawić się na wyjście w poniedziałek.
Ps. Czy w szpitalu dadzą strzykawy do jedzenia czy raczej zabrać wszystko swoje?
https://picasaweb.google.com/progenicy/ ... sybpeTsVg#
"Człowiek, który przenosi góry musiał zaczynać od kamieni..."
janinkaem

Postprzez zlatan » 26 listopada 2017, godz. 21:22

Standardowo sa to 4 doby liczac od przyjecia, wiec jesli operacja we wtorek, to przyjecie poniedzialek, wypis w piatek.

Ja strzykawke dostalem, ale tylko jedna, w dodatku jedzenie bylo dosyc geste i uzeranie sie z nim bylo strasznie frustrujace, bo elastyczna koncowka od strzykawki sie zapychala. Zele chlodzace tez byly ograniczone, wiec ogolem polecam swoj zestaw.
zlatan

Postprzez janinkaem » 28 listopada 2017, godz. 21:23

zlatan napisał(a):Standardowo sa to 4 doby liczac od przyjecia, wiec jesli operacja we wtorek, to przyjecie poniedzialek, wypis w piatek.

Ja strzykawke dostalem, ale tylko jedna, w dodatku jedzenie bylo dosyc geste i uzeranie sie z nim bylo strasznie frustrujace, bo elastyczna koncowka od strzykawki sie zapychala. Zele chlodzace tez byly ograniczone, wiec ogolem polecam swoj zestaw.

Dziękuję Ci Dobry Człowieku :love: Jeszcze jakieś praktyczne tippy?
janinkaem

Postprzez zlatan » 1 grudnia 2017, godz. 13:07

Myślę, że głównie te strzykawki. Ta co dostałem miała 10ml, co oznaczało picie szklanki wody na ~20 ladowań (co po heroicznych bojach z gęstym jedzeniem zwyczajnie dobijało). Zrobienie tego na 2-3 ładowania jest duuużo przyjemniejsze.

Nie wiem jak u Ciebie przewidziane jest odżywianie się bedąc w gumkach, ale na swoich doświadczeniach mogę polecić zaopatrzenie się w kilka wenflonów w różnych rozmiarach, żeby zakładać na te strzykawki. Ja miałem małą szparę między górną 3 i 4, więc tamtędy wciskałem jedzenie, bo końcówka od wenflonu akurat się mieściła. Potem, już po wyjściu ze szpitala, dorwałem wenflon o rozmiar większy, który tez udało się przecisnąć i gdybym go miał ze sobą, być może uniknąłbym frustracji związanej z jedzeniem zatykającym przepływ.

Z drugiej strony, jak teraz o tym myślę, to pewnie wystarczyło poprosić pielęgniarki i załatwiłyby mi większe strzykawki :facepalm:

Jedzenia tam na miejscu nie robią, tylko podają jakie przywożą, więc nie ma niestety zbyt wielkiego pola manewru, jeśli trafi się za gęste ;p
zlatan

Postprzez Dominus Tenebrae » 1 grudnia 2017, godz. 17:25

zlatan, wystarczy kupic strzykawke 100 ml i cewnik. Cewnik obciąć, bo jest długi i wprowadzać rurkę za siódemki. Cewnik ma trochę większy przepływ niż kabel od kroplówki a co dopiero wenflon
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Postprzez janinkaem » 8 grudnia 2017, godz. 20:59

Ratunkuuuu! Wróciłam właśnie z Wroca i chyba zapomniałam wyciągów...wizyta u chirurga i orto dopiero w środę, co robić? Mieszkam prawie 300 km od Wroca, nie chciałabym jechać specjalnie po paczkę wyciągów. Może uda mi się kupić jutro u siebie tylko jakie?
janinkaem

Postprzez Dominus Tenebrae » 9 grudnia 2017, godz. 12:47

janinkaem, napisz do swojego chirurga, on ci poda parametry. Ja po szpitalu zapomniałam które wyciągi gdzie zakładać i też pisałam
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na temat szpitali i chirurgów