Genioplastyka

Asymetria twarzy, gummy smile, zgryz otwarty itp

Genioplastyka

Postprzez Anulka14315 » 7 stycznia 2018, godz. 19:06

Cześć
Mam pytanie do osób zorientowanych w temacie genioplastyki polegającej na skróceniu przerośniętej kości brody. Kilka lat temu rozpoczęłam leczenie u ortodontki z uwagi, że mam bardzo zaburzone proporcje w rysach twarzy. Po analizie zdjęć i odlewu ząbków ortodontka stwierdziła, że zarówno zgryz jak i zęby są w miarę proste i leczenie nie pomoże mi w odzyskaniu harmonijnych rysów twarzy. Powiedziała, że mam przerośniętą bródke i może mi pomóc tylko operacja. Długo zastanawiałam się nad za i przeciw i pomimo wyraźnych protestów bliskich chcę się tego podjąć. Stąd pytanie czy jest to operacja refundowana ? Słyszałam dużo opinii na ten temat i nie są one jednoznaczne. Chciałabym rozwiać swoje wątpliwości co do mojej wady na 100%, dlatego czy lekarz rodzinny może dać mi skierowanie do poradni chirurgi szczękowo-twarzowej ? Czy ze względu, że jest to wada kości i nie ma ona związku ze zgryzem i nie jestem leczona ortodontycznie lekarz może odmówić mi skierowania ?
Anulka14315

Genioplastyka

Postprzez Radunia » 7 stycznia 2018, godz. 21:41

I przez te 2 lata nie byłaś jeszcze u chirurga? Konsultacja z chirurgiem to podstawa.
Operacja samej genioplastyki jest refundowana chyba tylko w IMiD w Warszawie i to też nie każdy przypadek - faktycznie musi być stwierdzona wada przerostu gałęzi żuchwy.
Tak, lekarz rodzinny może dać Ci skierowanie do poradni chirurgii szczękowej. Jeśli jest to wada kości (a nie kwestia estetyki), to lekarz powinien bez problemu wydać skierowanie. Najczęściej lekarz rodzinny słabo zna się na rzeczy, więc na Twoim miejscu nie rozwijałabym tematu, tylko poprosiła o skierowanie, ponieważ ortodonta stwierdził wadę kostną kwalifikującą się do operacji lub chociaż konsultacji z chirurgiem.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Powrót do Inne wady gnatyczne