Nierówne jedynki

Zabiegi ortodontyczne i stomatologiczne oraz problemy z nimi związane.

Nierówne jedynki

Postprzez marta128462 » 5 lipca 2018, godz. 11:21

Witam, w kwietniu założyłam na górny łuk aparat ortodontyczny - bezligaturowy Damon. Moja wada to zgryz głęboki, lekka retruzja górnych jedynek i stłoczenia w łuku dolnym. Moje górne jedynki przed założeniem wyglądały tak, że prawa znajdowała się minimalnie wyżej względem lewej - trzeba było się dobrze przypatrzeć, żeby to zauważyć. W niedługim czasie po założeniu aparatu jedynki zaczęły równać się z pozostałymi zębami (wcześniej były wyraźnie dłuższe), niewielka różnica długości między nimi również zniknęła. Byłam zadowolona do czasu gdy zauważyłam, że tym razem lewa zaczęła być wyżej niż prawa, czyli zupełnie na odwrót niż było wcześniej. Z początku było to słabo zauważalne, jednak z czasem jest co coraz bardziej wyraźne i teraz prawa jedynka jest niżej o jakiś 1 mm od lewej i wygląda to nieciekawie :/
Najbliższą wizytę mam 19 lipca więc spytam wtedy o co chodzi i czy to się zmieni, chciałam jednak zapytać Was czy to możliwe, że ortodonta źle nakleił zamki i dlatego tak się zrobiło? Z początku drut był lekko pofalowany z powodu opuszczonej jedynki, teraz jest już prawie zupełnie prosty więc boję się, że zostanę z jednym zębem dłuższym :cry:
Dla zobrazowania sytuacji dodałam zdjęcie jak to mniej więcej przebiegało od założenia.

Obrazek
marta128462

Nierówne jedynki

Postprzez Dominus Tenebrae » 5 lipca 2018, godz. 13:33

marta128462, proces ustawiania zębów często wygląda tak, że na początku niektóre zęby się przesuwają nierówno, tak, aby na koniec to wyrównać. Nawet jeśli jedtnki po ściągnięciu aparatu będą nierówne, można je wymodelować poprzez spiłowanie delikatne. Ja tak miałam
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Nierówne jedynki

Postprzez marta128462 » 5 lipca 2018, godz. 13:52

Bardzo dziękuję za odpowiedź :D
marta128462

Powrót do Ortodoncja i stomatologia