Czy i jak rozpocząć leczenie.

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.
 

Czy i jak rozpocząć leczenie.

Postprzez zgryzik » 30 września 2018, godz. 12:57

Jest to mój pierwszy post - więc witam :)
Chciałbym zasięgnąć porady osób, które miały już do czynienia z leczeniem ortodontycznym i ortognatycznym.
Mój problem polega na tym, że mam (tak mi się zdaje) za małą i cofniętą brodę. Wpływa to niekorzystnie na ogólny wygląd twarzy - efekt jest wręcz komiczny - wiecznie zdziwiona mina, zwijająca się skóra pod podbródkiem, lekko wywinięta dolna warga, profil taki jakiś okrągły, wypukły :?: . :lol:
Nie mam pojęcia do kogo się z tym problemem udać - ortodonty, chirurga szczękowego czy też może plastycznego. Zęby teoretycznie stykają się, jednak delikatnie. Nie są one jednak ustawione pod równym kątem względem siebie - stąd, jeśli spojrzeć od dołu, widać ok półcentymetrową przerwę pomiędzy szczękami. Zęby od czwórek do końca są ustawione względem siebie idealnie. W szczęce górnej mam szpary szerokości ok mm. pomiędzy jedynkami, dwójkami i trójkami.
Pamiętam, że w dzieciństwie (w wieku ok. 7 lat - teraz mam 23) nosiłem aparat ruchomy - problemem były wystające zęby górnej szczęki i duża przerwa pomiędzy żuchwą a szczęką. Przerwa jako tako zniknęła, ale bródka nadal jest zbyt mała i cofnięta. Czy możliwe jest, że mam retrogenię, a wtedy ortodonta zastosował jedynie tzw. kamuflaż ortodontyczny? Może to jakaś wada szkieletowa?
Do kogo się udać najpierw?
Ortodonty, czy na konsultację do chirurga szczękowego?
Z ciekawości podzwoniłem do kilku ortodontów w okolicy - czas oczekiwania na wizytę u każdego był dość długi - ok pół roku. Czy z dostaniem się do chirurga na konsultację też zazwyczaj jest taki problem?
Z góry dzięki za odpowiedź.
zgryzik
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30/09/2018
Płeć: Mężczyzna
 

 

Czy i jak rozpocząć leczenie.

Postprzez Radunia » 1 października 2018, godz. 23:42

Udać się do chirurga (wybrać sobie z działu poświęconego chirurgom i szpitalom, bo nie każdy chirurg szczękowy robi "nasze" operacje), żeby dowiedzieć się, czy wada jest operacyjna. Jeśli jest, to zapytać chirurga, z kim współpracuje, tzn. jakiego ortodontę poleca. I wtedy udać się do tego ortodonty.
Jeśli okaże się, że wada nie jest operacyjna, to wybrac się do dowolnego ortodonty od prostowania zębów, najlepiej takiego chwalonego za solidne podejście do estetyki.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Avatar użytkownika
Radunia
 
Posty: 216
Dołączył(a): 19/11/2013
Płeć: Kobieta
 


Powrót do Pytania ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości

cron